Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszon- és harmincéves fiatalo...

Huszon- és harmincéves fiatalok! Számotokra ismeretlen kortársaitokkal tegeződni szoktatok vagy nem?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem hivatalos helyen. Tehát, zavar-e az, hogy letegez a bolti eladó vagy a Mekiben a kiszolgáló. Vagy ha te vagy az eladó, szívesen tegezed-e hasonló korú, ám számodra nem ismert embert?
2021. febr. 24. 18:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egyértelműen igen. Hivatalos helyen nem feltétlenül, de a leírt helyzetekben sokkal jobban szeretem, hasonló korú emberekkel furcsa is lenne magázódni, én sem várnám el fordított helyzetben.

Ami viszont határozottan furcsa, hogy olyan helyen dolgozom, ahol szintén a tegeződés az alap, és 50-es, 60-as embereket tegezni meg elég érdekes érzés, még úgy is, hogy akkor röhögnének ki, ha magáznám őket. 24/f

2021. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
30 éves még bőven fiatal. 40 felett számít egy ember középkorúnak.
2021. febr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálam általában az van, hogy én magázva szólítok meg embereket, ők meg szó nélkül visszategeznek.

Alapvetően nincs bajom a tegeződéssel, a fent szereplő meki pl. kivétel, mert náluk tudom hogy policy a tegeződés, így ott tegezem a kiszolgálót - de alapvetően engem arra tanítottak, hogy magázva illik megszólítani másokat.

Azt pedig abszolút tahóságnak tartom, hogy ez után csak úgy letegez engem az illető...

Legalább van egy szűrőm, amivel már a köszönés alatt eldönthetem, hogy ki az aki bunkó, és ki az aki nem (annyira), szóval a nap végén nem igazán bánom. :)

27/N

2021. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hasonló korúakkal általában rögtön tegeződni kezdek és én is szeretem, ha így közelednek hozzám.

Hivatalos helyen viszont sosem tegezek le senkit, akkor sem ha látszólag nálam fiatalabb egyénnel beszélgetek.

2021. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a másik fél tegez vagy magáz-e. Egyik sem zavar.
2021. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én hírhedt pertus vagyok, a nálam jóval idősebbeket, vagy akikkel így szoktam meg korábbról, azokat én magázom úgy, hogy ők tegeznek. Ismeretlen középkorúakkal, tőlem idősebbekkel kölcsönösen magázódunk, viszont kortársaimat és a fiatalabbakat (35 vagyok) nem. Ennek ellenére több huszonéves is jó napot köszön, bár nem nézek ki különösebben öregnek. Nem zavar, csak furcsállom, lazábbnak gondolnám őket, és nem vagyok hivatalos személy sem. Erről viszont eszembe jut, hogy a múltkor a társasházba beengedtem két rendőrt, akik fiatalok voltak, aztán furcsán néztek a "Parancsoljatok" megszólításra. Mondom, a velem időseket nem magázom, akkor sem ha egyenruhás, persze nem velem szemben intézkedtek.
2021. febr. 25. 19:14
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem rendőrt, orvost, gyógyszerészt, mentőst, tűzoltót illik mindig magázni, akárhány éves is.
2021. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ez helyzet- és emberfüggő, van, aki hivatalos helyeken nem szereti, engem ott sem feszélyez, nekem még sosem volt ebből probléma, így is meg lehet adni a tiszteletet, meg lazább a hangulat is.


De még egyszer mondom, embere válogatja, ha meg valakit ez zavar, akkor azt használom, ami neki kedves, nekem ugyanis mindegy.

2021. febr. 25. 19:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Meglehet oldani, hogy egyiket sem, de részemről a magázódás... Nekem visszatetsző a tegeződés.
2021. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!