Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a borzasztóa...

Hogyan küzdjem le a borzasztóan erős lámpalázam memoriter/prezentáció esetén?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. egész eddigi életemben még csak jele se volt a lámpaláznak, viszont most hogy 10.be érkeztem, valamiért felerősödött bennem ez a lámpaláz/szorongás ha az osztály/nagy tömeg előtt kell egy memoritert felmondanom, vagy egy prezentációt tartani. Ilyenkor általában a fejem tűzforró, míg a kezeim jó hogy meg nem fagynak, annyira hidegek. Memoriter esetén sok sort elfelejtek a félelem miatt, attól félek hogy mit gondolhatnak rólam az osztálytársaim, főleg így online oktatás idején, mert nem látom az arcukat, így n yugodtan kiröhöghetnek mindenféle gond nélkül. Nagyon rosszul bírom ezt az erős izgalmat, ezért keresek valami megoldást SOS. :(

2021. febr. 25. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én és ilyen vagyok. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy leszarok mindenkit, és csak arra gondolok, amit el kell mondanom, tégy így te is!
2021. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű: azért vannak ilyen érzéseid, mert azt hiszed, hogy az emberek téged figyelnek. Ez nem igaz, főleg középiskolában. Mindenki totál leszarja azt, hogy hogyan prezentálsz. Nem rád figyelnek, hanem az általad említett információkra. A hátsó padban ülők meg úgyis mást csinálnak. :D
2021. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ne érdekeljen a többiek csak arra figyelj amit csinálsz!

Bízz magadban!!!!

2021. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!