Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért mondják azt,...

Az emberek miért mondják azt, hogy nincs járvány?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősömtől hallom és itt GYIK-on is sokszor látom ezt a mondatot, de szerény véleményem szerint ez nem teljesen igaz. Azt voltaképpen teljes mértékben elhiszem, hogy aki tud az előnyt kovácsol a járványból, tragikus kapzsi módon, okozva ezzel a járvány végének lassabb eljövetelét és többszázezer ember halálát és szenvedését. Nem gondolom, hogy csak az állam, hogy csak a tehetős gazfickók használják ezt ki, hanem szerintem ha bárkinek valamilyen érdeke van a járványban abban biztos vagyok, hogy valamilyen úton-módon próbálja kihasználni a kiskapukat.


Mégis sok embertől hallom, hogy nincs is járvány, szabadon lehetne menni az utcákon, a Fidesz csak zsarnokoskodik és játsza a "covidiktatúrát".


A másik oldalt viszont soha nem vizsgálják meg ezek az emberek. A kórházak a hazugságok ellenére is sokkal jobban le vannak terhelve, mint valaha (nem csak itthon), a kórházi dolgozók pedig sosem tudják beérni azt a nyomást amit rájuk helyez a járvány.


A fennakadásom oka csak az, hogy az emberek leragadnak minden apróságon és teljes mértékben azon a már eleve szűk látóterükön kívülre helyezik a többi tényt, amely még mindig fontos a mérlegelt gondolkodáshoz. Egyszerűen csak azt hajtogatják, ami szerintük igaz, és ha bármi mással próbálod meggyőzni őket, hogy azért ez nem ennyire fekete-fehér, mintha meg sem hallanák...


Csak a magyarok lennének ilyenek? Miért van ennyi "akaratos" ember? Miért nem hajlandók beismerni, ha tévednek és esetleg változtatni a véleményükön (nem fontos, hogy az én javamra, csak ez a gondolkodás hiánya szúrja a szemem, hogy abszolút meg sem próbálják átgondolni mások észrevételeit).



2021. márc. 6. 23:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem betegek körülöttem az emberek. Vannak mániákus maszkhordók, meg akik rákényszerülnek ők betegszenek meg leginkább. Érdekes arról nem hallani, hányan betegedtek meg, haltak meg a maszktól, vagyis Legionellózisban! Simán covidosnak vannak elkönyvelve, akár az influenzások.

Egy járvány max. 2-3 hónapig szokott terjedni. A spanyolnátha is 100 évvel ezelőtt 3 hónapig tartott. Pedig felkészületlen volt akkor is az egészségügy és a technika is más volt. Mi a sima covidot elhúztuk 1 évig, aztán a mutációkat is hasonlóképp fogjuk. Vicc az egész, fel kell készülni, hogy ennek soha nem lesz vége. Nagyon látszik, hogy félrekezelik direktbe a járványt. Ha nem lettek volna intézkedések észre sem vettük volna, hogy járvány van.

2021. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

#11:

Bizony, nem a vírus miatt ment gallyra kb. 1 milliárd ember élete, hanem az ebből kifolyólag bevezetett borzalmasan túlerőltetett kormányintézkedések miatt. Egy újfajta mikroszkópikus izé miatt beszart és már 1 éve retteg a fél emberiség. Vicc az egész.

2021. márc. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%
Az egy év alatt soha sem érte el a járványküszöböt a fertőzöttek száma. Csakis járványveszélyről beszélhettünk.
2021. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem a vírus meg a járvány létezését tagadja.


Szimplán a vírussal szembeni intézkedések összevisszaságát nem érti. Én sem. Főleg amikor azt látom, hogy a veszélyeztetett korosztállyal vannak tele a boltok, jönnek-mennek mert unatkoznak. Közben meg azok az emberek akiknek az életére zéró hatással lenne a vírus ülnek otthon munka nélkül.


Vagy az átlag ember szív, hiszen szó szerint csak a munka maradt neki, már ha maradt. Míg a felső tízezer meg a haverok kokainos bulikon vesznek részt meg magángéppel repkednek nyaralásokra, meg nyugodtan kaszinózgatnak...

2021. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%
Mert nincs. Az nem járvány, hogy a tévében bemondják, meg a gyakon, hogy xy lélegeztetőgépen van. Érdekes módon a vakcina mellékhatásait már nem reklámozzák ennyire.
2021. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
43%
Mert pénzt kapnak az országgyűlési képviselők az oltásreklámért. A háttérhatalom dogmája, hogy mindenki bűnben születik, tehát ördögi, pogány és tünetmentes beteg. Csak a keresztség, vagyis az oltakozás által tisztulhatunk meg, kerülhetünk a mennyországba, lehet boldog életünk. Mivel nem hisznek az emberek Istenben, a háttérhatalom dogmáiban, járványokkal büntettetnek.
2021. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
És az melyik csoportba tartozik, aki tudja, hogy van vírus, elfogadja, de nem ért egyet a korlátozásokkal, a módszerekkel. Pl, van, aki nemi úton sem kapja el a vírust olyantól, akinek pozitív lett a tesztje (nyílván nem tudták, hogy fertőzött), de van, aki mindent betart, nagyon vigyáz, de mégis elkapja. Az az érzésem, hogy ez random. Szigorítások ide vagy oda, valaki vagy elkapja, vagy nem. Persze, az óvatosság, távolság, fertőtlenítés oké. De némelyik intézkedés csak nagy f***ság!!! Így sikerül mindenkit kicsinálni
2021. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert lassan már két éve kint fürdőzöm a mocsokban annyi ember között vagyok minden nap és még egy kis megfázásom sem volt pedig már nem vagyok húsz és a környezetemben sem ismerek "koronást" csak az Orbán kormányt és a médiáját. Úgyhogy vicc ez az egész úgy ahogy van. Igen voltam, illetve tudom hogy voltam ebben a járványnak nevezett izében nem most hét évvel ezelőtt amikor még kisbetűs hasábcikk volt róla szó a médiákban.
2021. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
41%
Csak a buta tájékozatlan emberek mondják.
2021. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

Elég megnézni a mostani intézkedéseket.


Holnap minden bezár, ezért most az elmúlt 2-3 napban tömegnyomor volt az összes áruházban, boltban, üzletben. De az van a természetben, kirándulóhelyeken is, hiszen máshova nem is lehet menni.


Most minden bezár, marad 1-2 nagyobb üzlet mint Auchan, ahol szintén tömegnyomor lesz. Mint eddig.


Vagy ott van az utazás. Senki nem mehet sehova, főleg nem külföldre. Mégis ugyanúgy eljutott hozzánk az összes mutáns vírus alfaj. Ugyanott vagyunk és még szopunk is.

2021. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!