Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok minden gátlást...

A hajléktalanok minden gátlástalanságát el kell nézni?

Figyelt kérdés
Valóban sajnálatra méltó, ha valaki önhibáján kívül (esetleg önhibájából) olyan élethelyzetbe jut, hogy már a lakását/ételét sem tudja fizetni. Én is szoktam adni pénzt a kultúráltan kéregetőnek, de azt felháborítónak tartom, hogy ők mindent megtehetnek: az egy dolog, hogy nem vesznek bérletet a buszra, de ahelyett, hogy szép csendben meghúzná magát a hátsó ülések egyikén sokszor részegen üvöltöznek és/vagy összehányják azt (tegnap az egyik leveszi a maszkját és úgy hangoskodott, amikor az 1 éves gyerektől a 98 éves öreg néniig mindenki be tudja ezt tartani), a szükségét az út szélére végzi nyilvánosan, folyamatosan szemetelt, mosdatlanul utazik stb. Amikor ezt szóvá szoktam tenni, mások azzal csitítanak, hogy szerencsétlen ember, el kell nézni neki bizonyos dolgokat, jön a keresztény szegényvédő érv stb. Van bennük igazság (én se kastélyba születtem), de talán túlzás ilyen mértékű többletjogokkal kompenzálni a társadalmi igazságtalanságokat. (Másfajta megoldásra lenne szükség.) Hol kell meghúzni a határokat?

#szegénység #hajléktalan #rászorultság #szociális feszültségek
2021. márc. 26. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2021. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem szép ha így viselkedik csak tudod mikor már egy ideje az utcán él valaki akkor ha akar ha nem ha iszik ha nem megváltozik.Ez ezzel jár ez van.Nagyon sajnálom őket én is de megértem miért ilyenek.Az kéne hogy lehetőséget adni amelyik él vele.Németben például vannak szociális lakások és csak akkor fizeti az állam nekik ha közmunkára mennek és kapnak valamennyit a munkájukért is és így elvannak valamemmyire azért.Nyilván jobb mint az utca de persze tudom hogy nem mindegyik vállalná be de azért lenne pár emberke aki igen és ezáltal mégis normálisabb élete lehetne.Nem úgy mint itt....
2021. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: honnan tudod, hoyg hajléktalan és nem "csak" alkoholista? SOk oylat ismerek, aki elvileg a családdal él, ennek ellenére így viselkedik, minden nap már reggel hányásig lerészegedik és utana csak ráiszik, hogy ne csökkenjen az alkoholszintje
2021. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-ik: hát igen... Magyarország... sajnos erre már nem is gondoltam. (És fordítva: természetesen minden tiszteletem a normál polgárhoz méltó viselkedésű otthontalanoknak.)
2021. márc. 26. 08:29
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Senkitől nem elfogadható, ha részegen ordenáré módon viselkedik.

Senkitől nem elfogadható, hogy azért hány össze valamit, mert saját magát tudatosan megmérgezte.

A maszk nem viselése tömegközin nem elfogadható. Főleg nem olyantól nem, aki tehetős. De egy szerencsétlen csövestől sem, miközben meg tudom érteni, hogy az élete egy hulladék.


Mások ne csitítgassanak. Nem kell eltűrni, hogy nem tud viselkedni. Ha már ilyen szerencsétlen, viselkedjen legalább a tömegközin.

Ilyen esetben szólok a sofőrnek, leszállíttatom bárhol. Ha nem viselkedik, mehet a fenébe.


Aki bepofázik, hogy ne szóljak rá, az üljön oda mellé és hallgassa meg, segítsen neki! Azt már nem teszi, annyira nem áll ki mellette? Miért is? Annyira nem érdekli a csövi? Csak annyira, hogy rádszól?


Eltakarodik az ilyen beszólogatós nyomorék a fenébe!

Aki már tömegközizmi kénytelen, az nem áll jól anyagilag. Tehát igenis van mindenkiben együttérzés, mert azonos anyagi helyzetben vannak.


A csöves nem tud segítséget kérni úgy, hogy megkapja, ezért kiakad.

OKé.

Nem vagy köteles elviselni.

Aki meg szociális gondozót akar játszani, az nem csap pofázzon, csináljon valamit.

2021. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös: ez határozott vélemény. (Csak mindenki bátor, és nem akar veszekedésbe kerülni, mert pillanatok alatt eldurvulnak az indulatok.)


Vö.: [link]


(És itt még talán nem is volt részeg az elkövető, mert akkor lehet, hogy nem élne már a bácsi...)

2021. márc. 26. 09:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5-féle konfliktus kezelés van.

Büdös, kiabál, jön másik, leszállok.


1 Magas önérvényesítés, alacsony együttműködés = Versengés (Leugatod a fejét, leszállíttatod, takarodjon, ahova akar, ez nem az a hely, ahol ezt el kell viselni, szabálytalan, simán le lehet szállíttatni.)

2 Magas önérvényesítés, magas együttműködés = Probléma megoldás (oda mész hozzá, megkéred, hogy viselkedjen és mesélje el, mi bántja, adsz neki tiszta maszkot és megkéred, megmondod, hogy van 20 perced, rászánod. Nyugodjon meg, találunk megoldást és 20 perc után találsz megoldást.)

3 Alacsony önérvényesítés, alacsony együttműködés = elkerülés (leszállsz, megvárod a követekéző buszt)

4 Alacsony önérvényesítés, magas együttműködés = alkalmazkodás (megsajnálod, de nem teszel semmit érte, megvéded, ha bántják)


5 Közepes önérvényesítés, közepes együttműködés = Kompromisszum (Mind2 fél igénye részben teljesül, mindkét fél lead valamit az igényeiből, közös megegyezéssel zárják a konfliktust)

2021. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es: Érdekes logikai rendszer. De az 5-ös típusra mi is lenne a megfelelő viselkedés?
2021. márc. 26. 10:50
 9/13 anonim válasza:

Kérdező!

Nem létezik "normál" ember.

2021. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es: De talán igen. Legalábbis olyan, aki a MINIMÁLIS társadalmi együttélési szabályokat betartja.
2021. márc. 31. 05:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!