Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megszeretni a...

Hogyan tudnám megszeretni a hangom?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem a hangomat, általában végig se tudtam hallgatni egy olyan hangfelvételt vagy videót, amiben én szerepeltem. A hangszínem se tetszik, de ami még jobban zavar, hogy mindig unottnak és flegmának hangzok, ha pedig próbálok lelkesebb lenni, akkor az érezhetően erőltetett lesz. Lehetséges, hogy legalább minimálisan változtatni tudjak a hangomon? Vagy ez van, csak próbáljam megszeretni?

Olyan rossz, hogy egyetemen többet kell emberek előtt szerepelni, előadásokat tartani, és pont most kezd visszajönni a lámpalázam, ami középiskola utolsó évében elmúlt.:( A múltkor visszahallgattam egy ilyen prezentációmat, és azóta görcsölök amikor több ember előtt kell beszélnem, néha még akkor is, ha új emberekkel találkozok, mert eszembe jut hogy hogyan hangozhatok. Úgy érzem, hogy az önbizalmamra is komolyan hat ez a félelem, mindenképp szeretnék ellene tenni valamit, csak nem tudom hogyan csinálhatnám.



2021. márc. 2. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki más lekakilja a hangodat meg a prezentációdat, feleslegesen aggódsz. Ha tényleg nem tudod legyőzni a félelmedet logikus, racionális gondolkodással, akkor pszichológust ajánlok.
2021. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a problémám. Amikor 15 éves voltam a lány, akiért akkor odáig voltam megkérdezte, hogy apámnak is ilyen vékony-e a hangja. Szar volt ilyet hallani. Főleg mert apámnak meg baromi férfias hangja van. 18 éves vagyok most, egyébként más meg azért nevetett ki, mert szerinte meg teljesen rendben van a hangom. Nem nőies szerintem sem, csak balfaszkodást hordoz a hangsúlyom :D.
2021. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg minél többször!

Mielőtt elkezdtem videókat gyártani, én is rosszul voltam a saját hangomtól. Miután naponta vettem fel új és új anyagot, megtanultam lesz.rni ezt az érzést. És mostanra már egész meg is kedveltem a hangomat, megbarátkoztam vele.


Ha sokat hallgatod vissza, akkor egyébként önkéntelenül is lazább leszel a következő felvételeken, és meg fogja közelíteni a természetest a hangszíned, hanglejtésed.


Vegyél fel olyan témákat csak gyakorlásképpen, amelyekről lelkesen tudsz mesélni. Meg fogod látni idővel, hogy egyre kevésbé tűnik majd erőltetettnek.

2021. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3 Ezt ki fogom próbálni, ráveszem magam valahogy hogy addig hallgassam vissza a hangom, amíg meg nem szokom.:D


#1 Nem hiszem hogy ez olyan komoly probléma lenne, amivel pszichológushoz kell fordulni. És azt se hiszem hogy senkit nem érdekel milyen hangom van, önkéntelenül de én is szoktam hang alapján megítélni másokat, azok a lányok akiknek selymesebb, szépen csengő, és azok a fiúk akiknek mélyebb a hangjuk eleve szimpatikusabbak. Ez egyéni beállítottság, valakire a másik haja/arca tesz nagyobb első benyomást, én a hangra szoktam elsőként felfigyelni, és kétlem hogy egyedül vagyok ezzel.

Pont emiatt zavar annyira, hogy a saját hangomat még nem tudtam elfogadni.:D

2021. márc. 2. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek 99 %-a szornyunek, borzalmasnak talalja a sajat hangjat. Es annak ellenere, hogy ezt tudom, meg olvastam is rolla, hogy azert mert a sajat hangunk abszolut mas akusztikaval halljuk, en is utalom. Es hiaba hallom masok hangjat minimum atlagosnak, mikozben a sajat hangjuk oket is zavarja, akkor is nehezen hiszem, hogy az en idegesito hangomat mas atlagosnak, normalisnak hallja, pedig valoszinuleg igy van. :))


Lehet, ahogy a 3-as irja, hozza lehet szokni, ha sokat hallgatja az ember.

2021. márc. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!