Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viselhet meg valakit...

Hogyan viselhet meg valakit az óraátállítás?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem meg egyszerűen. Azt elfogadom, hogy sokan vannak így, de nem értem hogy ez hogyan lehet. Mit számít +- 1 óra egy nap? Én van hogy napi 4 órát alszok, van hogy 11-et, fel sem tűnik 1 óra. Az "idő érzetem" van hogy 5-6 órát is téved, ilyenkor ha valaki ennyivel odébbtekerné az órát, akkor nem tűnne fel az eltekerés. Lehetetlennek tartom, hogy valaha is meg tudjak majd érezni 1 órás eltekerést. Akit megvisel azt azért teszi, mert percre pontosan, sterilen éli az életét mondjuk 40 éve, és már a legapróbb külső behatásnak is olyan hatása van hogy felborul tőle az élete?

2021. márc. 28. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Fix napirendem van, mindig ugyanakkor kelek, ugyanakkora dolgozok, megyek sportolni, ebédelek stb. Nekem nagyon megborul tőle a napom, nálam egy óra is sokat számít.
2021. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem is csak süketelés az egész.

Eleve ott kezdődnek az ellentmondások, hogy alig van olyan ember, aki munkanapon és hétvégén (szabadnapján) ugyanakkor kel. Ha akkor nem zavarja mondjuk egy óra elcsúszás és két nappal később visszaállás, akkor miért zavarja, ha azért csúszik el, mert órát állítanak át?

Meg azt se hiszem el, hogy valaki óramű pontossággal minden este ugyanakkor fekszik. Akkor meg? Egy órával korábban fekszik, és máris ugyanakkor kelhet úgy, hogy ugyanannyit aludt.


És ha a természet rendjére gondolunk: a legkevésbé sem természetes, hogy télen, amikor fél 8-kor kel a Nap, meg nyáron, amikor fél ötkor kel (nyári időszámítás szerint!), mi, emberek ugyanakkor keljünk. A normális az lenne, ha télen tovább aludnánk, nyáron korábban kelnénk. Ez a mostani társadalomban nem kivitelezhető, de az óraátállítás pont a természetes élethez közelítette az ébredést.


Nálunk azt hiszem a nyári időszámítást fogják bevezetni állandóra. Nos, megnézem majd a mostani nyavalygók arcát, amikor majd úgy kelnek és úgy mennek 8-ra munkába, hogy még 8-kor is töksötét lesz. Iskolások szintúgy.


Szerintem néhány év múlva szépen rájönnek, hogy ez ostobaság volt, és 10-15 éven belül visszacsinálják.


Amúgy, 41 éve volt először óraátállítás, és csak az utóbbi 10-15 évben hallottam, hogy ez probléma némelyeknek. Előtte nem volt az? Ezekre a kérdésekre bezzeg senki nem reagált uniós szinten!

2021. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Engem hetekre kiborít, most is ezért nem alszom.
2021. márc. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha beáll az ember biológia órája, akkor hétvégén is ugyanakkor kel. Én minden egyes nak 5:50-kor kelek évek óta, annyira megszoktam, hogy hétvégén is felkelek pontban ekkor. Igen, emiatt megvisel, hogy ma előbb kellett kelnem, tegnap sem tudtam normálisan aludni. Egy hét mire atallok, megszokon nyilván, de attól még kellemetlen. Mi ebben a hihetetlen?
2021. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Engem altalaban az visel meg, hogy meg 1 het mulva is osszefutok valahol egy oraval, ami nincs at allitva, es megszivat. Valahova tul keson vagy tul koran megyek.

1 ora az szerintem sem jelentos. Kb 3 ora elteres lenne az ami mar egy ideig biztos zavarna.

2021. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem. Nekem is fix napirendem van, általában 22-23 óra közt megyünk aludni és bár reggel 6-ra van beállítva az ébresztő, de magamtól szoktam ébredni olyan 5:45 körül.

Múlt pénteken is 5:45-kor ébredtem reggel, majd mentem dolgozni és ma, hétfőn reggel is 5:45-kor ébredtem reggel magamtól és mentem dolgozni. Közben pedig a hétvégén volt egy óraátállítás. Semmi változás.

De egyébként jobban szeretem a nyárit. A télivel már hajnal 2-3 körül világosodna nyáron és melegedne a lakás, rosszabbul lehetne akkor aludni a hajnali órákban.

2021. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
Hát engem krvára, mert nem bírom a napfényt! Vámpír vagyok...
2021. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is hetekbe telik mire átállok.
2021. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Aki nem érti, van egy olyan, hogy cirkadián ritmus. Olvassatok utána.

Én pl. este olyan beteg voltam, hogy a szívem majd kiszakadt a helyéről. Pedig ágyban fekve, nyugiban olvastam. (A szedett gyógyszereim is benne voltak, béta blokkoló és vérnyomáscsökkentő).

Ez ilyen dolog, akit nem visel meg, örüljön neki.

Ez olyan, hogy lányom 6 időzónát átrepül, és kutya baja. Húgom pedig (munkájánál fogva sokat repül, időeltolódás is jut neki rendesen), olyan beteg utána szabályosan, hogy napokig kiugrik a szíve, vérnyomása, pedig fiatalos, sportos nő.

Ez mind a cirkadián ritmussal függ össze, ahogy ez a szarságos egy óra is.

2021. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
Na most keltem föl, 3 as vagyok. Szerencsére szabadbapom van. Amúgy koránkelő vagyok, de ez az egy óra mindig a szükséges efy órán túl.is megzavar, a család így efy órával korábban feküdt, én a szükségesnél tovább hánykolódtam, majd tízkor bírtam nagy nehezen felkelni. Örüljön aki nem érti
2021. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!