Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a múlt gondolataitól?

Figyelt kérdés

Hiába beszélem meg magammal többször és tudom, hogy teljesen felesleges ezeken gondolkodni és rágódni, mégsem tudom alkalmazni a gyakorlatban.

Ha feljön bármilyen emlék, akkor egyre mélyebbre sodrom magam, egyre több rossz emlék jön fel és egyre inkább nincs életkedvem. Utána ezek az érzések átjárják az egész napomat vagy hetemet. A jó emlékekből is "átgondolkodom magam" a rosszba.

Esetleg fontos lehet, hogy nagyon gyorsan elterelődik a figyelmem a lényeges dolgaimról, feladataimról. Nyilván a rossz gondolatokról nem...

Ez az egész elveszi az időmet és a kedvemet is.


Hogy tudok ezen túljutni?


2021. márc. 6. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beköszönnek az új problémák, és azokra kell összpontosítanod.
2021. márc. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Őszintén? Sehogy. Amíg a mai 40-es korosztály csinált valami marhaságot tinikorában: Majdhogynem mindenki elfelejtette. Mai 20-as korosztálynál: Megörökítve. Konkrétan mindenki emlékszik hogy 2016.01.22-én milyen orbitális marhaságot csináltál például. Ha nem is egyből, bármikor felhozhatják. És ellened fordíthatják. Igaz, nincs értelme emiatt aggódni, de mindig ott lesz benned, hogy na "Sándor emlékszik, amikor levideózta, hogy a Péter lehúzta a nadrágom a folyósón az alsóneműmmel együtt és mindenki azon röhögött?" Még megvan a videó? Hol találom meg a neten? Ezt egyszerűen nem tudod elhesegetni. És igen, simán beleőrülhet az ember.
2021. márc. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

lassan csordogál az életed, nincs semmi ami elsöpörje a tegnapot

nálam olyan pörgés van, hogyha akarnám sem tudnám a múltat hánytorgatni.

mondjuk számít milyenek az emlékek.

2021. márc. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hattal ulsz a moziban! ... nezz elore tesa :))) Nem vagy te tortenesz!? :D
2021. márc. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2: Én most vagyok 39, mégis ugyanolyan gondjaim vannak, mint a kérdezőnek. Pedig a gyerek- és tinédzserkorban engem ért megaláztatások 99%-áról nincs fénykép vagy videó. Ráadásul már 13 éve külföldön élek, messze a történések helyszínétől, mégis az utóbbi években valamiért makacsul kísértenek, pedig amikor kb. 20 éves koromban véget ért az az időszak, utána vagy 10 évig nem foglalkoztam velük.
2021. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emlékeknek van egy kulcs-tulajdonsága: valójában nem az emlékekre emlékszel, hanem arra emlékszel, miként emlékeztél rájuk legutoljára.


Ezért azok szép lassan átalakul, áttevődik a hangsúly arra, ahogyan emlékeztél rájuk a legutóbbi alkalmakkor.


Minden egyes emlékezéssel megerősíted azokat az emlékeket, amelyeket felelevenítesz.


Ha eddig eljutottál, akkor már sejted, milyen hatással vagy az emlékeidre: amelyekre sűrűn emlékszel vissza, azok megerősödnek, és gyakrabban is fognak eszedbe jutni, míg lassan feledésbe merülnek azok, amelyeket figyelmen kívül hagytál.


A feladat pedig a következő: minden negatív emlék helyére keress egy pozitív emléket. Akár ugyanazt, nem is számít. Legközelebb, amikor elkezdesz rágódni a régi rossz dolgokon, ezt az új emléket hozd elő, és éld át helyette tudatosan!

2021. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!