Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet valakit leszoktat...

Hogyan lehet valakit leszoktatni a trágár beszédről?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, nem buta lány, egyetemre jár, azonban elképesztően csúnyán beszél. Lány létére minden második szava a f*szom, b*szás, vagy amikor ideges, akkor is csúnyán káromkodik.

Én sem vagyok szent, itt-ott mondok pár csúnya szót, ha úgy adódik, de az a véleményem, hogy intelligens ember szótárába nem való ez a nyelvhasználat.


Igaz néha férfiasan is viselkedik, mondjuk gyakran széttárja a lábát, legutóbb leborotválta a haját oldalt. Ez nem zavar, a csúnya beszéd igen.

Amikor elmondtam neki, hogy szerintem nem szép, akkor én voltam a rossz, mert ő ilyen és fogadjam el ilyennek.


Szerintetek örökre így marad?


2021. márc. 21. 14:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy gyerekkori barátnőm, és megszoktam őt. A felnőtt barátaim nem káromkodnak, csak ő egyedül ilyen. Azt vettem észre, hogy sok mindent inkább eltűrök neki, hogy ne legyen belőle később konfliktus.
2021. márc. 21. 14:37
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Megszokásból nem muszáj fenntartani egy barátságot.

Azt gondolom, te inkább gyávaságból vagy vele, semmint barátnőként.

Ő meg időnként földbe döngöl, mert csak neki lehet igaza.

2021. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Helyettesítse valami más, egyszerűbb szöveggel, amikor káromkodni akar.
2021. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt a nőt egyetlen normális fiú sem fogja otthon bemutatni pl. a szüleinek.
2021. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Néha úgy érzem, hogy ez a szint többé nem fér bele az életembe. Szeretem őt, de az ő szeretete feltételes, ugyanis csak akkor jó minden, ha az elképzelései szerint történnek a dolgok. Mindenben okosabb és jobb akar lenni, pedig szókincse sincs, töredezetten beszél, ha komplexebb dolgokat kell megfogalmaznia. Ezzel nincs is baj, csak mindenki, aki nála jobban teljesít az rossz, meg ilyen, meg olyan. Szóval a türelmem tartja még egyben ezt a barátságot.

A sok csúnya beszéd pedig gyengít, szekunder szégyenérzetem van, ha eljön velem valahova társaságba.


Mit tudnék tenni, praktikák/tippek?

2021. máj. 7. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!