Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Asperger-szindrómás autistá...

Ha Asperger-szindrómás autisták lennétek, felvennétek az utcára a maszkot? Csak mert én nem veszem föl mert semmi értelmét nem látom a szabadban. Egy Asperger-szindrómás autista

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 01:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Úristen, nagy a baj a fejekben ezen az oldalon, de legalább ne válaszolnának olyanra, amiről semmi tudomásuk nincs!


Akkor tisztázzuk!


Az asperger-szindróma egy Autizmus spektrum zavar, amire kaphatsz AOSZ tagsági igazolványt, mivel ez egy fajtája az autizmus spektrum zavarnak... A közlöny ben le van írva hogy ezt az állapotot az AOSZ tagsági igazolvánnyal, vagy orvosi igazolással tudod igazolni!


[link]

2021. márc. 8. 10:53
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a törvényalkotók a nálad (feltehetően) súlyosabb esetekre gondoltak, és ez szerintem kvázi joggal való visszaélés lenne. Nem kell mindennek az értelmét keresni. Én felveszem, és akkor is felvenném, ha pl. tudnám, hogy immunis vagyok a betegségre, egyszerűen azért, mert manapság illik, ne gondolják rólam, hogy egy lázadó s*ggfej vagyok, és meg is jelenhet előttem valaki hirtelen, pl. befordul a sarkon, vagy kijön egy kapun.
2021. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Tudod te egyáltalán mit jelent az, hogy törvénnyes joggal való visszaélés? :D Igen, kérlek írd le, hogy esetemben miben merül ez ki!?
2021. márc. 8. 16:27
 14/23 A kérdező kommentje:
* ha igen
2021. márc. 8. 16:27
 15/23 A kérdező kommentje:
Egyébként ha elgépelted, akkor bocsánatot kérek! Lehet azt akartad írni, hogy törvényes joggal való élés, mert számomra ez a törvény adta joggal való élés, nem pedig visszaélés!
2021. márc. 8. 16:36
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
Épeszű ember nem hord maszkot az utcán.
2021. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
#12 vagyok. Azt írtam, hogy "kvázi" joggal való visszaélés. OK, nem vagyok jogász, nyilván kiröhögnének egy bíróságon ezzel, csak az eddigi megnyilvánulásaid alapján nem tűnsz olyan betegnek, akik miatt megalkották ezt a jogszabályt, bár az valószínűleg nincs benne, hogy csak "súlyos" autistákra vonatkozik... De ha ezt a jogi részt el is felejtjük, marad az, hogy igen. én akkor is felvenném, ha nem lenne kötelező, eddig sem volt az, mégis felvettem, ahogy sokan mások is.
2021. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%
Ja, és azt megjegyezném, hogy nem tartom "lázadó s*ggfejnek" azt, aki utcán nem hord maszkot, de nem lehet tudni, más mit gondol.
2021. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
Autistaként nem köteles viselni a maszkot (én is ha tudom bizonyítani akkor nem vagyok köteles, és nem azért mert a "[nem akarom le írni a Facebook csoport nevét]" követjük, hanem nem mindenki tudja elviselni azt hogy folyamatosan érintkezik az arcával valami.) Ettől függetlenül ott ahol van ember fel veszem, de külvárosi utcákban, ahol ember alig jár oda nem, mivel semmi értelme sincs kb ott.
2021. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%
OK, de ő nem azt írta, hogy nem tudja elviselni...
2021. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!