Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Amíg nem fogadjuk el önmagunka...

Amíg nem fogadjuk el önmagunkat addig mások sem fognak elfogadni?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről?
2016. jún. 15. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Tapasztalatból mondom, hogy ez valóban így van.
2016. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmi kapcsolat a 2 között. 2 független dolog.
2016. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Ez csak egy sablonszöveg, nyilván nem így van, max 1-2 esetben.
2016. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, de ha nem hiszed próbáld ki :D


Ahogy állsz, jársz, beszélsz, kommunikálsz mind a testeddel, mind a beszédeddel mind ad Rólad egy képet a többi embernek, akik sokszor öntudatlanul "leveszik" a saját magadról alkotott gondolataidat. Ha utánaolvasol az áldozatok felelősségének biztos, hogy találsz mindenféle véleményt. Én saját tapasztalatból tudom, hogy míg féltem, míg próbáltam jelen sem lenni, elbújni addig nagyon sokan megtaláltak. Sok év munkájával változtattam magamon és ma már olyasmikre vagyok büszke amikre azelőtt mint negatív tulajdonságaimra gondoltam. Mindaddig míg így gondoltam rájuk olyan emberekkel találkoztam, akik megkritizáltak. Amióta büszke vagyok ugyanezekre a dolgokra azóta legtöbbször olyanokkal találkozom akik elfogadják, sőt sokan pozitívumként értékeli.


Nem mondom hogy csiribúcsiribá holnapra mindenki imádni fog, ha elfogadod magad. Ami biztos:

Egyrészt egyre kevesebb lesz a fintorgó, vagy beszóló és egyre több az, aki elfogad, sőt veled tart.

A másik, hogy ha elfogadod önmagadat sokszor észre sem fogod venni a kellemetlen megjegyzéseket. Egyszerűen lepereg. Csúnya a szemem? Miről beszél ez az őrült, és kit érdekel a véleménye?


Olvass utána személyiségfejlesztő tanfolyamoknak. Bagdi Emőkétől nézz 1-2 youtube előadást. Vagy olvasd el Csernustól A Férfit és A Nő -t (megjegyzem a TV-ben utáltam, de a könyveit kár lett volna kihagyni.) Családállítást is használják pszichológusok is. Ha nem rettensz vissza a kicsit ezoterikusabb dolgoktól akkor az Alexander technikát, a kopogtatásos technikának nézz utána, vagy és ha nem hiszed, hogy tudsz változni akkor ezt nézd meg

[link]

2016. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom elfogadni önmagam?
2016. jún. 15. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül van így. De tény, hogy sokkal könnyebb. Mások úgy is meg tudják látni benned a jót és szépet, ha te magadban nem. De természetesen te is máshogy reagálsz az ilyen emberekre, mert nem vagy annyira nyitott valószínűleg, mert azt gondolod, hogy téged úgyse fogad el senki, biztos csak hülyít ő is.
2016. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: akkor nem akartad eléggé vagy nem tettél bele elég munkát és hagyod, hogy a saját rossz gondolataid, a felelősség nem vállalásod legyőzzenek.


Az emberek elfelejtkeznek a példaképek jelentőségéről. Keress egyet. Ha úgy érzed, hogy nem fogadnak el, mert

- kövér vagy: keress jókedvű és sikeres kövér embereket.

- alacsony vagy: keress veled egyforma magasságú vagy alacsonyabb embereket akiket legalább az élet bizonyos területein, de jobb, ha olyat találsz akit semmiben nem feszélyez a magasságuk.

- ha csúnya vagy keress olyat aki szintén nem szép mégis jól éri magát a bőrében.


Ismertem egy vak fiút, akinek élete álma volt, hogy jogász legyen. Az is lett, a számítógépet jobban kezelte mint én és barátnője is volt szinte mindig. Őszintén? Elszégyelltem magam, hogy mennyit nyavajgok.


Ne hagyd magad. Kezdd újra és újra, ha néha leülsz és úgy érzed nem változott semmi. A változás nem egyenes, hanem hullámhegyek-völgyek vannak.

Kezdd azzal, hogy megcsinálod Louise L. Hayes gyakorlatát: belenézel a tükörben a saját szemedbe és elmondod 3x egymás után -nem hadarva- hogy szeretem magam. Ha ezen nem sírod el magad, nem dühöngesz és nem küldöd vissza a születési helyére aki ezt kitalálta akkor már elértél valamit. Nem sokat, de nem is keveset.


Sokan azt választják, hogy belemenekülnek a munkába, ahol érvényesülni tudnak a tudásukkal vagy a szorgalmukkal. Lehet, ez is előrehaladás ahhoz képest ami most van, de sose lesz teljes az életed.


4. voltam.

2016. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elwera ***** válasza:
Az a pár ember elfogad aki neked fontos, a többi meg nem számít.
2016. jún. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva.


Senki sem születik úgy, hogy elégedetlen legyen önmagával. Mikor a középiskolában a többi fiú nem győzi hárítani a lányokat, ő pedig akarva is nehezen tud vagy nem tud barátnőt találni, akkor alakul ki. :)

2016. jún. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!