Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szokott olyan érzésetek...

Szokott olyan érzésetek lenni, hogy az emberek nem őszintén érdeklődnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl ha beteg vagyok, és felhív a főnököm munka ügyben, de előtte megkérdezi, hogy hogy vagyok. Biztos velem lehet valami baj, de ezt én úgy veszem, hogy csak udvariasságból kérdezi meg, hisz nem a barátom, így viszont idegesít, hisz csak megjátsza, hogy érdekli a hogylétem. Ez csak egy példa volt, de hasonló helyzetekre gondolok, engem ezek a szituációk idegesítenek. Csak én vagyok így vele? Velem van valami baj? Antiszociális vagyok?
2021. márc. 16. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ez ilyen. Kevés az őszintén érdeklődő ember. Kb Ugyanaz mint amikor odavakkant valaki, hogy milyen napod volt? és amikor elkezdenéd mesélni, gyorsan közbevág, magasról le se sz@rja mit akartál mondani.


Főnökség részéről meg csak azért érdeklődik, mert kiesett egy biodroid, és az érdekli, hogy mikor áll vissza termelni.

2021. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A főnököd nem magánemberként és nem udvariasságból érdeklődik, hanem szeretné tudni, hogy mikor számíthat rád.

Egyébként a legalapvetőbb emberi norma szerint, ha beteg emberrel beszélünk, megkérdezzük hogy van, mert nem vagyunk tahók.

A világon mindenütt így működik. Amerikában már szinte köszönés, még vadidegenektől is a "How are you?"

Nyilván te is megkérdezed ezt adott esetben.

Ha meg annyira közömbös az illető, hogy akár fel is fordulhat, akkor azzal miért beszélgetsz?

2021. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában udvariasságból kérdezik
2021. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
10/9 esetben csak udvariasság, épp mint a hogy vagy, hogy telt a napod stb.
2021. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy udvariasság, de engem ez zavar. Csak amiatt ne kérdezze, mert ez megalázó. Hülye gondolat ez..?
2021. márc. 16. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Igen, hülye gondolat!

Akkor azon is morogj, ha valaki azt mondja "Jó napot!", mert mi van ha nem őszinte!:)

2021. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen sejtem hogy velem van valami:) kicsit sok már a rosszból ami történik, nem csak a vírus miatt. Valószínűleg ez okozza..
2021. márc. 16. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor jön valaki a small talk-os "Hogy vagy?" kérdéssel, akkor tök érződik, hogy nincs mögötte valódi érdeklődés.
2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen és megmondom őszintén, nekem ez bunkóság. Hisz ha nem érdekli, márpedig sok esetben nem érdekli, akkor mért tesz úgy, mintha komolyan kérdezné? Megjátsza magát, ezáltal bunkó. De persze még mindig tartom, hogy velem van baj, de jelenleg én így gondolom.
2021. márc. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!