Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy kész a halálra?

Mennyire vagy kész a halálra?

Figyelt kérdés

Ha most ebben a pillanatban meg kéne halnod, akkor készen állnál lelkileg? (Gyors halálra gondolok).


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan áll hozzá a témához. Aki kommentet ír, légyszíves kort is írjon.



2021. márc. 1. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Kész lennék akár ebben a pillanatban is
Ebben a pillanatban nem lennék kész, de ha lenne egy kis időm (pl egy hónap) akkor kész tudnék rá lenni
Bepánikolnék, ha most meg kéne halnom, egyaltalán nem vagyok rá kész
Nem tudnék rövid idő alatt se felkészülni rá, csak öreg koromra tudnám elfogadni
Készen állok, akár most is, mert már öreg vagyok, vagy betegség miatt
Még nem vagyok készen, de már hamarosan készen leszek, mert öreg vagyok, vagy betegség miatt
Nem csak készen állok, hanem vágyok is rá
Annak ellenére, hogy öreg vagyok, vagy olyan betegségem van, hogy már várható a halál, úgy érzem nem tudok rá lélekben felkészülni
34 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
A halál egy természetes jelenség. Nem agyalok ezen, de nem is félek tőle.
2021. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a halál után minden megszűnik, ezért nincs mitől rettegni. Ha meghalok, onnantül kezdve semmit sem érzékelek, szóval nekem teljesen mindegy mikor következik be, ilyen szempontból jelentéktelen.

Viszont még nem szeretném, hogy ez bekövetkezzen, van még egy csomó dolog, amit meg szeretnék tapasztalni és a szeretteimet sem akarnám ennek ilyen fiatalon kitenni. Viszont nincs semmire se garancia, ha megtörténik, akkor megtörténik.. Nem nekem fog fájni, hanem annak, akinek fontos vagyok.

2021. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek a haláltól, az élet része, de most még úgy érzem, sok dolgom van, nem lenne jó most elmenni.
2021. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem állnék készen.


Túl sok tervem van még az életben, még korántsem "végeztem" az életemmel. Alapvetően bizonyos értelemben a Carpe Diem híve vagyok, és már így is rengeteg élmény, utazás, program áll mögöttem, de korántsem elég ahhoz, hogy elégedetten haljak meg. A másik, hogy a karrieremet még el se kezdtem, pedig még ott is annyi mindent szeretnék elérni.


Annak ellenére, hogy természetes jelenség, én valamennyire félek tőle. A gondolattól görcsbe áll a gyomrom, bár ehhez társul még az öregségtől tartó félelem is, bár annak is megvan a romantikája (inkább öregedjek meg többet tapasztalva, minthogy fiatalon meghaljak).

20/L

2021. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyáltalán nem vagyok kész. Annyi szép van ezen a földön, akkor vagyok hajlandó meghalni, ha lejárt az időm. Még nagyon fiatal vagyok, annyi lehetőségem van megélni az élet boldogságait. Lehet van élet a halál után is, de nem most akarom megtapasztalni.


Amúgy kérdező, ez egy nagyon jó, érdekes izgalmas kérdés volt. Köszönjük!😀

L

2021. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék megélni előtte még néhány dolgot.

Ugyanakkor az is igaz, hogy utána nekem már mindegy lesz.

2021. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
A halál ténye nem érdekel, - engem a módja érdekel. Már az sem érdekel, ha holnap nem ébredek fel, de nem szívesen fetrengenék a legkülönfélébb kínok és megaláztatások között éveken keresztül a halálom előtt.
2021. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Jobban, mint az életre.
2021. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A haláltól rettegek a legjobban a világon.

Soha nem leszek rá készen- mindennél jobban félek attól a naptól, amikor majd megtörténik.

Szerencsére valószínűleg még messze van, mert fiatal vagyok.

2021. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Az élettől jobban félek, ugyhogy inkább a halál.
2021. márc. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!