Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell szeretni önmagunkat?

Hogy kell szeretni önmagunkat?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem igazán önmagamat. Szinte folyamatosan elrontok mindent az életben, saját magam ellensége vagyok. Az összes jó lehetőségemet kihagytam, elmentem mellette, feladtam. Emiatt még több bennem a szégyen, emiatt még több lehetőség mellett megyek el, emiatt még többet pazarlok az életemből, megint növelve a szégyent, és így tovább. Úgy érzem, nincs kiút, és egyre közelebb kerülök az öngyilkossághoz, mert kezdek abba a korba érni, amikor már nem szokás próbálkozni, hanem abból építkeznek az emberek, amit odáig megalapoztak. Sajnos már nem vagyok kamasz.


Rengeteg szenvedést okoztam magamnak. Belefáradtam. Vagy megváltoztatok valamit gyökeresen magamban, vagy megölöm magam. Aki megtanulta magát szeretni, hogyan csinálta? Lett ilyen módon valakiből lúzerből befutott ember?


2021. febr. 21. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2021. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichológust.
2021. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én sokat masztizok pl, ez az önszeretet egyik jele.
2021. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
3.Mióta benyitott beszéltél anyàddal?
2021. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az egészséges ember alapból szereti magát, tehát értelmetlen a kérdés. Szakemberre van szükséged!
2021. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#1: Rajtam eddig egy pszichológus se tudott segíteni. Kétfélénél jártam eddig: 1. aki beszélgetett velem mindenféle rendszer nélkül. Ez a végén már csak egy rendszeres beszélgetésnek tűnt, de semmit nem haladtam vele. 2. Aki a jelen problémáimat vizsgálta és különböző tanácsokat adott arra, hogy hogyan menedzseljem a mindennapi életem. Egyiket se éreztem hasznosnak. Az elsőt azért nem, mert nem a lényeges dolgokról beszéltünk, a másodikat azért nem, mert csak a tünetet gyógyította, nem a magát a bajt. Szerintem rajtam csak az segítene, ha valaki megértené, hogy mi munkál bennem, visszamenne velem a kamaszkoromig, amikor elromlottak a dolgok, és az egész értékrendemet újraépítené meg olyan visszajelzéseket adna, amiket se a szüleimtől nem kaptam meg, se másoktól, se magamtól. Ehhez az kéne, hogy valaki ott legyen mellettem és hallja mindig, mit gondolok magamról és miért, és ez honnan ered. Ilyen intenzív terápia szerintem a világon nincs. A pszichológusokról az a véleményem, hogy nem érdekli őket annyira az eredmény, és túl sokba kerülnek. Nem nagyon hiszek már benne, hogy rajtam a terápia segít, ha eddig sem segített.
2021. febr. 21. 23:08
 7/12 A kérdező kommentje:

5: "Az egészséges ember alapból szereti magát, tehát értelmetlen a kérdés. Szakemberre van szükséged!"


Épp ez az, hogy egy darabig szerettem is magam. Jól is ment minden. 12-13 éves voltam, amikor ez megváltozott. Azóta nem vagyok önmagam. És az zavar, hogy ezt senki nem érti, senki nem tudja, milyen magadon kívülállóként, hamis szelffel végigélni egy fiatal felnőttkort. Mindenki azt tanácsolja, hogy kössek kompromisszumot az élettel és fogadjam el azt, aki most vagyok, de csak én értem igazán, hogy ez nem a valódi énem. A valódi énem csak pár alkalommal mutatkozott meg eddig, amikor meg tudtam valamit mutatni magamból emberek előtt. Ez a pár alkalom az, ami erőt tud adni, de ezekből iszonyat kevés van. Csak vegetálok, nem veszek részt a saját életemben. Nem hiszek magamban, nincsenek kitűzött céljaim, csak készülök állandóan, hogy "majd ha rendbe jövök, majd ha elmúlnak a rossz napok, akkor" de ez sose történik meg. Nekem nincs időm arra, hogy ezt kivárjam és elmenjen mellette az élet. Ha ilyen lesz az életem, akkor inkább nem élem végig. Hol van az megírva, hogy végig kell élni? Nem választottam, hogy megszülessek. Szerintem nem élni jobb, mint gyáván és örömök nélkül élni.

2021. febr. 21. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Régen én se szerettem önmagamat de rájöttem hogy miért ne szeressem magam nem ártok senkinek nem bántok senkit. Még szivesen is barátkoznék magammal ha lenne belőlem még egy. Ez szerintem csak hozzáálás kérdése. Nézd magadba a pozitív tulajdonságokat.
2021. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7

Használj erős hallucinogéneket, lehetőleg természeteset: gomba, DMT.

2021. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 (:Puszedli :) ***** válasza:

Ez csak sajnáltatás és kifogás gyár. Az emberek alapból szeretik magukat.

Szerintemnálad az a baj hogy várod a sült galambot a szádba. (12-13 éves korszak az pont az amikor az ember terveket sző és kap egy képet a külsejéről a tükörben és a környezetétől is meg bizonyos tulajdonságok is előbukkannnak mint hogy ki miben ügyes stb.. )

Az emberek nem azért értenek valamihez mert egyszer kipróbálták és sikerült elsőre hanem sok gyakorlás és kitartás és akarat erő által érnek el célokat. Aki kicsit csunyácska az fejleszt azon h jobban nézzen ki . Lehet egy ideig nem tud mert nem engedheti meg magának de ha tanul és utána dolgozik már tud ezen változtatni vagy elkezd munkálkodni azon h hogyan lehetne szebb akár sminkkel. Aki kövér és nem szereti a zsíros testét az elkezd diétázni és edzeni. Aki boldogtalan és úgy érzni nincs miért élni meg nincsenek tervei az keressen célokat először apróbcélok is lehetnek ezek, gondolkodjon el mi az ami őt boldoggá tenné és kezdjen el kis léptekben haladni felé. A baj az ha nincs akaratod és kitartásod és csak sajnáltatod magad , azzal nem jutsz előrébb. Lehet adódnak pillanatok amikor sikerül valami elsőre és kapsz érte dicséretet de ez nem állandó állapot tenni kell érte. Mindenkinek vannak problémái menet közben amit meg kell oldani és lesznek is, a rosz gyerek körülményekse lehetnek kifogások egy kor után. A többi csak kifogás meg rizsa meg üres szavak.

2021. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!