Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kötelességem lenne megvédeni...

Kötelességem lenne megvédeni egy nőt, ha azt látnám hogy bántalmazzák az utcán?

Figyelt kérdés
Mivel férfi vagyok kötelességem lenne oda menni és verekedni érte? Ha ők gonoszak velem én miért tegyek értük bármit is?? Max rendőrt hívok.

2021. febr. 24. 18:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
40%

Akkor jogászként azt is tudod amennyiben a nőt súlyosan bántalmazzák és ő ezt végignézte anélkül hogy rendőrt hívott volna és mentőt akkor ő már egy szemtanu de egy olyan szemtanu aki nem nyujtott segítséget amikor megtehette volna, magyaran segitsegnyujtas elmulasztasaert is elovehetik.


Mint írtam ne verekedjen mert azért őt is előállíthatják ha csak ugy neki esik egy üvöltöző zaklatónak aki csak üvöltözik. De ha olyan a helyzet akkor igenis hívjon segítséget.


Azt is írtam hogy önbíráskodás nem ugyanaz mint önvédelem vagy a másik védése.


Én is pacifista vagyok de bizonyos helyzetbe jó ha az ember megtanul védekezni mert a válaszok nagy többségét olvasva szarba lennénk ha ti lennétek ott ezzel a "jogász úrral" vagy "hölgyel" együtt. Egy picit korrupt felfogás hogy ne hívjon rendőrt ha olyat lát.


Csak hogy a btk-ból is idézzek:


[link]


Üdv bár nem jogász de nagyszüleim voltak ügyvédek is, bírók is.

2021. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
30. Én konkrétan egy ilyen akció miatt jártam a rendőrségre. Jóindulatú segítőkész voltam, és beleavatkoztam egy olyan dologba amihez semmi közöm nem volt. Hirtelen felgyorsultak a dolgok és komolyabb sérüléseket okoztam az elkövetőnek. Akár meg is ölhettem volna véletlen. Nem azért mert akkora ász vagyok, hanem azért mert egy ilyen szitu teljesen kiszámíthatatlan. A fazonnál éles fegyver is volt mint utólag kiderült... Szóval, egy ilyen akció nagyon rossz irányt is tud venni.
2021. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
23%

A nagy lofaszt vedenem. A nok akartak az egyenjogusagot, ami mostanra a ferfiak elnyomasava, megalazasava, fizikai megsemmiseteseve valt.



Esetleg, szolidaritasbol besegitenek a tamadonak, es en is kiosztanek par pofont a csajnak. Masra ne szamitson egyik se.

2021. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
5%
Csupán abból a megfontolásból nem avatkozni közbe, hogy "a Julika kicsúfolt általánosban, a Marika meg visszautasított a szalagavatón, basszák meg a nők", szerintem is gáz. Az önmagában érthető, hogy nem akarsz belekeveredni a balhéba (noha közel sem biztos, hogy ez verekedéssel járna), de ez az okfejtés mögötte nagyon szánalmas.
2021. febr. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
35%

Itt nem azzal van a baj, hogy nem segítenél, mert szerintem az oké. De a "mert nem kaptam a nőktől semmit" már beteg.


Ezért hiszem én el minden férfiről, hogy olyan, mint az előttem lévő - előbb csatlakozik a támadóhoz egy nemi erőszakra, minthogy segítsen.

2021. febr. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ha nő lennél akkor is kötelességed lenne. Minél több embert gyűjteni, lefogni a bántalmazót, leszorítani a földre amíg nem jön a rendőrség.
2021. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
70%

Kötelességnek nem nevezném, de igen etikálatlannak találom a segítségnyújtás elmulasztását, ami még büntethető is. Csak, hogy egy ideillő példát hozzak: Orosz Bernadettet - a nőt, akit volt párja olyan súlyosan bántalmazott, hogyha az utolsó perceiben nincs észnél és nem hívja a segélyhívót, biztos, hogy ott meghalt volna - egy szállodában verték agyon. Egy-két nap eltelte után a szállodában tartózkodó vendégek hangot adtak annak, hogy miközben őt halálra verték, zavarta az ő pihenésüket. Igen, jól olvasod/olvassátok.

Félreértés ne essék, gondolom, Kérdező, te sosem vetemednél ilyesmit mondani/cselekedni, de bántalmazáskor azonnal kell cselekedni és egy köznapi szófordulattal élve, a te lelkedet is száradhat. Nem azt kéri tőled a társadalom vagy a bántalmazást elszenvedő fél, hogy támadóját a falhoz szorítva fojtsd meg, de kijózanító tud lenni egy 3. fél erős lélekjelenléte. Persze a rendőrség értesítése elmaradhatatlan, a helyszínt addig nem hagyhatod el, mert a személyes jelenléted nélkül nem tudhatod, hogy hogyan kerülsz ki az egészből, a támadó/bántalmazó neked sem lesz megbocsátóbb.

2021. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell megvédeni senkit senkinek. A nők teljes jogú felnőtt emberek, pijjogtak az egyenjogúságért, akkor kalácsszaggató tanfolyam helyett tessék önvédelemre járni, aztán megvédeni a valagatokat. Férfiaknak üzenem, hogy nem kell megpusztulniuk a muffka miatt.
2022. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!