Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne féljek?

Mit tegyek, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Félek olvasni az osztály előtt, meg úgy mindenki előtt. Mikor felszólítanak, hogy olvassak akkor mindig elkezdek szorongani, remeg a hangom, és folyton nyelnem kell, még egy mondat közepében is. Vagyis nem tudok egy mondatot rendesen elolvasni.

Vagy amikor tudom, hogy sorra fogok kerülni, hogy olvassak, akkor berekedek, és folyton köhécselek, krákogok, hogy megszüntessem a reketségemet.

Szerintetek mit tegyek? Nagyon aggasztó, és már elegem van, hogy mindig félek.



2021. márc. 11. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
bár ennyi gondom lenne, örülj neki még ilyen piti dolgokon izgulhatsz, majd vissza sírod ezt az időszakot amikor kilépsz a nagybetűs életbe és önállóan kell boldogulnod..
2021. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvassál sokat hangosan. Magadban, aztán családtagoknak, aztán 1-2 barátnak, aztán több barátnak. Hozzászoksz és elmúlik a lámpaláz.
2021. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondold azt, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más, nekik is vannak hibáik, tehát nyugi.
2021. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es jol irta!! Fokozatosan szokj hozza.
2021. márc. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem alapból van valami a torkommal, szóval folyton krákogok. Amikor el kezdek beszélni, akkor is az az első dolgom, hogy krákogok kicsit. Aztán beszélés közben is szoktam.

Van hogy olvasok, de én mindenképp szeretném kipréselni magamból azt a három soros mondatot, és mire végre befejezem, akkor ott kapkodom a levegőt.

Nem kell félned, nem hiszem, hogy az osztálytársaid olyan elutasítóak lennének. Gyakorold az olvasást, ha az nem megy.


Kitartást!

2021. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!