Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják többen, hogy...

Miért gondolják többen, hogy a tehetősebbeknek kötelességük támogatni a nincsteleneket? Miért volna ez alap elvárás?

Figyelt kérdés

Azért többségében, akinek van mit a tejbe aprítania, az tisztességesen megdolgozott érte. És azt ő érte el. Miért kellene ezért másnak felajánlania automatikusan? (Ha felajánlja, az erkölcsileg nagyon jó, de az az ő saját döntése)

És tényleg elég sokaknak azért nincs semmijük, mert folyton mástól várják a segítséget, ők maguk semmit nem tesznek azért hogy nekik is legyen.

Sajnos nem mindenki egyenlő, ezt el kell fogadni. Az állam rengeteg intézkedésével próbál segíteni.

Félreértés ne essék: aki kevésbé tehetős, az nem mindenki saját hibájából az, de aki nem is akar változtatni, azzal nem lehet mit kezdeni.

És itt a hangsúly, még egyszer, a kötelességen van. Szerintem nem kötelesség támogatni, csak lehetőség.


2020. máj. 23. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Te melyik csopiba tartozol?
2020. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Mert ilyenek az emberek. Mindenki mástól, főleg a kormánytól várja a segítséget. Dühös az egész világra, havi 100 ezer forintot keres azzal hogy az áruházakban rendezi a kocsikat (amit egy 5 éves gyerek is meg tud oldani), és mindenki egy szemét. De ő maga semmit nem tesz/tenne hogy ez változzon. Persze nem mindenki ilyen, van kivétel, de a többség az nő comment...
2020. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%

Nem kötelességük, csak a jó erkölcs ezt mondja.

Méghozzá azért, mert emberi társadalomban élünk.

2020. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Menj a fenébe kérdező. Komolyan.

Az ilyenek miatt tartunk ott, ahol.

Nyilván nem kell mindent felajánlani, de eltudod képzelni, hogy mondjuk a sztárfocista az Egyesült Királyságban vagy Spanyolországban hány családnak tudna segíteni egy havi fizetésének a töredékével?

De inkább elveri luxusautóra. Ugyanez igaz Mészárosra meg Viktorra.

Ezzel szemben meg ott vagyok én, aki a sz@ r 170 ezres fizetéséből is elutal 5-10 ezret a rászorulóknak.

Na ki a nagyobb seg.g.fej?


Nem elvárt semmilyen segítség, a gond az, hogy ma már a segítés a ciki és nevetséges.

2020. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Ja meg te is 2-es!
2020. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

1. Mert van aki nem nőtt fel, és miután nincs Anyu/Apu, így mástól vár segítséget.


2. Mert ezt látta a szüleitől


3. Hisztizni mindig könnyebb, mint tenni valamit.


#4-es, nem a kérdező a s.ggfej. Ha valakinek adományt adsz, de nem tud vele mit kezdeni, az nem fog rajta segíteni, sőt, még ronthat is a helyzetén. Nézd meg a lottónyerteseket. Van aki okosan megoldja, h ne legyen több gondja. De a többség elveri, és még nagyobb csődbe jut, mint a nyeremény előtt.


Ha valakin segíteni akarsz hosszútávon, akkor mit csinàlsz? Adsz neki naponta 1 halat, hogy függővé váljon tőled, vagy megtanítod halászni, hogy ne legyen több gondja?


Csak egy példa: [link]


17/L

2020. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Tartott valaki egy glokkot a fejedhez, hogy utalj? Én állami gondozott gyerek vagyok, és jól sikerült az életem. Ne haragudj, de nem tudom sajnálni aki felelőtlenül szül. Napról napra. A munka büdös, de gyerek az van. Igen megveszem magamnak a dolgokat a saját fizetésemből. Az adományok gyerekkoromban azt oldották meg, hogy apám eltaláljon a kocsmába. Anyám se dolgozzon mert sok a gyerek és adnak. A beteg gyereknek adakozás szép dolog, de sok esetben csak a szülők jól létét alapozzák meg.
2020. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

8: ja és te azt gondolod, hogy minden esetben elherdálják a gyerek gyógyítására küldött pénzt?!?! Még annál is érzéketlenebb vagy, mint amilyennek képzeltelek.

"Néhányan lesz.a.rják a beteg gyereküket, ezért én egyiknek se segítek és másoknak sem kéne!" Ez aztán a logika!

2020. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Bocsánat, hogy meg mertem jegyezni ami már többször bizonyítva lett. Az alapítványok munkája átlátható.
2020. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Oké. Akkor legyen igazad.

[link]

[link]

Ha személyesen ismersz bajban lévő családot akkor elnézést kérek.

2020. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!