Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hagytátok abba a...

Hogyan hagytátok abba a halogatást?

Figyelt kérdés

Évek óta az semmit nem csinálok, pedig rengeteg tervem lenne. Még az alap dolgokat is hanyagolom. Kétségbeesettnek és motiválatlannak érzem magam a teljes sikertelenség miatt, de ha mással beszélek akkor elő tudom adni azt, mintha az lennék aki szeretnék. Szóval mondhatni letagadom ezt a vesztes énem.


Mit tudok tenni, hogy kitörjek ebből?


18f


2021. márc. 16. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen még símán van időd. Én is már 5 éve mondogatom, h tanulom az angolt vagy szeretném lerakni a nyelvvizsgát kb de elő se vettem az angolt. Igaz közben lediplomáztam, mert csak úgy sodort az ár magával. Tavaly nyelvvizsga nélkül kaptam meg a diplomám is, így még annyira se motivál az angol tanulás dolog.
2021. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tűzz ki célokat az életedben és tegyél érte, hogy meg is valósuljanak. Csak a kezdet nehéz, rövid idő után szokás lesz belőle és magadtól fogod csinálni.
2021. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, es amiota egyetemista vagyok, egyre rosszabb ez a dolog. Persze azert mindig osszeszedem magam, de utolso utani pillanatban allok neki a dolgoknak, stresszelek, faj a gyomrom, minden bajom van ilyenkor.

Szoval hatha van valakinek valami otlete, mert hiaba osztom fel magamnak a feladatokat, tuzok ki kulonbozo celokat, egyszeruen keptelen vagyok idoben elkezdeni barmit is :D

2021. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd jövő héten elmondom.
2021. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es 😂😂😂
2021. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Apró lépések segítenek. Ahelyett, hogy szétvernéd magadat gondolatban, hogy megint nem csináltál semmit, egy picit foglalkozz a dologgal. Csak egy picit.


Öt percet, tíz percet. Aztán meglátod, hogy akarod-e hosszabbítani. Néha csak elkezdeni nehéz, de leginkább azért, mert beláthatatlan nagynak vagy hosszúnak tűnik a feladat.


Ráadásul minél többet halogatod, annál inkább feltornyosul, körmödre ég, nagyobbra dagad. Ezért érdemes belekezdeni, alacsony elvárásokkal.

2021. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs kedvem hosszasan irogatni, de majd holnap elmondom a megoldast.


:)))


(kar hogy a 4-es mar elsutotte.)

2021. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy összeírtam apróbb dolgokat, amiket az adott nap meg szerettem volna tenni. Ha kész voltam eggyel, kipipáltam és amikor az összes teendővel elkészültem, volt egy kisebb sikerélményem.

Nem tűnik nagy dolognak, pedig az ilyen kisebb dolgok is sokat számítanak.

Néha (rosszabb napokon) így is előfordul sajnos a halogatás, de már jóval kevésbé.

2021. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A majd később szó helyett mondd azt, hogy most megcsinálom. Ne holnapra írj feladatokat, hogy mit kell majd akkor megcsinálnod, hanem azt jelöld ki, hogy mi lesz az, amit még ma megcsinálsz - aztán csináld is meg.


Minden nap jelölj ki 10 percet, fél órát, vagy ha jobban ráérsz, akkor 1-2 órát, hogy ebben az időszakban csak az aznapi feladattal foglalkozol. Az aznapi feladatot csináld meg. Ha megvan és marad még időd, akkor csinálj még valamit.

Ha vannak más örömteli dolgok, amik el szokták terelni a figyelmed, mint pl. tévézés, netezés, bulizás, akkor legyen az a szabály, hogy csak azután szabad szórakoznod, hogy az aznapi feladatokat elvégezted.


Legyen listád a tennivalókról. Minél kisebb egységekre bontsd fel a tennivalókat, így egy-egy részeleme minél egyszerűbben elvégezhető, illetve mindjárt több dologgal is haladtál, ez segít motivációt meríteni, hogy lásd mennyire jól haladsz, ha elkezded csinálni és egyre inkább csinálni is akarod, hogy még jobban menjen.


Az is sokat segít, ha bevezeted azt a szabályt, hogy ami már a kezedben van, azt rögtön a helyére teszed, így később nem kell újra hozzá nyúlni, hogy valamit újra csinálj vele.

Pl. ha végeztél az evéssel, akkor rögtön elmosod az evőeszközöket, nem hagyod későbbre, hogy majd később mosogatsz. Ha mosogatógépet használsz, akkor nem a mosogatóba teszed őket, hogy majd később bepakolod a mosogató gépbe, hiszen úgyis a kezedben van, pont ugyanannyi idő rögtön a mosogató gépbe tenni, mint bárhova máshova.


Amikor felkelsz, rögtön be is tudsz ágyazni, ami akkor ott az ágy mellett állva csak egy fél mozdulat, szinte semeddig nem tart megcsinálni, de máris kész vagy valamivel rögtön a nap elején és így már ezzel sem kell később újra, külön feladatként foglalkoznod.

2021. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!