Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ""igénytelen"" a kiszeme...

Miért ""igénytelen"" a kiszemeltem?

Figyelt kérdés
17 éves lány osztálytársamról van szó. A haja szinte minden nap fel van kötve kontyba, sminkelni is csak nagyon nagyon ritkán szokta magát, általában fekete farmerben és fekete pulóverben jár. Nekem nincs bajom ezzel, tetszik így is, még valamilyen szinten örülök is ennek, hogy valószínűleg nem a ruhákon, divaton, sminkelésen meg ilyen dolgokon jár az esze állandóan. Pedig kb. minden lány osztálytársam megcsinálja minden napra a haját, kisminkeli magát meg ilyenek. Ő meg csak nagyon ritkán szokott ilyet, például iskolai ünnepségen kiengedi, kivasalja a haját, kisminkeli magát meg ilyesmi, és akkor nagyon gyönyörű, olyan mintha egy más lány lenne. De akkor miért nem csinálja ezt minden nap, mint a többi lány?
2021. febr. 25. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igénytelenség. Valószínűleg azért, mert neki nem ez a fontos. Másrészt meg rohadt sok idő minden reggel fél órát vakolnia magát az embernek. Én pl lustaságból nem sminkelek minden nap, max ha van pár pattanás azt elfedem, de inkább másra fordítom azt az időt. Amúgy meg a természetesség szexi, lehet ha a többi csajt vakolat nélkül látnád kiszaladnál a világból.
2021. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

"és akkor nagyon gyönyörű, olyan mintha egy más lány lenne."

Nem akar az lenni. Neki nem szól erről az élete. Hiába csinálja minden más lány, nála ez teljesen irreleváns. Felszínesen gondolkodsz nagyon.

2021. febr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez most hol igénytelenség? Szerintem nem ezt a szót akartad használni.

Valószínű neki ez a laza, kényelmes és egyszerű viselet jön be. Meg hát azért elég sok időt elvesz az reggelente a sminkelés, hajvasalás. Lehet inkább egy kicsit tovább akar aludni, nem akarja roncsolni a haját stb..


Egyébként szerintem elég nagy baj az, hogy a többi lány a standard és ehhez mérten kezded furcsállni, hogy ő milyen, (pedig egy teljesen átlagos, normális lányt képzelek el, ahogy leírtad).

Ezt most úgy általánosságban is értem, sok helyen ez megy manapság.

2021. febr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Megkérdezted már miért van feketébe?


Amugy neki van igaza. Nem megy tönkre a bőre. A természetesnél nincs szebb.

2021. febr. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A természetes szépségnél nincsen szebb. Nem értem miért lenne valaki "igénytelen" ha nem sminkel.

Ő úgy érzi magát jól ha nem sminkel akkor az az ő dolga.


Te akkor érzed magad jól ha -10 fokos hidegben kint van a csupasz bokád a divat miatt akkor az meg a te dolgod.

2021. febr. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Miért kéne egy fiatal lánynak folyamat sminkelnie magát, ha nem érez rá késztetést? Fura elvárásaid vannak, ha emiatt már igénytelennek számít.
2021. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Én pl pont ezért nem sminkeltem magam kamaszkoromban, mert nem akartam másik lánynak látszani.

Pont tegnap láttam a fészen egy nőt, akinek full szemöldök, szemhéj és száj tetoválást készítettek egy szalonban. Nem mondom, tényleg hatalmas lett a változás, és csinos is volt, de engem a frász tör ki a gondolattól, hogy innentől kezdve minden nap ezzel az arccal fog felkelni, és soha többé nem látja senki, hogy néz ki igazából.

2021. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezért tettem az "igénytelenség" szót direkt két idézőjelbe, mert tudtam hogy nem ez a megfelelő szó. Illetve nem tudom honnan jött, hogy nekem ilyen elvárásaim vannak, mert tisztán leírtam, hogy ez engem nem zavar. Szóval nem értem én hogy jövök ehhez, meg az "elvárásaim", mikor ezekről alapból szó se volt.
2021. febr. 25. 09:36
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs ilyen elvárásod, akkor miért zavar, hogy nem sminkel, mint a többi lány?
2021. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
“De akkor miért nem csinálja ezt mindennap, mint a többi lány?” Itt írtad. Nem állítom, hogy ez elvárás, de ez a mondat kicsit úgy hat. Ha így is úgy is tetszik, akkor kit érdekel ez? Én biztos nem örülnék, ha egy fiúnak ilyen gondolatai lennének velem kapcsolatban. Persze ezt ő nyilván nem tudja meg, de akkor is.. pont fordítva szokott lenni ilyenkor és az emberek azt kérdezgetik, hogy “miért nem olyan mindenki, mint ő?”
2021. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!