Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert irigyek egyesek? Miért...

Miert irigyek egyesek? Miért rosszindulatúak? Miért néznek ki, mert jól élek?

Figyelt kérdés

Sosem néztem le senkit, sosem érdekelt kinek milye van, mennyi pénze vagy divatos, márkás cucca... Azokat sem nézem le, akik fizikai munkát végeznek, sőt, a nagyszüleim mind fizikai munkások voltak és a mai napig nyáron szívesen kapálok náluk a kertben vagy végzek bármilyen fizikai munkát.

18 éves vagyok és a szüleimtől kaptam egy autót miután meglett a jogsim. Jelenleg pedig nagyapám szülői házát újítják fel, hogy majd oda tudjak költözni.

Erre nagyon gyakran megkapom, hogy könnyű nekem, mert anyuci-apuci mindent alám rák, hogy 18 évesen saját házam, saját autóm van és hogy havonta max 3-szor kell járjak csak busszal vagy villamossal.

Hozzátartozik, hogy bármelyik haveromat vagy ismerősömet szívesen elviszem, ha arról van szó, tehát azt sem tudják mondani hogy míg ők gyalogolnak én mondjuk az autóból integetek nekik.

Miért gond mindez?

Miért irigyek és rosszindulatúak? Mit kezdjek ez ilyen emberekkel?



2021. márc. 9. 09:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

Oké, nem mondtad, nem is akarom belemagyarázni. Csak azt szeretném, hogy a kérdező se gondolja így, különben külső elvárások szerint kezdi el élni az életét, és szervezni a mindennapjait.


Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit mondasz, hasonlóan látom.

És szomorú látni, ahogyan ezek a fejben létező korlátok nagyon is fizikai valósággá manifesztálódnak.

2021. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyok az anyagi különbségek. Ha valaki alig tudja kifizetni a számláit, és örökösen frusztrált, ha hazaér a munkából, a gyerekein fog csapódni a sok aggodalom, elégedetlenség. És ezek a kölykök ugyanúgy utálni fognak, mint az ilyen szülők, mert látszólag a gazdagabbak veszik el, amit megérdemelnének.


És valóban rosszak az átlagfizetések. Ha úgy döntesz, tanulsz és pl mesterdiplomás tanár leszel, a fizetésed a teszkos árufeltöltőéhez lesz hasonló. Lehetséges sokat keresni bozonyos melókkal, de a nagy átlag nem ez. Ők irigyek lesznek rád a sok frusztráció miatt. Te pedig nem érted, hiszen nem tehetsz róla, és nem élted át, amit ők. Ez nem személyesen ellened irányul, hanem az igazságtalanság ellen. ,,Miért kapsz ajándékba, ha én 10 évig dolgozok keményen ugyanazért?'' Persze, nem lesz rád mindenki irigy, de nem várhatod, hogy többé senki se bàntson. Fognak. Nem a te hibád, de attól te is a része vagy.


Talán segít ha megpróbálod megérteni a jelenséget. Te itt kisebbség vagy, akaratod ellenére.


Az én apám nagyon szomorú, mert nem tudott segíteni az öcsémnek, aki inkább külföldre költözött, jobb élet reményében. Senki sem lesz rosszindulatú a semmiért. Emberek vagyunk.

2021. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező képzelj el egy olyan világot, ahol mindenki sánta, kivéve egy embert aki vidáman szaladgál... Na itt te vagy az az egy ember. A puszta létezéseddel bele nyomod az emberek arcába, hogy milyen igazságtalan az élet, írom ezt úgy hogy millió felett keresek. Nem is értem, hogy miért tudják egyáltalán az ismerőseid, hogy saját házad van...
2021. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz velük. Ha a gyerekem felnőtt korára lesz annyi pénzem, hogy én is megtehessem ugyanezeket érte, meg is fogom, hogy legalább ennyivel könnyebb legyen neki. Nehogy már még mások megmondják, nem költhetem a gyerekemre a pénzem, csak mert nekik ez nem adatott meg..
2021. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14

Köszönöm a választ :)


Igen, én is szeretném majd a gyermekemnek legalább ezt, ha nem többet is megadni.

2021. márc. 9. 12:19
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Egy picit olyan érzésem van, hogy áldozatnak érzed magad és ezt az egészet a többi ember részéről nem helyénvalónak ítéled. És próbálod azok véleményét figyelni, akik megnyugtatnak és bátorítanak.


Pedig szerintem itt most többnyire olyanok írtak, akik próbálják az összképet látni, a jelenséget. Nem arról szól, hogy bántsanak. Én azt is érzékelem, hogy minden embernek ezer problémája van, neked is, ezért erre is érzékeny vagy.


De azzal, amit a szüleid révén a nyakadba vettél/veszel, ezt is megörökölted. Ezért írta az egyik hozzászóló, hogy nem érted. Elviselni, hogy legyenek irigyeid. Nem azért, mert alávaló, rossz ember mindenki, aki irigy. Többnyire nem értik. Te se őket és konfliktus támad. Ha leülnél valakivel fél órát beszélgetni, valószínű megértenétek egymás helyzetét. 18 évesen még nincs elég figyelmed talán és tapasztalatod, de ha valóban jogász leszel, sok helyzettel és emberrel, üggyel találkozva te is jobban megérted.

2021. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek azért, ne foglalkozz vele.

Felénk Békés megyében kb nettó 110 ezertől kb 180 ezerig vannak a fizuk, nagy szegénység, sok ember hó végén nehez tudja kifizetni a számlákat, sokan megkeseredtek ebbe.

2021. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!