Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerény, udvarias emberként...

Szerény, udvarias emberként miért néznek le?

Figyelt kérdés

Külföldön tanultam, ott építettem karriert 32 éves koromig. Aztán hazahúzott a szívem. Mindig azt tanultam, hogy szerénynek kell lenni, nem szabad és nem illik az anyagi helyzetet mutatni, az szerint bánni másokkal. Nem illik dicsekedni sem hol voltunk, mit csináltunk.

Barátnömmel beköltöztünk Budapesten egy újépítésü 2 szobás lakásba, elég ez nekünk. A szomszédaink közül az egyikük csokos 4 gyerekkel, a másik pár anyuci-apuci eltartottja (a srác bolti eladó, a lány fodrász de 80 milliós lakásban laknak, a csaj szülein meg látszik a pénz, az ember orra alá dörgölik), a harmadik család tanult, jómódú, de nagyon dicsekvös. A pasi úgy mutatkozott be nekem, hogy xy vagyok, ennek meg annak a politikusnak a jóbarátja. Nagyon csodálkoztam hogy ilyen van, amikor elmentem itthonról ilyesmi nem volt divatban.

Mi nem igazán mondunk semmit, nem dicsekszünk. Nem tudják mit dolgozunk, hol tanultunk de nem is baj. Viszont emiatt lenéznek minket! Az anyuci-apuci lány konkrétan nem áll szóba velünk mert ö Svájcban tanult és különbnek érzi magát, a politikai házaspár folyamatos megjegyzéseket tesz, hogy nekünk nincs pénzünk szerintük. A nagycsaládosok meg nekünk vetítenek, mintha el kéne ájulnunk hogy mit vettek a babaváróból.

Nem is értem miért téma ez?! Nem erre emlékszem 15 évvel ezelöttröl! Nem volt ez téma akkor ennyire. Folyamatosan azt hallgatjuk hogy nagy hangon kiabálja a nagycsaládos, hogy “megyünk a nyaralónkba” az anyucis, hogy “jaj de jó lesz végre 1 hét Maldív” a politikai meg azt üvölti, hogy “szivem, ne felejtsünk bemenni a Mercedes szalonba színt választani”.

Nem értem ezt, mi ez a dolog ... Ennyit változott a helyzet Magyarországon? Most nekem is kéne vennem valami német autót (Renault Zoé elektromos autónk van) és kiabálni hol fogunk nyaralni? Meg dicsekednem kéne, hogy ügyes befektetéssel 2013-ban megvettem 12 milliós áron 4 lakást amik ma 36 milliót érnek egyenként? Akkor nem néznének le ennyire? Teljesen elvették a kedvemet, hogy milyen jó lesz itthon élni. Amikor jön haza a párom és a nagy dáma elfordítja a fejét mert csórókkal nem áll szóba ... nagyon elrontja az ember napját. Aztán azt vágta a pasija a szemembe, hogy mi hogyan kaptunk ilyen értékü lakásra hitelt? Erre annyit mondtam nincs hitel, de nem fogta fel.


Máshol is ez megy?


2021. márc. 2. 14:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Megjegyezném hogy az anyagi helyzetemröl csak a névtelenség miatt ejtettem szót!
2021. márc. 2. 14:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki azalapján ad értéket az embereknek (és magának is) hogy mennyi pénze van vagy mivel tud "flexelni", akkor az ő szemében te értéktelen vagy, mert nem mutatsz olyat amivel kiharcolod a tiszteletét.

Ennyire egyszerű, ezt nem kell túlgondolni. Viszont kérdés, hogy az ilyen embereknek te miért is akarnál megfelelni? Van párod, karriered, házad ami nem egy panel vagy egy 8 négyzetméteres garzon, anyagi problémák nem nehezítik az életed. Nem elég? Miért kell random beképzelt idegenek világlátásába is beleiilened? Foglalkozz magaddal, az ő silány életüket meg hagyd csak meg nekik, és egy percig se érezd rosszul magad csak mert lenéznek.

2021. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem segít, de én nem tudom átérezni a problémád. Fogalmam sincs ki lakik mellettem pl., csak azért tudom hogy létezik mert néha lehúzza a WC-t vagy felújít. Elég könnyű figyelmen kívül hagyni másokat szerintem.
2021. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!