Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok sokáig aludni?

Miért nem tudok sokáig aludni?

Figyelt kérdés

Hétköznap, mikor munkába megyek, 10 óra körül szoktam aludni, fél 7 fele kelek, de nagyon nehezen, még aludnék tovább.

Persze hétvégén mikor lehetne aludni, akkor a 11 óra utáni fekvés ellenére is már fent vagyok 7 óra előtt, és utána csak szenvedek félálomban, próbálnék tovább aludni, forgolódni.


Valaki esetleg tud valamit, hogy rendesen tudjak aludni hétvégén? Altatón kívül. Vagy ez a dolog egyszerűen csak ilyen és kész?



2021. márc. 14. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ez kb. 8 óra alvás, ami tökéletesen elegendő az emberek 90%-ának. Valószínűleg neked is, ha automatikusan felkelsz.
2021. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megszokásból kellsz fel szerintem reggel 7 körül :)
2021. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásod rendben lévőnek tűnik. Esetleg nem szoktál este még enni? Lehet attól vagy fáradtabb, hogy éjszaka még emésztesz.
2021. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Hát erre megvan a technika, hogyan aludj vissza.


Amúgy a biológiai órád miatt, mivel hétköznap korán kelsz, az agyad erre állt rá.


Én azt szoktam mondogatni magamban este, elalvás elött, hpgy "akkor szindizzunk" , és ez így rögzült bennem. Korán kelek, mert a macskát megetetem, aztán visszafekszem, bebugyolálom magam, aztán megint elmondom magamban a "mantrámat". Rá nemsokkal már alszom is :)


Persze fontos, hogy nagylámpát nem kapcsolok etetésnél, se telefon nem kerülhet elő, mert az erős fénytől egyből kinyílik a csipám :D ill. a szememt se dörzsölhetem meg, mert valamiért attól is felébredek teljesen.

2021. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!