Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok minden gátlást...

A hajléktalanok minden gátlástalanságát el kell nézni?

Figyelt kérdés
Valóban sajnálatra méltó, ha valaki önhibáján kívül (esetleg önhibájából) olyan élethelyzetbe jut, hogy már a lakását/ételét sem tudja fizetni. Én is szoktam adni pénzt a kultúráltan kéregetőnek, de azt felháborítónak tartom, hogy ők mindent megtehetnek: az egy dolog, hogy nem vesznek bérletet a buszra, de ahelyett, hogy szép csendben meghúzná magát a hátsó ülések egyikén sokszor részegen üvöltöznek és/vagy összehányják azt (tegnap az egyik leveszi a maszkját és úgy hangoskodott, amikor az 1 éves gyerektől a 98 éves öreg néniig mindenki be tudja ezt tartani), a szükségét az út szélére végzi nyilvánosan, folyamatosan szemetelt, mosdatlanul utazik stb. Amikor ezt szóvá szoktam tenni, mások azzal csitítanak, hogy szerencsétlen ember, el kell nézni neki bizonyos dolgokat, jön a keresztény szegényvédő érv stb. Van bennük igazság (én se kastélyba születtem), de talán túlzás ilyen mértékű többletjogokkal kompenzálni a társadalmi igazságtalanságokat. (Másfajta megoldásra lenne szükség.) Hol kell meghúzni a határokat?

#szegénység #hajléktalan #rászorultság #szociális feszültségek
2021. márc. 26. 08:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A hajléktalanoknak meg el kell nézni,hogy ezek az apolok meg a vezetők szabalyosan ellopjak a zalogba helyezett ertektargyaikat. Es utana azt aruljak a neten vagy saját maguk,munkatarsaik és a rokonaik használják. Mindenkit kirabolnak!! Az utolsó szöget is ellopjak...
2021. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kapott kajanak az 1/5-ét osszák csak ki, de az is szerintem mérgezett.
2021. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló: köszönöm a választ, de valamilyen forrás van az állításra?
2021. ápr. 20. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!