Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire figyelsz oda az...

Mennyire figyelsz oda az étkezésre, magyar fizetésből?

Figyelt kérdés

A magyar sosem tartozott az egészséges népek táborába, ez megosztja a közvéleményt, van aki szerint genetika az egész hogy kinek mennyire jó az egészsége, és ennek köszönhetően meddig él majd.

Én úgy gondolom hogy az ország lakossága amellett hogy keveset kell beosszon, ahhoz mérten oldja meg az élelmiszert.

Mondjuk Avokádót, mangót 5-ből 2 ember ha vesz, és ebből az egyik olyan keresettel is rendelkezik aki hetente megeszik 7db-ot belőlük. Elég bemenni a Lidl, Aldi láncokhoz.

Az a szomorú hogy itthon kiváltság ez az egész, hogy a jót nehéz elérni, a szart meg dobálják utánunk.

Családtagok közül van aki Franciaországi léte alatt beszámolt arról hogy más országokban nem luxus a normális élelem, mondhatni divatja sincs egy-egy terméknek mert csodaszernek tartják.

Kevesek tehetik meg hogy hetente legalább 1x legyen hal is az asztalon, nem hogy többször 1 hónapban, és akkor még valami vitamint is illik szedni.


Én személy szerint minél jobban próbálom úgy alakítani a szatyor tartalmát hogy az valamennyire hozzájáruljon egy esetleges megbetegedés kivédéséhez, de tudom így sem az igazi.


2021. febr. 21. 20:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Itteni éghajlaton nem tudok olyan gyümölcsféléről ami felérne a kérdésben szereplőkkel, míg egy mediterrán éghajlaton széles a választék, addig Európában néhány kivétellel elég szegényes a választék, ezért kellene még a Papaya-val is megbarátkozni.


Ezeket a gyümölcsöket mesterségesen is érlelhetik, ettől függetlenül ugyanazt lehet enni Spanyolországban is mint itthon az Auchan-ból.

2021. febr. 21. 22:17
 12/16 anonim ***** válasza:
4 ezek feltételezések.
2021. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
6:csernobil nem jàtszott be? Meg egy fikarcnyi jódunk se nincsen ebben a sok vízben, ami van. A jód hiànya pedig elég bajt tud okozni.
2021. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Konkrétan. 360 ft. 1 kg csirkeszàrny, 1 kg tengeri hal 2200 ft. Együnk halat! Ponty, 1600.Harcsa:5500.
2021. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nagyon odafigyelek, mondjuk nekem jobban oda is kell, mert van egy sor hormonális betegségem.

Avokádót szinte minden nap eszem, nem azért, mert attól várom a megváltást, hanem mert imádom. Ezen kívül teljes kiőrlésű pékárukat veszek csak, hozzáadott cukorral készített terméket nem veszek, sok tojást, csirkét, fermentált élelmiszert fogyasztok.

Nem dohányzom, nem iszom, ritkán veszek csak komfort élelmiszert.

A kerestem magas az átlaghoz képest, mégis látom, hogy nagyon drága az élelmiszer, mellesleg rohamosan növekszik az ára.

2021. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire odafigyelek, egyrészt ízlésből, másrészt azért, mert a családom mindkét ága túlsúlyos, és nem akarok úgy járni, mint ők. Vegetáriánus vagyok, igyekszem a szezonhoz igazodva válogatni a zöldségeket és gyümölcsöket (vannak kivételek, de hát imádom őket, vessetek a mókusok elé), szeretem az olajos magokat és a gabonaféléket, de ezek mellett rengeteg édességet is fogyasztok, mert nem vagyok hajlandó az utolsó örömforrásomat is megvonni magamtól, és egyébként sem tervezek 120 évig élni. Sajátmárkás termékeket szoktam venni, így nem annyira nagyon drágák a bevásárlásaim. Annyira...
2021. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!