Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10-es skálán mennyire vagy...

10-es skálán mennyire vagy szabálykövető, ha a 10 a totálisan szabálykövető, az 1 pedig a teljes mértékben öntörvényű ?

Figyelt kérdés

Pontosítok picit, ha pl valaki maximálisan szabálykövető, akkor minden egyes szabályt á-tól zs-ig igyekszik betartani, úgymond fejet hajt teljesen a tekintély és a törvények előtt.


Ennek totál ellentéte az öntörvényű, már-már renitens, aki megkérdőjelezheti a tekintélyt, akit nem érdekelnek a közösen lefektetett szabályok, saját maga hozza azokat, akár szembe is megy mindenkivel, ha kell.


A szabálykövető a tekintélyt szolgálja, az öntörvényű pedig saját magát emeli a törvények elé.


Persze ez NEM FEKETE-FEHÉR, vannak árnyalatok a kettő között !



2021. márc. 19. 14:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
1-esre szavaztam. A személyiségemből és gondolkodásmódomból adódóan egyszerűen képtelen vagyok elviselni, ha meg akarják mondani, hogy mit csináljak. Soha életemben nem tudtam normálisan viselkedni. Nagyon sokan gyűlölnek engem ezért, de így legalább csak olyan személyek maradtak a környezetemben, akik hozzám hasonlóan viselkednek és így képesek ezt tolerálni.
2021. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!