Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zene tényleg fontosabb a...

A zene tényleg fontosabb a fiatalabb generációknak, vagy csak úgy tűnik?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy a fiatalok életében, kb. 10-35 éves korig, nagyon nagy szerepet tölt be a zene.

Míg, az idősebbeknek mintha nem lenne szüksége rá. Vannak kivételek, de a legtöbb 'kevésbé fiatal' (nem jutott eszembe jobb kifejezés) ember mintha nem nagyon hallgatna zenét. Pedig lenne rá lehetőségük..

Ez tényleg így van, vagy csak én látom így?


2016. júl. 17. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen jól látod. De a zene mindenkinek fontos!

Szerintem nem lehet nélküle élni, az az értelme mindennek :)

2016. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nálam kb. egész nap szól a zene :D Nem tudom miért alakult így, de nekem eléggé fontos a zene :D
2016. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

apám zenész volt, és más családtagom is akad aki befutott országosan ismert zenekar tagja.

szerintem a zene nem az élet értelme vagy nem létszükséglet, csak szórakoztató, ennyi...

apámnak fontos volt, ő egyfolytában zenét hallgatott, viszont ő meghallgatta a rádiót is.

engem kifejezetten irritál a rádióban leadott fos sláger, amiket én hallgatok nem a rádión keresztül lettek sztárok...

2016. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom muzikális típus, kortól függetlenül mindenkinek fontos a zene. De általában tényleg a fiatalokra jellemző, meg az is, hogy zenei stílusok szerint csoportokba verődnek. A zenének közösségformáló ereje van, amire ebben a korban van a leginkább szüksége az embernek.
2016. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is kozrejatszik, hogy az idosebbeknek nem igazan jon be a fiatalsag altal hallgatott zene es hat meg is ertem nagyreszt, hogy miert, tenyleg borzaszto es egysiku a mai felhozatal nagy resze (tisztelet a kivetelnek).

Viszont azert igenis hallgatnak ok is zenet, csak inkabb mast, a sajat fiatalsagukban dominalokat. Nagyanyam pl. Beatles-rajongo a mai napig :D en meg 16 evesen is jobban birom oket meg a '80-as evek magyar slagereit, mint a mai kinalat nagy reszet.

2016. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ezt eddig nem tapasztaltam, az idősebb ismerőseim is szeretik a zenét, talán egy etlen kivételéveltől eltekintve.
2016. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%
Abszlút. Vágyálmokat illuziókat kergetve, Szeretnének gyerekek maradni, megragadni azon a szinten, egy menekülés a normális munka elől s ők azt nevezik munkának
2016. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
#7! Te egy undorító vadember vagy! Egy fáról lemászott öklendező ősember bunkósbottal! Hogy van pofád ilyet mondani? Nem gondolod, hogy bunkó vagy? Szerintem igen, de mint a zsíros vasfazék, legalább annyira! Kérlek szépen húzz a fejedre egy hullazsákot és temesd el magad élve! Köszönöm szépen!
2016. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Szoval azert, mert valaki zenet hallgat, mar menekul a munka elol? Istenem...lodd mar le magad

2016. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Nagyon kíváncsi leszek, velem mi lesz idősebb koromban, én ugyanis rocktörténeti könyveket és életrajzokat gyűjtök. :) Most vagyok 23 éves.


Egyébként tinédzser korban bálványozzák sokan a kedvenceiket, posztereket is kiraknak, ha ne is mindenki. Én is 12 évesen kezdetem ilyen könyveket olvasni. Huszonévesen is fontos a zene, de nem annyira fanatikusan. Később szerintem más bajuk lesz az embereknek, lesz gyerekük, komolyabb gondjaik stb. Persze van, akinek akkor is fontos.


Más oka is lehet. Nem tudom, hány éves vagy, de az én szüleim idősek, 60 fölött, legfiatalabb gyerek vagyok a családban. Apukámék idejében még a rádióból vették fel a zenét, meg az NDK-ból hozták be, és ezzel ők voltak a császárok. Azt hallgatták, ami volt. Illetve azt tudtad meghallgatni, amiért fizettél.

2016. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!