Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embert miért nem a...

A legtöbb embert miért nem a látványosabb, veszélyesebb sportok vonzzák a tipikus foci meg ezek helyett?

Figyelt kérdés

Úgy értem..

Miért akarnám azt nézni, ahogy egy téglalap alakú pályán egy labdát rugdosnak/dobálnak rövidgatyában meg térdig érő zokniban, ha nézhetek például ilyet is [link] ?

Vagy az ilyen elterjedt sportokban csak szerintem nincs semmi látványosság meg ilyesmi?


2021. márc. 2. 02:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azzal lehet összefüggésben hogy csapatokkal jobban tudnak azonosulni úgy általában az emberek, mint az egyéni sportokkal. Szórakoztatóbb.

Másrészt pedig az is igaz hogy focizni kb minden férfi focizott már, így ezáltal bevonodva is érezheti magát míg a latvanysportok legtöbbeknek tavoliak.

2021. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Ja, nézni engem totálisan hidegen hagy a legtöbb extrém sport. A foci az egyetlen, amit szeretek nézni. Nem tudnék rá konkrét racionális érvet mondani, hogy miért. Azt sokat néztem anno apukámmal, játszottuk is.

A technikai sportok nézése számomra kínzás, apósom Forma1-et néz, engem valamiért egyenesen idegesít, mikor náluk vagyunk és megy a háttérben. :D

2021. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sokaknak fontos, hogyan teljesít a csapatuk és komoly érzelmek és izgalom van e jelenség mögött és komplex pszichológiája is van. Sokan azért nem választanak veszélyesbb sportokat, mert -ahogyan te is írtad- veszélyesek; a földi életből, pedig sokan úgy vélik, mindenkinek csak egy adatik, ezért kellemetlen, ha csigolyádat töröd, maradandó károsodást szenvedsz. Ennek ellenére is elég népszerűek... Ha komolyan érdekel a téma, keress a Googleben: "foci pszichológia", "sportok lélektana", stb...
2021. márc. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%
A rendszeres focimeccs nézés valahol a társadalmi agymosásról szól.Ezt rakják az emberek elé,ez férfias,ez ad kikapcsolódást,erről lehet beszélgetni,vitázni,ehhez kell megvenni a reklámozott sört,ropogtatni valót.Mondjuk ez nem azt jelenti,hogy akkor az jobb lenne,ha a többség extrém kerékpáros versenyeket nézne.Szóval kinek mi.Engem soha nem vonzott a foci.De például nem értem az autóverseny nézést sem igazán,azt főleg nem,amikor kimennek a Hungaroringre a tömegbe,zajba,32 fokban,1000 ft fél liter ásványvíz,és örülnek,hogy elhajtanak előttük a versenyautók.
2021. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!