Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik szinesztéziával küzdenek?

Figyelt kérdés
Pl. érzik a számokat, hallják a színeket stb.

2021. febr. 25. 23:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Látom a számok színét,a hét napjait is tidom színhez ill. képekhez kapcsolni kapcsolni, és a színekhez is tudok illatokat kötni. Ja és szokatlanul jól vissza tudok emlékezni ízekre és szagokra.
2021. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én. Szinte mindenhez színeket társítok, tehát számokhoz, betűkhöz, szavakhoz, nevekhez, emberekhez, érzelmekhez, napokhoz, dátumokhoz, stb... a hetet órarendként látom magam előtt, minden fontosabb dolgomnak/teendőmnek látom a helyét, így nem felejtek el semmit, illetve az év is körkörösen ott van magam előtt, minden évszaknak és hónapnak külön színnel. Van olyan amihez anyagot is társítok, pl. a Tesco szó nálam olyan, mint egy fehér nylon szatyor.
2021. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm a válaszokat! Ez már születésetektől fogva így van? Diagnosztizáltak bármiféle pszichiátriai/neurológiai kórképet? ELőnyként vagy hátrányként gondoltok erre?
2021. febr. 26. 12:13
 4/24 anonim válasza:
100%

Nekem szintén van elég sok féle. Látom a napokat, hónapokat, betűket és számokat, zenét, a fájdalmat, a hőmérsékleteket színekkel együtt. Térben egy "térképen" látom a számokat és hónapokat/napokat magam körül. Ha látom, hogy valakit megérintenek teljesen átérzem, ez a tükör-érintéses típus.


Igen, elvileg születés óta megvan de még kutatják. Bár a grafémákhoz való színtársítás nyilván fiatalkorban alakul ki. Hátránynak semmiképp nem mondanám, szerintem egy gyönyörű, különleges dolog.

Ma kék nap van. Ahogy mások tudják, hogy ma péntek van akkor is ha nem konkrétan erre gondolnak, úgy engem is körülvesz egy szín amit nem tudok kizárni. Konkrétan előnyt nem látok belőle, de nagyon szeretem.

Neked van?

2021. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs. Hallucinogén szerekkel viszont van tapasztalatom, tehát van tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Nagyon érdekesnek gondolom.
2021. febr. 26. 13:17
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#3 Gondolom születésem óta így van, viszont én csak 1-2 éve realizáltam, hogy nekem szinesztéziám van (amikor először hallottam a dologról). Viszont ahogy visszagondolok, már óvodás koromban is így láttam a számokat, tehát fel tudom idézni, hogy a 11-19 közötti számokat már akkor is feketének láttam, a 10 alattiakat pedig fehérnek. Érdekes egyébként, de nálam más színe van at életkoroknak, mint magának a számoknak. Tehát ha valaki tegyük fel 16 éves, akkor az világosbarna, míg önmagában a 16-os szám fekete.

Én ezt inkább előnynek gondolom, mert az "órarendemnek" köszönhetően nagyon ritkán felejtek el dolgokat illetve színek alapján könnyebb megjegyezni mindent. Még középiskolában volt olyan, hogy a vázlatot a vázlatpontok kezdőbetűinek színe alapján tanultam meg (lehet magolásnak számít, viszont gyűlöltem azt a tantárgyat, és kellett egy módszer, hogy tanuljak a dolgozatokra)


#2-es voltam :)

2021. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyes elméletek szerint sokkal több, akár minden 20. ember ilyen. Ti mit gondoltok erről? Lehet, hogy így van, csak sokan észre sem veszik, hogy különböznek?
2021. febr. 26. 15:35
 8/24 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is van. Hangokat és illatokat látok színekben. De színe van a napoknak, hónapoknak, számoknak, betűknek is. Személyekhez is társítok színeket ha már jól ismerem őket. Az egyetlen szín, aminek nincs hangja, az a fekete, ezért a ruháim és tárgyaim 99%-a fekete.
2021. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Metionin ***** válasza:
100%
4. Nekem a péntek sötétzöld :D
2021. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
#9, nálam meg fekete :D (2-es vagyok)
2021. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!