Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert irigyek egyesek? Miért...

Miert irigyek egyesek? Miért rosszindulatúak? Miért néznek ki, mert jól élek?

Figyelt kérdés

Sosem néztem le senkit, sosem érdekelt kinek milye van, mennyi pénze vagy divatos, márkás cucca... Azokat sem nézem le, akik fizikai munkát végeznek, sőt, a nagyszüleim mind fizikai munkások voltak és a mai napig nyáron szívesen kapálok náluk a kertben vagy végzek bármilyen fizikai munkát.

18 éves vagyok és a szüleimtől kaptam egy autót miután meglett a jogsim. Jelenleg pedig nagyapám szülői házát újítják fel, hogy majd oda tudjak költözni.

Erre nagyon gyakran megkapom, hogy könnyű nekem, mert anyuci-apuci mindent alám rák, hogy 18 évesen saját házam, saját autóm van és hogy havonta max 3-szor kell járjak csak busszal vagy villamossal.

Hozzátartozik, hogy bármelyik haveromat vagy ismerősömet szívesen elviszem, ha arról van szó, tehát azt sem tudják mondani hogy míg ők gyalogolnak én mondjuk az autóból integetek nekik.

Miért gond mindez?

Miért irigyek és rosszindulatúak? Mit kezdjek ez ilyen emberekkel?



2021. márc. 9. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Ezek mind emberi tulajdonságok, ne félj, sokkal rosszabbal is fogsz még találkozni. Ők azt nem realizálják, hogy neked meg más problémáid vannak, amikkel nekik nem kell bajlódniuk.

Rosszindulatú emberek mindenhol lesznek, esetleg ha nagyon bántja a kis szívedet a dolog, megpróbálhatsz minnél több helyen segítséget nyújtani, de nem úgy, hogy kihangsúlyozod, hogy neked mennyi mindened van és mennyire szüksége is van mindenkinek rád, és ne erőltesd rá senkire, hogy elfogadja a szívességedet. Hogyha te úgy viselkedsz az előnyöddel, mintha egy teljesen mellékes dolog lenne, hiszen nem tesz téged többé senkinél egy ház és egy autó, előbb utóbb normálissá kell hogy váljon a dolog, ami mellett már el tudnak majd tekinteni remélhetőleg.

De ha nagyon ellenségesen állnak hozzád csak emiatt, egyszerűen hagyd ott őket, nem tudom hogy ők barátaid-e, vagy kicsodák, de nem érdemes magad körülvenni olyanokkal, akiktől csak negativitást fogsz kapni.

De itt csak egy példát említettem, tekintve hogy egyikötöket sem ismerem személyesen, és fogalmam sincs a körülményekről, vagy hogy ezek a szituációk hogyan történnek meg, nem tudok konkrét, garantáltan hasznos tanácsot adni. De azért sok sikert.

2021. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi mást nem tudsz, mint elhatárolódni a rosszindulatú emberektől és a rosszindulatuktól.


Te is irigykedhetnél ezer emberre, hogy neki mije van, ami neked még nincs. És azokra is ezrek irigykedhetnek valamilyen okból, akik rád irigykednek.


Az ilyen embereknek soha nem fogsz megfelelni, mert az ő poharuk mindig félig üres. Ez egy lelki beállítottság, amit nagy dolog meghaladni, és általában később nagy dolgok történnek azokkal, akiknek sikerül.

2021. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Nincs min csodálkoznod. Kis túlzással a felső tízezerbe tartozol, ha 18 évesen nulla teljesítményre kapsz egy kocsit meg házat.

Nagyon nem tudsz ezzel mit kezdeni. Majd ha megtanulod értékelni a saját magad által szerzett dolgok súlyát, akkor fogod átérezni az ő helyzetüket és érzéseiket. Addig próbálj meg nem vagánykodni, felvágni és keresni a hasonló anyagi helyzetűen és a többi normális ember társaságát inkább.

2021. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3

Sosem vagánykodtam semmimmel.

Nem is szándékozom.

Én tudom értékelni mindazt amit kapok és hálás is vagyok értük, nem élek vissza velük. Értem mire gondolsz, de nem tudom ezért mi okuk irigykedni.

2021. márc. 9. 10:19
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

#4: Pont ebből látszik, hogy nem tudod még értékelni.

Neked most alsó hangon a segged alá toltak 40 milliót. Míg a többség elkezd max. nettó 200k-ért robotolni nulla pénzzel a zsebében és el sem tudja képzelni mikor lesz ennyi vagyona valaha az életben.

Na ez a nagy különbség.

Lehet hogy te nem akarsz vagánykodni, a de 18 éves ficsúr, aki nulla bevétel mellett az anyuéktól kapott általuk tankolt, szervizelt autóval jár iskolába már a létezésével is vagánykodik. Tudom, hogy így hülyén hangzik, de azt kell érzékelni, hogy messze-messze átlag feletti anyagi helyzetben vagy, ráadásul úgy, hogy neked csak markodat kell tartani. Ezt nagyon sok ember nem tudja tolerálni szó nélkül.

2021. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

#5

Miért ne segítenének a gyerekükön a szülei?

Nekem is sokat adtak, és én is sokat fogok adni a saját gyerekemnek.

Nem az volna a szívtelenség, hogy én dőzsölök, ő pedig robotoljon minimális pénzért, azt is elszórva albérletre?


Nyilván tanulja meg a pénz értékét, és dolgozzon meg azért, amit költ, de miért ne támogathatnám mellette?


És azoknak, akik sajnos nincsenek ilyen helyzetben, miért erre a "gyerekre" kell haragudniuk? Mit ártott nekik azzal, hogy őt van, aki támogassa, míg másokat nincsen, vagy aki van, az nem tudja?

2021. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

#6: Sehol nem írtam, hogy ez rossz lenne. Sőt.

Azzal kapcsolatban nem mennék bele eszmefuttatásokba, hogy mit tartok reális mértékű támogatásnak (nyilván nem ezt), mert az nagyon messzire visz.

A szülő arra teszi fel az életét, hogy jobb körülményeket teremtsen a gyerekének mint a szülei őneki, ezáltal jutnak előbbre a generációk. Engem is támogattak, nincs ezzel baj.

Csak nem dugom a fejem a homokba. Azt kell látni, hogy pusztán a számokat nézve, a kérdező messze átlag felett áll minden téren, ami sokak szemét csípi. Miért a gyereket? Mert a gyerek az osztálytárs, ő van ott, őt látják. Ennyi. Nincs ezen mit túlgondolni.


#3,5

2021. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5

Igen, de én erről nem tehetek és ezzel nem ártok senkinek. Mire akkor a rosszindulat? Ide születtem, ezt az életet élem, van millió ember aki sokkal szerencsésebb mint én (egészségügyi, magánéleti, tanulmányi) szempontból és szerény körülmények közt él. Azért is hálás kéne legyen... Vagyis nem vagyok rájuk irigy csak sokszor megjgyzem, hogy pénzzel még egészséget sem tudtunk vásárolni és hogy én 8 éves koromban tudtam először szaladni mert egyszer rosszul műtötték a bokámat és sokáig sánta voltam.

Az lenne a megoldás hogy utasítsam vissza?


Persze a választ köszönöm :)


6

Igen,ezt a kérdést én is sokszor felteszem... Az, hogy ilyen családba születtem, nem jelenti azt hogy nem akarok dolgozni. Reményeim szerint jogász leszek és szeretnék majd besegíteni a szüleimnek is az üzletben.

2021. márc. 9. 10:54
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

#7

Oké, csak ezzel a "gyereknek" (a kérdező :D) nincs teendője. Céltábla ő anélkül, hogy bármit is csinálna, pusztán a helyzetéből fakadóan.


Neki nem kell kompenzálnia, meghunyászkodnia, hazudoznia.


Nyilván felvágnia sem, ez már a másik véglet, bár az már számomra az ilyen viselkedésnél irreleváns, hogy honnan van az a valami, amivel kérkedik - maga a viselkedés visszataszító.

2021. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

#9: Ahogy azt sem mondtam, hogy hunyászkodjon meg...


Kérdező,

csak az arányt nem érzed, ha millió ember él nálad jobban, akkor milliárdok sokkal rosszabbul. Sajnos ez a magyar (globális) valóság. Tényleg nem tudom jobban megfogalmazni, a többségnek sokkal kevesebb jut mint neked. És ők teljesen más mentalitást vesznek fel otthon.

Nem akarnám ezt sem túlboncolgatni, feltételezem, hogy értelmes, értelmiségi családból származol (ellenkező esetben nem itt írnál valami gengsztercsemeteként), kaptál valamiféle normális neveltetést otthon is, valamilyen értelmes értékrenddel. Akik mondjuk 3 műszakban húzzák az igát 30 éve szar bérért, azok nem feltétlenül ugyanezt az értékrendet adják át otthon a gyereküknek. Van egy mondás, nem tudom pontosan idézni, a lényege, hogy minél inkább lefelé megyünk a társadalomban annál erősebb az a meggyőződés, hogy aki jobban él az embernél az jogtalan előnyből teszi ezt (esetedben örökség, gazdag szülők, akik tisztességtelenül gazdagodtak meg az ő kárukra), valamint aki rosszabb helyzetben van, az rajta kívülálló okok miatt van ott (kormány, medvedisznóember, háttérhatalom, a gazdagok/mint te és a szüleid stb) Tehát győlülni kell aki jobb helyzetben van


#7

2021. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!