Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a sérülés/betegség/fogya...

Mi az a sérülés/betegség/fogyatékosság vagy egyéb állapot, ami helyett inkább a halált választanád?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 16:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Bármi olyan, amivel tisztában vagyok azzal, hogy nem tudok teljes életet élni.

Szóval ha aranyhal memóriám lenne és egy szobanövény szintjén lennék agyilag nem érdekelne, hiszen nem tudnám.

De ha tisztában vagyok azzal, hogy nem tudok teljes életet élni (pl vakság, bénulás stb) akkor azt mondanám, hogy nekem ennyi volt.

2021. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
A süketséget talán elviselném, a vakságot nem. Még talán némán is ellennék. Ha elveszteném az egyik kezem vagy lábam, azt talán, de ha pl. mindkét kezem, azt màr nem. Nyaktól lefele lebénulás, mondanom se kell, inkább a halál.
2021. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Valláskárosultság.
2021. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
ma láttam egy tolószékes lányt és egy mindkét lábát amputált bácsit _biciklizés_ közben, ami az egyik legkedvencebb tevékenységem. nem felejtettem el hálás lenni.
2021. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
12%
Ha liberalis lennek.
2021. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy őszinte legyek, addig nem tudom, amíg olyan helyzetbe nem kerülök. Lehet, hogy a túlélési ösztönöm kerekedne felül. Jelenleg amúgy... valszeg kényes vagyok, de nekem már a vakság, siketség stb. is ijesztő magának, meg pl. a sztómazsák, láb bénulása, amputáció, nemcsak az, amikor több fogyatékosság jelenik meg egyszerre.
2021. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már van egy, szóval nem szívesen gyűjtenék be még egyet. De nyilván olyan betegségre, fogyatékosságra gondolok, amivel teljesen kiszolgáltatott lennék. Mint pl teljes bénulás, stb. Sokan írják itt a vakságot, amin vakként kicsit elmosolyodtam. Ne haragudjatok, nem kötekedni akarok vagy ilyesmi. Csak vakként fura abba belegondolni, hogy az emberek még mindig azt hiszik, így nem lehet teljes életet élni. Tökéletesen önálló vagyok, dolgozom, van házam, családom. Nem szorulok senki segítségére. És soha, eszem ágába nem jutott emiatt a halált kívánni.
2021. márc. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%
Valamilyen testrészem amputalasa, vakság, siketseg, vagy rak amit már nem lehet gyógyítani
2021. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

Agyi leépüléssel és / vagy nagy fájdalommal járó dolgok.

Siketvakság.



A siketség, vakság, bénulás önmagában nem. Vannak olyan élethelyzetek, amelyek ezeknél rosszabbak. A boldogság nem ezeken múlik. Sok siket, vak, tolószékes ember boldog és nagyot alkotnak.



Amíg nem szenvednék fizikai fájdalomtól, valamelyik érzékszervemmel fel tudnám fogni a világot, tudnék kommunikálni, és valamilyen módon alkotni, addig oké. Onnantól nem oké, hogy ezek nincsenek meg.

2021. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarnék élni semmi olyan betegséggel, amivel nem lehet futni, mivel ez az egyetlen egy öröm van az életemben.

Ha az egyik lábam hiányozna, vagy tolószékes/lebénult lennék, biztosan megölném magam.

Siketség, nagyothallás, skizofrénia, pszichopátia vagy testi fájdalom miatt viszont biztos, hogy NEM lennék öngyilkos, ezekkel simán együtt tudnék élni (és sportolni is tudnék).

Jelenleg mániás depresszióm van. Sokszor gondolok az öngyilkosságra, de szerintem soha nem tudnám megtenni. Gyáva vagyok hozzá.

2021. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!