Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bringások hatalmas nagy...

A bringások hatalmas nagy többsége miért érzi úgy, hogy a szabályok nem vonatkoznak rájuk?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a bringások borzasztóan nagy része külön életformát képvisel, saját szabályokkal élnek, mindenki hibás mindenért, kivéve ők.


Saját történet, egy a rengetegből.


13. ker, Pozsonyi út. A pozsonyin végig lehet menni, minden kereszteződésnél NEKEM van elsőbbségem, mindenhol vagy macisajt, vagy stop tábla van. Egyiknél megyek 35-el, mert nem lehet többel menni, nem száguldozunk. Benézek az utcába természetesen, és nem az autót nézem, hanem a TÁBLÁT! Hogy van-e táblája. Ha van, akkor mehetek. És volt. mégpedig STOP tábla. SŐT, kettő is, mert a bicikli úton is van egy kicsi. Nagyon picit lassítottam, mivel néznem kellett, hogy van-e tábla, erre kigurul elém egy bringás nő. Azonnal satufék, csikorgó gumikkal megállok 2 méteren belül. Rátenyerelek a dudára, jó hosszan nyomom, majd lehúzott ablaknál kikiabálok: Mit csinálsz ember? Stop táblád van!


Mi jön ezután? Erős szabad független nő visszaordít: Figyelni kéne és akkor nem fogsz elütni! Közösségben élünk! És előveszi a telefonját aztán fotózza a rendszámot meg engem.


Jézus istenem, mondom neki: Ember. A kresz mindenkire vonatkozik! Stop tábla: Elsőbbség adás kötelező megállással. Hát normális vagy?


És visszaordít, mert máshogy nem tudnak kommunikálni: Sehova nincs kiírva, hívja a rendőröket. (Itt is hülye, hát hova lenne kiírva? Istenem gyere le)


és már hívja is fel magára a figyelmet, hogy én meg akarom ölni, száguldozok. (Tényleg! Ott a kiabálásra felfigyelt emberek felé fordulva széttárt karokkal mondja, hogy: Hát meg akar ölni, nem hiszem el!)



2 perc múlva ott voltak a kékek. Mindkettőnk történetét meghallgatták, majd igazoltatás (ez sem ment könnyen a nő miatt) után a nőt büntették 110ezer Ft-ra (helyszínit kapott, ott voltam, láttam, hallottam). Ebbe beleszámolták a személyiségi jogok megsértését is. A képeket töröltették vele.

Az uszításról nem is beszélve. Hát mi ez, hogy ellenem hergeli az embereket???? 8 hónap börtön jár ezért!



Ez miért jó? Halvány lila gőze sincs, hogy mi az a kresz, de neki áll feljebb. STOP táblája van. Már benne volta ma kereszteződésben, mentem vagy 20-al, mert lassítottam, azt hittem nem akar öngyilkos lenni és megáll a VONAL ELŐTT! Körbe se néz és kigurul elém. Ezt máshol is így csinálják. Váci úton naponta többször mennek forgalommal szemben, piroson át.


Ha előbb érek oda ő meghalhatott volna. Akkor mi lesz velem? Oké, akkor is szarrá nyerek mindent ellene, de a lelkemnek annyi.


2021. márc. 24. 01:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyenek miatt kell mindig ellenőrizni, hogy van-e elég szélvédőmosó folyadékod.


:)

2021. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Többségük tudatlan, agresszív, öntörvényű ember. A Budapest utcáin turmixoló kerékpárosok 85 %-a még mindig nem jött rá, hogy akármilyen bohóc is a főpolgármester és az akármit is tilt be, szabályoz ész nélkül, EZT a várost nem a kerékpáros közlekedésre találták ki. Itt a jelzőlámpák összehangolását nem képesek megoldani, - nem is értem, mit erőlködnek a kerékpározás népszerűsítésének erőltetésével. A kerékpározás értelmének egyik sarkalatos pontja a folyamatosság elve LENNE, de ebben a disznóólban ezt nyugodtan el lehet felejteni. Ahol nincs lámpa és táblaerdő ott lényegesen több értelme van a kerékpározásnak, mint itt. De SEMMI nem jogosít fel egyetlen kerékpárost sem arra, hogy ész és a szabályok ismerete nélkül, ön- és közveszélyesen kavircoljon bármelyik város utcáin. Na, ezek az apróságok SOHA nem lesznek meg az agyakban!
2021. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#12


A közlekedési lámpás részre reagálnék. Nagyon sokszor azt veszem észre, hogy direkt lassítják a forgalmat.


Remek példa erre az, amikor kis mellékutaknál sokszor indokolatlan hosszú ideig pirosat lehet kapni a főúton a kereszteződésben, holott alig van keresztirányú forgalom.


Csúcsidőn kívül nagyon sokszor előfordul ez a Hungária körúton, Soroksári úton, Sibrik-Gyömrői kereszteződésnél (érezhetően kisebb a forgalom a Gyömrőin, de azért a Sibrik álljon...), a belvárosról, meg a körútról aztán ne is beszéljünk.


Pofátlanság az autók környezetszennyezésére hivatkozni, amikor a szándékos forgalomlassítás miatt pöfögnek többet.


Egyébként minden szavaddal egyetértek. Legalább egy kreszvizsga mindenképp kéne minden cangásnak.

2021. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13: Poooontosan! Nem kell jogsi, meg rendszám.. Bőven elég egy kreszvizsga, amit személyi igazolványhoz kötnek. Ilyen egyszerű. VAGY!Legalább KÖTELEZŐ lenne minden embernek. Gyalogosnak rolleresnek egyaránt.


18. életévét betöltött személy köteles kreszvizsgát tenni AM kategóriából. Ennyi! Egyből lecsökkennének a balesetek, most megmondom 70%-al. Minimum! Ennyivel meg lenne oldva.

2021. márc. 24. 23:23
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan,mint amikor a jardan gyaloglasi tempombal joval gyorsabban jon szembe a biciklis,mikozben en kutyat setaltatok. (Benne van a pakliban,h a kutyam leloki a biciklirol ,ha olyanja van. ) Sokszor mutatom az ilyennek,h mi is tudunk am futni.. na olyankor magatol lemegy az uttesre az autosokat boldogitani.


A masik kedvenc,amikor sarokrol ront ki teljes sebesseggel csengo nelkul.


A kovetkezo,meg hatulrol jon csengetes nelkul . Nem fogjak fel,h a jardan ossze vissza mehet a gyalogos. Akar a kirakathoz is odalephst hirtelen es nem koteles hatranezni,mert jardan van...


Szova a biciklisek jardan is ugyanigy balesetveszelyt okoznak.


A szelvedo moso az jo otlet.


Meg hordhatnal vizipisztolyt is vmi budos vegyszeres level. Az nem torvenybe utkozo. Talan felebreszti az agyat....

2021. márc. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!