Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez elég indok, hogy megszakíts...

Ez elég indok, hogy megszakítsam a családom ezen részével a kapcsolatot? Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Van két velem egykorú fiú unokatestvérem, együtt nőttünk fel, évi két alkalommal szoktunk találkozni velük a családdal. Az apjuk (keresztapám) orvos, ők is ezen a pályán indultak el. Az ilyen összejövetelek alkalmával 90%-ban arról van és volt mindig is szó, hogy ők milyen eredményeket értek el, milyen vizsgát tettek le kítűnő eredménnyel, kivel jöttek éppen össze és hol nyaraltak. Legutóbb az egyikük új kocsit vett 15 misi értékben, természetesen másfél órán át ott kellett hallgatni, hogy mit tud a járgány.

Közben nekem is vannak szakmai eredményeim, médiában dolgozom, nem egyszer nyertünk már kollégáimal közösen díjakat. De itt ez senkit nem érdekel, amikor mutattam pl. az egyik munkámat, végignézték, aztán elkezdtek másról beszélni. Amikor televíziós szakra mentem is megkérdezték anno tőlem, hogy ez mégis mire lesz jó? Mert csak az orvos az a valami szakma gondolom. A családjaink is anyagilag különbözőképp állnak, ők gazdagok, szüleim sem nélkülöznek, de átlagos életünk volt mindig is. Páromat már elvből nem viszem az ilyen találkozókra, mert egyszer őt is megszólták, amiért csendesebb típus.

Ezért arra gondoltam, hogy mivel egész életemben semmi pozitívat nem kaptam tőlük, mégis miért legyen szükségem arra, hogy ezt az ömlengést egy évben kétszer végigüljem? Még ha nem is ártottak nekem (de nem is segítettek soha), akkor is, miért ne szakítsam meg velük a kapcsolatot és redukáljam az egészet a kötelező formaiságokra, mint pl. szülinapi facebook köszöntés?



2021. márc. 1. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha évi 2 alkalomtól így kiborulsz, akkor tényleg hagyd ki ezeket.

Nem tesz jót az önbecsülésednek sem, és egyébként is teljesen felesleges azzal kapcsolatot ápolni, akivel évente kétszer csak kényszerűségből találkozol.

2021. márc. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

eltűnni az életükből..amíg élsz, ők lesznek amnyerők, te csak egy senki jaradsz.


Az ilyenekkel nem szabad még beszélgetni sem.

Az, hogy a kérdést kiírtad, jól bizonyítja hogy szenvedsz az alázásuktól..pedig ezt nem is írtad..


Kell ez neked? Ugye nem?


Naugye.


Légy büszke magadra.

2021. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En is melloznem a talalkozokat. Nalunk is hasonlo volt a szituacio. Sosem kerdeztek meg, hogy vagyok, mi a helyzet. Csak az volt a fontos, hogy mit vettel, mivel tudsz villogni masok elott...
2021. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezek nagyon sajnálatra méltó emberek. Semmi örömük. Felszínesek, kártékonyak, és nem figyelmesek a környezetükre. 15 millióért autó, miközben a föld egy nyolcada éhezik... nagyon rossz karma. Nagyon sokat fognak még szenvedni.
2021. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

4-es, mégis mitől szenvednének? Karma a macskának van, annak semmi köze nincs ahhoz, hogy nekik jól megy az életük. Megtehetik, meg is teszik, nincs ezzel semmi baj. És azt is erősen kétlem, hogy szomorúak lennének.


Egyébként, kérdező, hagyjad őket. Ha tényleg ennyire csak magukkal foglalkoznak, akkor nem kell neked ott lenni és jópofát vágni.

2021. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

hagyd őket a francba, mostanában pláne nincs rád szükségük, megy a tömjénezés meg az ajnározás mindenütt, nem kell asszisztálnod a nagy egójukhoz...

az ilyenekkel amúgy se érdemes keveredni, ha egész életükben le se szrtak a nagyságos orvos úr és kölykei, akkor minek tepersz? foglalkozz inkább olyanokkal, akik emberszámba vesznek.

2021. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már az is elég indok a kapcsolat megszakításához ha valakit nem kedvelsz emberileg, ezalól a család se kivétel. Nem kell senkivel kivételezni csak mert rokon, sőt, szerintem az átlagemberhez képest pont, hogy szigorúbb mércével kell a rokonokat illetni. Egy büdös szót se szólj többet hozzájuk és sokkal jobb lesz az életed.
2021. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hu, de pusztak nepe ez.
2021. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba őket. Én a rokonságom jó részét nem is csípem, gyakorlatilag néhány emberen kívül idegesít mindenki, és ez azért érdekes, mert hatalmas családom van.

Annyira szeretnék én is szókimondó lenni és az a fajta ember aki nem jópofizik, hanem kimondja ,hogy hagyják őt békén.

Gyakorlatilag célom lett az, hogy akiket nem bírok, ne érezzek bűntudatot ha lezárom velük.

El fogok jutni idáig, mert egyszer élünk, és nem idiótákra kell pazarolni a drága időnket.

Remélem kérdező, eljutsz idáig és sikerül elzárkóznod tőlük. Csak majd ne ülj fel a bűntudatkeltésüknek.

2021. márc. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!