Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert vakulnak el az emberek...

Miert vakulnak el az emberek a hitbe ennyire ?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerosom aki szerint ha meghal az ember Tudja hova kerul mi lesz vele stb A biblia Isten szava stb! Én is hiszek Istenben meg Jézusban és a szeretet meg hiszem jobb jónak lenni mint rossznak. Bekeben kell elni!! De egy emberi lénynek se papnak se Pásztornak semmilyen vallasi vezetőknek nem hiszek!! Hiaba állítják hogy ôk Isten kivalasztottjai ez a legnagyobb karomlas! Isten nem választ ki senkit csak aki az agyába be képzeli , Mindenki halando! Nem tudunk semmit de semmit! Csak annyit hogy szuletunk halunk!! A pap s pasztor is csak egy szakma olyan mint masnak a gaz szerelő , ács, Szakács, orvos boltos
2021. márc. 28. 21:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt meg a gyerekkori biztonság, traumák érték őket (akik szélsőségekbe mennek).

Ilyenkor a sok szörnyűségre egy válasz nekik az, hogy Isten akarta ezt, és elnyerik végül a jutalmukat.


A sima vallásosság viszont neveltetésből is fakadhat.


Nekem volt sok traumám, nem nagyon volt biztonságérzetem se, illetve a családom elég vallásos.

Nálam úgy néz ki, hogy hiszek a felsőbb ‘hatalmakban’, abban, hogy van azért valami magasztos az életben. De ezt a lelki erőt mi építjük, egy szekta nem adhat erőt a saját életünkhöz.

Van azonban aki kevésbé szerencsés és be lehet hálózni meg lehúzkodni rendesen

2021. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!