Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek halogató?

Hogyan ne legyek halogató?

Figyelt kérdés

Mindig ami olyan, halogatom hogy majd holnaptól holnap pedig ismét azt mondom hogy majd holnaptól

Ez lassan fél éve így megy, van valami tanács erre, hogy ne ilyen legyek ?



2021. márc. 21. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló szoktam lenni. Mindig este összeírom mit és mikor akarok csinálni másnap és ahhoz tűzön vizen át tartom magam.előfordul hogy nem érek a végére deakkor is haladok legalább
2021. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ne gondolkozz, hogy miért vagy az. Hirtelen állj neki, hogy ne ilyen légy, hidd el bejön:)
2021. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem fontos az adott dolog, vagy nem hiszel benne.


Kajálást, pisi, kakit is halogatod? Kétlem! Az fontos, tudod, hogy fontos.


Így kell a többi dologhoz is hozzáállni.

2021. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne holnapra tűzz ki célokat, hanem mára! Kezdetben elég lehet egy nap csak egyet, de ha elszánt vagy, akkor lehet több is. Ne nagy feladatokat válassz, hanem inkább kicsiket. Sőt a nagy feladatokat bontsd fel minél kisebb részfeladatokra, amikből a nagy összeáll. Minél kisebbek a feladatok, annál kisebb erőfeszítés elvégezni is őket.


Pl. azzal a feladattal nem nagyon lehet mit kezdeni, hogy le akarsz diplomázni. Ezt egyik nap sem tudod elkezdeni megvalósítani. Viszont, ha felbontod kisebb lépésekre, akkor ma ki tudod tölteni a jelentkezési lapot. Holnap fel tudod adni. Holnapután el tudsz olvasni egy fejezetet felkészülésként. Következő nap a következő fejezetet. Egy idő után meg elegendő lépést végeztél el, hogy végül már csak átvenni kelljen a diplomát.


Ösztönzésként be lehet vezetni olyan szabályokat, hogy addig nem tévézel, játszol, netezel, akármi mást szoktál csinálni, amíg a mai feladattal nem vagy kész. Aztán, ha már sikerül napi 1-1 kisebb dolgot elvégezni, akkor lehet növelni a tétet és napi több dolgot is elvégezni.

2021. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hasonlokepp vagyok irj ha gondolod es ha lany vagy
2022. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-és én azt is szoktam halogatni. Sokszor csak akkor állok fel WC-re ha már majdnem osszepisilem magam. Kajával szintúgy. Mostanában ez a fogyókúra taktikám, mert ha elkezdek halogatni a kajálást akkor valszeg nem fogok enni. Lehet pszichológushoz kéne mennem. Jaj b**meg annak meg egy hete mondogatom hogy visszaírok valamikor időpontot egyeztetni. Life is pain.
2022. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!