Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt az egyik ismerősöm adott kölcsön (kicsinyesként) 800.000 forintot.

Természetesen én nem kértem, és önszántából adta. Akkor mondtam neki hogy nem kell és tegye el. Erre azt válaszolta hogy nem baj hogy nem tudom vissza adni, tegyem el. Eltettem. Most meg vissza követeli a pénzt. Milyen jogon?


1. Nem kértem, ő adta.


2. Mondta hogy nem kell vissza adni, tegyem el. Még ő nyomta a kezembe a pénzt. Normális az ilyen? Természetesen nem tudom vissza törleszteni. És ha tudnám se tenném.


Kinek van igaza? Mi a véleményetek?



#törlesztés #összeg #pénz #Ő adta, nem kértem,
2021. márc. 12. 16:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
3 évvel ezelőtt adta. Tehát 3 éves történet. Most meg 4 év után vissza hándája.
2021. márc. 12. 16:46
 2/21 A kérdező kommentje:
Hol ott ő adta, én nem kényszerítettem. Sőt mondtam neki hogy én ezt nem tudom vissza adni. Erre azt válaszolta hogy nem is kell, tegyem el.
2021. márc. 12. 16:48
 3/21 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek?
2021. márc. 12. 16:49
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

"adott kölcsön 800.000 forintot."

...

"Mondta hogy nem kell vissza adni"


Most akkor kölcsön vagy sem?

2021. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem kölcsön hanem csak úgy adta. Elnézést, félreérthetően fogalmaztam.
2021. márc. 12. 16:50
 6/21 anonim ***** válasza:
Természetesen neked adok igazat, de ez nem kölcsön volt. Én is adtam kölcsön egy nagyobb összeget a legjobb barátomnak, majd mondtam neki, hogy szarjon rá, nem kell vissza. Azóta eltelt 5 év, sosem fordult meg a fejemben, hogy visszakérem.
2021. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Én os így voltam a Providenttel 😀 Az ismerősöm azt mondta, nem kell visszafizetni, mert ő sem fizette vissza... 😀 Azóta kisebb vagyont hajtottak már be rajta. Én meg 3 kilót perkáltam az adósság behajtónak 😀
2021. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem.


De ő nem kölcsönbe adta. Csak úgy adta. Mondta nekem hogy tegyem el. Erre mondtam neki hogy nem, mert én ezt nem tudom vissza adni majd. Erre azt reagálta hogy nem is kell vissza adni csak úgy adja. Erre bele nyomta a kezembe.

2021. márc. 12. 16:53
 9/21 anonim válasza:
93%

Ilyen helyzetben kellett volna egy olyan papírt írni, hogy “ajándékpénz” , tehát nem tudja visszakövetelni.

Semmit nem tud tenni. Ő mondta a saját szavaival, hogy nem kell visszaadnod.

Egyébként, ha nem volt semmi szükséged a pénzre, akkor minek fogadtad el?

Mondd meg neki, hogy magára vessen, ő mondta, hogy nem kell vissza.

2021. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Most meg vissza akarja törlesztetni velem.
2021. márc. 12. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!