Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megismerni...

Hogyan lehet megismerni önmagunkat? Miért változtam meg ennyire?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatnám meg azt, hogy "ki vagyok én"?

Hogyan találhatnám meg azt, hogy mivel szeretek foglalkozni, hogy mivel lenne érdemes eltöltenem a szabadidőmet, illetve hogy felnőtt koromban majd milyen munkát szeretnék?


Sajnos jelenleg egész nap csak a telefonomat nézem, szinte semmi más elfoglaltságom nincsen.

Valamiért nincs kedvem semmihez, egyszerűen nem találom a helyemet a világban.

Az iskolában jeles tanuló vagyok, gyorsan tudok tanulni, de sajnos nem érdekel szinte semmi.

Már romlik is emiatt a tanulmányi eredményem.

Miért lett ilyen közömbös minden számomra? :(

Mi történhetett velem?

Régebben nem voltam ilyen.

Sokszor egész nap fel sem kelek az ágyból, naphosszat csak a telefonomat nyomkodom.

Egyszerűen semmi nem érdekel, semminek nem látom az értelmét.

Miért lettem ilyen?


Kellene valamilyen célt találnom, amiért érdemes legalább felkelnem.

Szerintem ha így folytatom, nem lesz ennek jó vége. :(


Ha muszáj, akkor valamennyire össze tudom szedni magam, olyankor egy darabig kevésbé látom reménytelennek a jövőmet, de valamiért egyre inkább céltalannak tűnik minden számomra.


Mit tehetnék szerintetek?

Mi értelme van az életemnek?

Hogyan vegyem rá magamat bármire is?

Miért változtam meg ennyire?

Régebben még nem ilyen voltam.


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. dec. 30. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom későtinédzser vagy, előtted az érettségi, a pályaválasztás, miegymás.


Ebben a korban az ember sokat változik. Természetes, hogy nem találod a helyedet, de nyugi: ki fog kristályosodni, merre tovább.


Hogy ki vagy te, azt nehéz megmondani, a "ki vagyok én?" kérdésre az emberiség felvilágosodattabb része is minimum évezredek óta keresi a választ.

2020. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Először az ötlött föl bennem, hogy komolyan kérdezed-e. Talán komolyan, tehát válaszolok:

- Néha egész nap fekszel. Mi lenne, ha reggel felkelnél (mivel kialudtad magad, hiszen időben mentél aludni), és miután megreggeliztetek megkérdeznéd a szüleidet, mitb segíthetsz nekik (takarítás, bevásárlás, ügyintézés, meghibásodott dolog megjavítása, kutyasétáltatás, fűnyírás a kertben és a ház előtt, hóeltakarítás...).

- Ha ilyenekkel végeztél, akkor nézz tv-t, kérjed meg anyukádat, hogy avasson be a konyhaművészet titkaiba. Ezt akkor is megteheted, ha fiú vagy.

- Beszélj meg találkozót a barátokkal, tölts el velük 1-2 órát.

Minden jót!

2020. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Sajnos a szüleimmel nagyon rossz a kapcsolatom, szinte nem is szólunk egymáshoz.

Néha szoktam házimunkát végezni, általában bevásárolok, mosogatok vagy porszívózok.

Komolyan gondoltam a kérdést, de sajnos lehet, hogy nem fogalmaztam érthetően.


Úgy néz ki, hogy ebből nem fogok kikeveredni sehogyan. :(

2020. dec. 30. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben rakd át a SIM-kártyád egy butatelefonba! A többi válaszom is hasonlóan praktikus: ne feküdj akkor hanem csinálj valamit, bármit stb. Életmódbeli dolgokkal jó sok mindent meg lehet változtatni és ezekről esik legkevesebb szó. Mindenki bonyolult megoldásokban gondolkozik. Valahogy vergődj el az érettségiig és legyen egy őrült(nek tűnő) célod, véletlenül se olyan amire valaki más mondja hogy ez legyen a célod.


Pl. találj ki egy olyat hogy érettségi után egyedül akarsz lakni 1 évig és magad keresni a rávalót. Valahogy beszéld meg a szüleiddel hogy visszafogadjanak utána ha ez nem jött be.


De ez csak egy ötlet! Lényeg hogy egy olyan ötlet legyen ami TÉGED belelkesít! Ha sehogy se megy zárkozz be egy szobába telefon meg minden f.. kütyü nélkül 1 napra és írj papírra ötleteket. Mindent ami eszedbe jut. Rosszat és jót is. Vedd rá magad hogy egyet kiválassz.


Pl. nekem 16 évesen azt javasolták vegyek egy kismotort legyen az az életcélom. Hát én k......a nem akartam semmilyen motort így ez nem is motivált. Így félre is tettem ezt a megközelítést.


Hosszú évekbe telt míg rájöttem hogy tényleg így működik! De a legfontosabb hogy NE hallgass másokra.

2020. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy felismerted, nem jó irányba haladsz és változtatni szeretnél rajta, még ha egyelőre nem is tudod, hogyan. Lehetséges, hogy a mostani vírushelyzet is rátesz egy lapáttal, főleg, ha otthonról tanulsz most. Sajnálom, hogy nincs jó kapcsolatod a szüleiddel, fontos lenne, hogy tudj beszélni valakikkel a dolgokról, amik aggasztanak. Ezért lenne jó találni valami hobbit, társaságot, közösséget, ahol jól érezheted magad. Tudom ebben a vírusos időben ez nem könnyű, de talán nem lehetetlen, vagy akárcsak elgondolkozhatsz azon most, hogy milyen közösségbe tartoznál szívesen (értsd: szakkör), és ha oldódnak a korlátozások, el lehet kezdeni megvalósítani.

A butatelefon is jó ötlet, de ami a legfontosabb, hogy állíts össze magadnak egy napirendet, amit többé-kevésbé minden nap tudsz követni. Találj ki magadnak valamilyen mozgásformát, amit tudsz gyakorolni, akár kint akár bent, ha most túl hideg van.

Írod, hogy régebben nem ilyen voltál - akkoriban volt valami, ami érdekelt, vagy amit szerettél csinálni?

2020. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Régebben nem voltam ennyire motiválatlan.

Legalább iskolába járni szerettem, de most, hogy online oktatás van, még a suli is megszűnt.

Az előző iskolámban, ahová jártam, jobb közösség volt, mint ahová most járok.

Képes vagyok még évek után is visszasírni a múltat.

Reális célokat pedig nem találok sehogyan, szinte egy álomvilágban élek, hogy megvédhessem magamat a valóságtól.

2020. dec. 31. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nincs jó kapcsolatod a szüleiddel.


Kapcsold ki a telefont. Tartalomfogyasztó zombivá tesz. Volt olyan korszak az életemben, amikor napi 4-6 órát töltöttem a telefonom nyomkodásával, és azt vettem észre, hogy egyre fáradtabb és fásultabb vagyok. Ennek tényleg nincs sok értelme. Te is érzed. Ez függőség. Nem lesz egyszerű, de meg lehet birkózni vele. A testmozgás tényleg segít, már napi 20-30 perc is felrázhat a fásultságból.


Azt mondtad, jó tanuló vagy, jók a jegyeid. Mit szólnál ahhoz, ha keresnél valakit, pár évfolyammal alattad, aki le van maradva, korrepetálásra szorul, és segítenél neki? Ezt a kérdést akár itt is felteheted a gyakorin, szerintem lesz jelentkező. Akkor nem leszel magadba vagy a telefonodba zuhanva, hanem valaki mással, egy élő, érző másik emberi lénnyel fogod eltölteni az időt.

Alakíthatsz társas klubbot vagy beléphetsz egybe, vannak fordítócsapatok, aminek a tagjai külföldi műveket fordítanak magyarra, hogy olyan tartalmak is elérhetőek legyenek, amik jelenleg mondjuk csak angolul vannak meg. Vannak környezetvédő csoportok, aktivisták, barkácsolók, véleménycikkek és véleményvideók minden elképzelhető témában, bármi... Bármi megragadhat, bármivel foglalkozhatsz ezek közül. Nem kell, hogy egész életedre szóljon az érdeklődés, egyelőre csak szagolj bele több mindenbe, amíg kicsit felrázódsz.


Azt meg, hogy "ki vagyok én"... felejtsd el!

1. Ezt még a filozófusok se tudják saját magukról, pedig nekik ez a szakmájuk.

2. Sokszor épp elég az, ha az ember eldönti, mit NEM akar, milyen NEM akar lenni, ez már jó kiindulópont.

3. Folyamatosan változunk. Nem az van, hogy Te most készen vagy, definiáltad magad, ez vagy Te, és akkor innentől kezdve ez kőbe van vésve. Olyan emberrel élek, aki folyamatosan változik, amióta csak ismerem, és ettől még jobban szeretem. A változás természetes. Ne akard beskatulyázni, felcímkézni és a megfelelő polcra berakni magadat. Az ember ettől jóval több.

2020. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Teljesen együttérezek veled. Még az ünnepek előtt amikor áttértünk az online oktatatásra (17 éves vagyok), kifejezetten jól éreztem magam. Az első két hétben.xd Utána én is pont így éreztem, ahogy most te. Motiválatlan voltam, folyamatosan rossz volt a közérzetem, lehanholt voltam és vágytam arra, hogy végre kimozdulhassak egy kicsit. Sajnálom hogy nincsen jó kapcsolatod a szüleiddel... hozzám közel állnak, nekik köszönhetően jobban bírom a karantént. Anyukámnak mindog pamaszkodhattam és elmondhattam mi a bajom. Hogy állsz a barátokkal?

Én a barátnőimmel videóhíváson keresztül beszéltük meg egymás ügyes-bajos gondját.

Hobbijaid vannak-e? Nekem legfőképpen az segített, hogy van 2 olyan dolog, ami energiával tölt fel. Az egyik az olvasás (igazi könyvmoly vagyok, a koronának köszönhetően 2x annyit olvashattam, mint amennyit szoktam), a másik a festés.

Valamelyik előző válaszoló megemlítette a napirend készítést. Nem mond ezzel hülyeséget, nekem a nyár folyamán bevált. Majdnem óráról órára beosztottam a napomat, így mindig volt értelme időben kikelni az ágyamból.:)

2021. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én írtam a Kérdezőnek privátot és abban megírtam, hogy amire nem válaszoltam, arra válaszolok másnap (azaz máról nézve: tegnap, tehát jan. 1-jén). Közben tegnap kijelezte nekem, hogy a kérdező nem fogad, valószínűleg törölte a fiókját. Megpróbáltam írni ide, nyitott levélben és ugyanezt a jelezte. Ezek után minden vele lebonyolított privát levelezést töröltem.

Azt viszont nem értem, hogy a #8. válaszoló hogyan tudott ide választ írni (22:48) azon idő után, amikor nekem már megtagadta továbbítani a gépem a válaszom.

2021. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!