Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tippek a telefonálás elleni...

Tippek a telefonálás elleni "iszony" leküzdéséhez?

Figyelt kérdés
Gyűlölök telefonálni, pláne ügyeket intézni vagy valami "fontos" kérdést megvitatni, információt kérni stb. Egyenesen rosszul vagyok tőle, görcsöl a gyomrom, halogatom a végtelenségig. Ha rokonnal, baráttal kell telefonon beszélnem vagy én keresek meg valakit telefonon egy konkrét ügyben - akár idegent, akár ügyfélszolgálatot stb. - azzal nincsen bajom. Ezekben az esetekben is jobban szeretem az írásos kommunikációt pl. email, sms, chat stb. vagy a személyes megkeresést, de ezt még elviselem. Ugyanakkor mikor engem hívnak, pláne ismeretlen számról, akkor kb. ilyen világvége hangulatom van, hogy úristen mi történik, ne, tegye le, ne hívjon. Nem szeretem, mert nem tudom mire számítsak, ki az, mi az, mit akar, valami olyat kérdez amire nem tudok válaszolni, nem értem majd amit mond stb., szinte pánikolok rajta. Ezzel más is van így? Nektek van erre valami bevált módszeretek?
2021. márc. 9. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Van bevált módszerem, de nem fog tetszeni: sokat kell telefonálni.
2021. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A másik módszer hogy nem gondolkodsz. Hivjad és kész. Beütöd és hivjad.
2021. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nálam is volt ilyesmi, így én a 2-es válaszoló módszerét tudom ajánlani, még azon se gondolkozz hogy pontosan mit fogsz mondani, csak hívd fel.
2021. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Ez azert ertheto mas is utal ismeretlenul belemenni egy hivasba, mert esetleg hirtelen nem jol reagal egy ismeretlen szituaciora. Gyakran nem veszem fel elsore, hanem az interneten utanna nezek a telefonszamnak. Ha visszahiv akkor mar fol szoktam venni, es addigra felkeszulok, elgondolkodom rajta, hogy kicsoda miert hivhat.

Szerencsere a telefonszam nelkuli hivasok ritkak, es ha igazan fontos akkor elobb utobb ugyis kuld egy sms-t ha nem veszik fol.

2021. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen voltam én is. Tudom nevetséges, de mikor nagy ritkán valakit fel kellett hívnom, leírtam papírra a szöveget. Tiszta ideg voltam.

Aztán 2 éve elkezdtem dolgozni irodában. Kaptam egy céges SIM kártyàt, mondták hogy az én számom is meg lesz adva, illetve nekem is kommunikálnom kell ügyfelekkel mivel én leszek egyedül az irodában. Be voltam szrva. Viszont azóta rengeteget telefonàlok és most màr fel sem tűnik. Engem is sokat hívnak, tudok nekik segíteni. Én is most már simán hívok ügyfeleket, bármilyen szolgáltatót. Max akkor izgulok kicsit ha valahol valamilyen nagy vezérigazgatóval kell beszélnem.

Tehát jól írta az első válaszoló: sokat kell telefonálni...

Hajrá!

26N

2021. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

2,5 -os:

Nem pont az a szituacio. Egy munkahelyen felhivni egy ismert embert ismert okbol, az nem kulonosebben nehez. Ugyszinten egy munkahelyen felvenni egy ismeretlen telefont nem nagy dolog, mert ugyse engem keresnek, hanem valami altalanos informaciot akarnak.

A problema, az ismeretlen okbol telefonalo ismeretlen ember, vagyis a varatlan helyzet.

Erre csak egy megoldas lenne, hogy ismeretlenul ne telefonalgassunk, hanem kuldeni kene elotte egy sms-t hogy kicsoda mit akar.

2021. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!