Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ti hogy vagytok vele,...

Lányok! Ti hogy vagytok vele, ha egy pasi egoista meg beképzelt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van önbizalma meg egy kiállása de emellett nagyon beképzelt és ez úgy mutatkozik meg, hogy kerek perec mondja mindig, hogy ő a "faszagyerek", vagy úgy, hogy viccnek álcázza azt amikor saját magát fényezi de közbe komolyan gondolja.

Félreértés ne essen,az önbizalom tényleg fontos, de én itt most direkt az egoizmusra, beképzeltségre éleztem ki a kérdésemet.

Jobban értékelitek a szerényebb pasikat?

21/F



2021. márc. 11. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindenképp a kifejezetten szerényeket szeretem, az egoizmus számomra annyira undorító, hogy messziről kerülöm az ilyen embereket.
2021. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Én közelebbről is ismertem olyan embert, akit ha nem ismersz úgy, csak kívülről látod, ilyennek tűnhet. Valójában nagyon is önbizalomhiányos volt, csak magabiztosnak szeretett volna mutatkozni mások előtt.


Egyébként sokkal inkább lehet mit kezdeni egy magabiztos férfival, mint egy bizonytalan, önbizalomhiányossal, akinek egy idő után neked kell bizonygatnod, hogy de, de érsz te annyit, meg tudod csinálni, nem vagy te egy szar alak (mert amúgy valóban nem az). Csak hát a mai kirakatokba helyezett, idáléleteknek (amit mindenki igyekszik magának legalább a facebookon előállítani) valóban lehetetlen megfelelni, és ha valaki ehhez méri magát, bizony nem nehéz önbizalomhiányosnak lenni.


De igen, sokkal inkább elviselhető olyasvalaki társasága, aki kevesebbet gondol magáról, mint aki sokkal-sokkal többet, főleg ha ez abban nyilvánul meg, hogy amgát mindenki fölé helyezi és ennek okán le is nézi. Azt nagyon nem bírom, ha lenéznek.

2021. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem ha tisztában van a férfi az értékeivel, de nem szeretem ha hangoztatja is..

22/L

2021. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es, hát akkor az az ember elég rosszul csinálta, a kompenzálás egy elég rossz formáját választotta. Egyébként a szerény, meg az önbizalomhiányos bár nem is lenne oka rá embert ne keverjük össze, se az önbizalommal telit az egoistával
2021. márc. 11. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha csúnya, akkor irritáló. Ha helyes, akkor jól áll és férfias, párkapcsolatban viszont már kellemetlen, csak az elején vonzó.
2021. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
A budos taho meg a luzer mellett szamtalan mas letezik, ez a szomoru igazsag. Na, onnan valasztok.
2021. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy egy csúnya embernek ne legyen önbizalma, de szerintem az tényleg kifejezetten gáz, ha csúnya létére beképzelt

Bár szerintem jóképű embereknek sem áll jól a nagy önfényezés, én sokkal nagyobbra becsülöm(legyen szó fiuról vagy lányról) ha, valaki a pozitív adottságai ellenére is szerény és alázatos tud maradni

2021. márc. 11. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Szopkodja magát akkor ha annyira szereti, mert én biztos nem fogom..
2021. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a jó, hogy ha valaki ha megkérdezik, pozitívan tud magáról beszélni, de egyébként nem dörgöli magát az emberek orra alá. Legyen egészséges önbizalma, legyen büszke magára (jó esetben legalább 1-2 dolgora mindenki büszke lehet).

Az, hogy mi szerénység, mi kishitűség és mi egozimus, nehéz megmondani, mindenkinek kicsit mást jelent. Ha szerény alatt azt érted, hogy an az illetőnek önbizalma, de ha nem kérdezik, nem dicsekszik, akkor nyilván inkább ez a személyiség a szimpatikusabb. Ha egoizmus és beképzeltség alatt egy hetvenkedő hülyegyereket, az nyilván kevésbé szimpatikus jellemvonás.

Alapvetően akkor indulna a két "fél" egyelő esélyekkel, ha mondjuk az egoizmust állítanád szembe a kishitűséggel/önbizalomhiányos személyiségvonással. Így azonban egy alapvetően negatív tulajdonság (beképzeltség, egoizmus), áll szemben egy olyan tzlajdonsággal, ami nem negatív, bár szerintem nem is feltétlenül minden esetben pozitív, de akár az is lehet (szerénység). Ergó egy negatív tulajdonságot versenyeztetsz egy olyan tulajdonsággal, ami inkább pozitív. Szeritnem egyértelmű, hogy melyik fog nyerni.

Sejtéseim szerint a kérdező megerősítést szertne, hogy a sok hangadóbb, önmagát "hirdető", rámenősebb (és éppen ezért talán sok esetben népszerűbb) fiúkkal szemben mégis ő a jobb "fogás", annak ellenére, hogy rámenősségükkel ezek a fiúk népszerűbbek, még akkor si, ha nem is feltétlenül néznek ki jobban a kérdező megítélése szerint önnön magánál.

2021. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen viselkedes mogott nyilvanvaloan onertekelesi problemak kisebbrendusegi erzes onbizalomhiany all. Allando biztatast megerositest var, de ha nem ellenkeznek vele, mar attol is jol erzi magat. :) A kerdes az, hogy ki a fene akarna egy problemas lelkileg instabil figuraval ismerkedni. Persze ha valaki buta es nem latja azonnal, hogy mi helyzet annak bejohet ez a szinjatek.
2021. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!