Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen önzőek az emberek...

Miért ilyen önzőek az emberek hogy inkább kisállatot vagy nagyállatot vesznek maguknak most a covid alatt, annak fűtenek, őt etetik, és egy csomó ismerősük meg nincstelen?

Figyelt kérdés
Hordják a kutyát kozmetikára, fürdetik, etetik, tenyésztőtől vesznek hogy hadd nőjön az állatok túlnépesedése is. Közben átlépnek 1-2 cukorbetegen a padok mellett, fintorognak néhányat a rosszabb ruhás emberekre, és hazamennek cukimukiskodni és face-re kiposztolgatni hogy ők mennyire tele vannak szeretettel.
2021. febr. 24. 02:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Mert miért? Most akkor én is adjam olyanoknak a pénzem, akik képtelenek normális körülményeket biztosítani maguknak, vagy mi a fsz? Én arról nem tehetek, hogy valaki hajléktalan, vagy cukorbeteg. Egyszerüen nem az én gondom és nem is érdekel. Én is arra költöm a pénzem, amire akarom, arra ami szórakoztat, gondolom más is így van vele. Nem kell irigykedni másokra, ha te is nincstelen vagy, hanem tegyél érte, hogy ebbõl kitörj. Én is kitörtem a szegénységbõl, mert nem vagyok életképtelen.
2021. febr. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerencsére nem vagyok senkinek az anyja, szóval egyelőre én választom meg, hogy ki vagy mi iránt tartozom felelősséggel. A páromat és az anyámat segítem, ha mindenki magán kívül két embert segítene, nem lenne ez a probléma. Szóval úgy gondolom, nem nálam kell kopogtatni, nálam betelt a helyek száma.


Egyébként szívesen adnék kölcsön akár milliós összeget is, persze szigorúan ügyvéd által lepapírozva. Érdekes, így senkinek sem kell csak ingyen, papír nélkül, hogy soha ne kelljen visszaadnia azt, amiért én keltem fel minden nap, én dolgoztam 8 órákat és amit én gyűjtögettem, míg valaki a picsáját vakarta és jól át tudjon bszni..

2021. febr. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Azért a cukorbetegeket ne vedd már egy kalap alá a padon lakó csövesekkel légy szíves.
2021. febr. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Mindenki a saját és a családja életéért, jólétéért felelős. A családomba az állataim is beletartoznak.

Jó hogy nem azt mondod hogy milyen gonoszak az emberek hogy a saját gyerekeikre költik a pénzüket, ahelyett hogy árváknak adnák az összeset.

Én szoktam adományozni, de csakis nekem van hozzá jogom hogy megszabjam, mikor és mennyit szánok ilyen célra.

Te komolyan elvárod hogy valaki a két szép szemedért adjon neked pénzt? Vagy te magad mit teszel? Az összes pénzed hajléktalanoknak adod? Vagy csak osztod az észt gyk-n hogy más tegye ezt, de te nem teszed? A net előfizetés sincs ingyen, miért nem kötteted ki és adod az árát rászorulóknak? Az internethozzáférés nem egy alapvető emberi jog, hanem egy luxus.

2021. febr. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
És miért kéne teli lenni szeretettel idegen emberek felé? Szeretettel vagyok a saját családom és állataim felé. A szeretet nem egy tudatos döntés, senki nem tud csettintésre szeretni, ez ennél jóval összetettebb dolog. Biztos vagyok benne hogy ha meglátsz egy hajléktalant (lol, vagy egy cukorbeteget, nem is értem, őket miért keverted ide) te sem érzel szeretetet egy ismeretlen ember iránt. Ahogy ő sem szeret téged, miért szeretne? Mindenki a saját hozzátartozóit szereti.
2021. febr. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul lett feltéve a kérdés: most ismerősökről vagy idegenekről van szó? Ismerőst segítettem ki már többször, az ő esetükben szívesen tettem, de egy idegennek miért segítenék?


Lehet önzőn hangzik (bár nem kéne, hogy így legyen), de mivel én is pénzből élek, így fel van állítva egy fontossági rend, hogy mikre költők, és ennek elején én vagyok, majd a családom (ahova beletartoznak az állataim, akik az emberekkel ellentétben nem tudnak pénzt keresni), majd a barátaim, kollégáim, stb. Nem tudok és nem is szeretnék mindenki anyja lenni. Az említett ismerősöknek is azért segítettem, mert egyrészt fontosak nekem, másrészt tudtam, hogy nem csak kihasználnak, hanem amikor talpra álltak, vissza is adták, amit tőlem kaptak.


Nem érzem magam önzőnek, tekintve, hogy havonta utalok három szervezetnek, kettő közülük jótékonysági, mert szeretném támogatni a céljukat. Számtalanszor adakoztam már, főleg vírus idején, például a fővárosi állatkertnek, de nincs kapacitásom arra, hogy mindenkinek akinek valaha szüksége volt pénzre, adjak. Ha így lenne, már régesrég tönkrementem volna.


Szeretni pedig nem tudok és nem is szeretnék mindenkit. Ez nem egyből légből kapott dolog, hanem egy igen fontos és mélyről jövő érzelem, amit az emberek nem éreznek mindenki iránt.


Van kutyám (bár orvoson kívül nem viszem sehova, Facebook-om meg nincs) és igen, költök rá, mert szeretnék és számomra ő családtag. Fontosabb nekem, mint az ezredik cukorbeteg, akit nem ismerek, mert ismételten nem tudok mindenki felett anyáskodni és nem is szeretnék.


Jó, hogy nem azt kérdezed, hogy mer valaki utazni, amíg más az utcáját alig hagyja el. Hogy mer valaki a hobbijaira költeni, amikor más éhezik.

2021. febr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Aha, szóval én azért dolgozom 17 éves korom óta, hogy másoknak adjam a pénzem. Igazad van, szerintem kiveszek egy albérletet, a házamat meg felajánlom a rászoruló nyolcgyerekes csalàdoknak.


Ne legyél már ennyire álszent, te hány családon segítesz? Vagy te is abba a típusba tartozol, aki "segítene ha lenne miből" (magyarul szart se csinál), de másoknak marhára tudja osztani az észt.

2021. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Talán mert a kutya megadja nekik a feltétlen szeretet, míg a lecsúszott alkesz meg jó esetben csak kunyerál, esetleg beszólogat, irigykedik, a jómódút hibáztatja a saját trógersége miatt.
2021. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedvencem mikor séta címén az egér méretű kutya után vánszorog 2-3 ember, néha nem tudom előre haladnak vagy visszafelé mozgás címen... Ez séta? Aztán neten nyígnak hogy nem terem a semmiből nekik állatorvos, nem kel fel éjjel, és nincs minden luxus rögtön amit elképzeltek.
2021. febr. 24. 19:08
 10/22 A kérdező kommentje:
6-os legalább szimpatikus.
2021. febr. 24. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!