Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan fontos az emberekn...

Miért olyan fontos az embereknek a születésnapjuk?

Figyelt kérdés
Miért esik nekik rosszul, ha valaki elfelejti. Nektek fontos a sajátotok?

2021. márc. 22. 00:57
A kérdező szavazást indított:
Nem fontos
Rosszul esik, ha elfelejti valaki, aki fontos nekem
Nagyon rosszul esik
31 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem esik rosszul, ha elfelejtik, de örülök, ha megjegyzik.
2021. márc. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Csupán tradíció és megszokás. Nagymamám a telefon mellett ül születésnapján, és a fejében húzogatja ki a neveket a listájáról, hogy kik köszöntötték, és vérig sértődik ha valaki elfelejtette. Míg férjem, aki Ázsiában nőtt fel, nem is tudja mikor születtek a testvérei, és kb senki nem ünnepel semmit (talán csak kis körben, és úgy is csak a gyerekekét)


Csupán a szokások.

2021. márc. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Gőz Ákos válasza:
8%
Mert aznap bújtunk ki a punciból ami 1x van èletünk soràn
2021. márc. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert aznap is tudjuk, hogy 1 évvel közelebb kerültünk ahhoz, hogy a révésszel átkeljünk a Styx Folyón.
2021. márc. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Az én szülinapom nem publikus sehol. Aki fejből tudja az az igazi fontos ember az életemben. Ilyenből 10-nél kevesebb van.
2021. márc. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem fontos ez a nap. AZ öntömjénezés jelenik meg megint általa.
2021. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem fontos, hogy mások észben tartsák, lehetetlen ennyi dátumot észbentartani.



Ellenben a születésnapom fontos nekem, mert valamelyest kibillent a szürke, rohanós és teperős hétköznapokból, hogy egy nap számomra a "létrejöttömről" szól és csak az enyém. Pont ezért esik jól, ha felköszöntenek. Aki számomra fontos, őket én is felköszöntöm.

2021. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos, sőt, én nem is szeretem ha felköszöntenek. Sajnos a szüleim, nagyszüleim és a párom ragaszkodnak hozzá, de senki másnak nem mondom el hogy mikor van, így nagyjából elkerülöm.
2021. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 😊
2021. márc. 22. 11:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem megünnepelni valamilyen új élménnyel, de azt nem tartom fontosnak, hogy más is emlékezzen rá. Pár közeli barát és a párom fel szokott köszönteni és őket én is, de őszintén szólva az se esne rosszul ha nem jutna eszükbe. Facebookról stb. rég leszedtem a dátumot, utálom azt a képmutatást, amikor olyan ismerős kíván hirtelen boldog születésnapot aki az ezt megelőző egy évben felém se nézett.
2021. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!