Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van kiút ebből a helyzetből?

Van kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Már egy ideje azt érzem hogy semmi értelme az életemnek.

Semmi nem tesz boldoggá próbálom elterelni a figyelmemet a problémáimról de egyszerűen azt érzem hogy nincs értelme bármit is csinálok.

Nagyon sok rossz dolog össze jött mostanában és kezdem azt érezni hogy itt az ideje feladni.

Magányos vagyok de nem tudok ismerkedni mert félek hogy bántani fognak ahogy eddig is. Senki nem ért meg.

Mindenhol utálnak vagy pedig lenéznek már én érzem magam rosszul hogy ekkora selejtnek születtem.

Mindenkinek jobb lenne nélkülem csak a családtagjaim tartják bennem a lelket miattuk vagyok életben mert nem szeretném tönkre tenni az életüket.

De minden nap csak szenvedés mindent azért csinálok hogy hamarabb elteljen a nap nem azért mert élvezem. Az egyedüli tevékenység amitől jobb kedvem lesz az az alvás.

Ezért is gondolok arra hogy akkor már miért nem halok meg végre? Egyáltalán miért kellett megszületnem?

Tudom hogy sok ember rosszabb helyzetben van és szégyellem is magam érte hogy panaszkodom de úgy érzem nem nekem való ez az élet.

Ezt a kérdést azért írtam ki hogy kiadjam magamból ezeket akit zavar sajnálom. De nem tudom kinek elmondani 😞

21L



2020. ápr. 30. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor annyi idős voltam mint te ugyan ezt éreztem,azóta 1 év telt el de van amikor még így érzek sajnos,próbálom legyőzni, sajnos most én is magamalatt vagyok ezt szerintem depressziónak hívják,ha egyedül nem tudod le győzni orvoshoz kéne fordulni,inkább most küzd le ezt mint 10-15 év múlva,kicsit én is tanácstalan vagyok ebben, de lehetséges hogy szakemberhez kéne fordulni.

Ha esetleg szeretnél erről beszélni nyugodtan írj, hátha tudok tanácsot adni,mindenkinek más válik be.

2020. ápr. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez depresszió. Van kiút, bár nem tudom elmagyarázni lépésről-lépésre, mert én se tudom hogyan jöttem ki ebből pontosan, bár kétlem, hogy 100%-osan valaha is ki lehet gyógyulni belőle.


Az biztos, hogy eleinte pszichológus segített, valamint a probléma okának megszüntetése, önbizalomnövelés, szocializálódás, napfény, olvasás, kutyával játszás, stb, stb. Nagyon sok minden, és mondom én se tudom hogy jutottam el ide pontosan, de már sokkal jobban vagyok, szóval lehet jobb neked is.

2020. ápr. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom, hogy így érzel. De támogatom az első hozzászólását, miszerint érdemes lenne pszichológushoz fordulnod. Vagy írj rá és beszéljetek. Sokszor az is segít. Azon belül nagyon fiatal vagy még. Nem éri meg, hogy eldobd az életedet, akárhogyan érzel. Én 22 éves vagyok, szóval egy évvel idősebb nálad, de megtanultam az évek során főleg azokon az embereken amiket láttam, hogy mindenből van kiút. Csak akarni kell kimászni a csávából, és egy jobb életet élni, változtatni. Ezt neked kell elhatároznod. Senki más nem fogja tudni helyetted rendbe hozni az életedet.

Viszont megtudom érteni, hogy így érzel. Elég sok a rossz indulatú, undok ember, akik miatt nem mersz bizalmat adni az új embereknek. Talán ez az oldal is jól szemlélteti, hogy mennyien vannak. De erről nem te tehetsz. Hanem azok akiknek bizalmat szavaztál, és vissza éltek vele. Csak azt elfelejted, hogy nem mindenki egyforma, mert mindig fognak létezni olyan emberek akik nem érdemes lesz bizalmat szavazni. Mert nem a rossz indulat vezérli őket. Tény, hogy kevesebben vannak de a lényeg, hogy vannak.

2020. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly én is ugyanezt éreztem mint te. Annyira depressziós voltam, hogy már pánikrohamaim is lettek és itt jött a pont, hogy úgy éreztem változtatnom kell.

Kerestem magamnak hobbikat, a zene is nagyon sokat segített akkor találtam rá a kedvenc bandámra. Szép lassan jött minden magától, elkezdtem diétázni mert a depressziótól állandóan ettem, hogy legalább az boldogítson fel is szedtem 10kg-ot. Utána jött a sport és egyre jobban éreztem magam. Most is van, hogy elkap ez az érzés de már nem akarok meghalni. Barátaim nem nagyon vannak, ezért most próbálok barátkozni. Ne add fel!! Ha gondolod nyugodtan írhatsz nekem.

21/L

2020. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

Nekem is se barát, se munka, se kilátás, az öngyi néha nekem is eszembejut. :-(

De lányként még találhatsz valakit aki boldoggá tesz.. lehet az megfordítana neked mindent. Nekem fiúként nem így van... :-(

2020. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy selejt!! Senki sem selejt!

Nem tudom mi történt veled a múltban. Talán szakítás? Vagy barátokban csalódás?

De a lényeg, hogy hogy higgy magadban. Biztos vagyok benne, hogy csodás lány vagy; csak hidd el ezt te is magadról!

Fejben dől el minden. Küzdj azért, hogy kikerülj ebből a helyzetből: keress hobbit (tuti van olyan dolog amiben jó vagy és örömödet leled)+csinálj jó programokat a családoddal, akik szeretnek Téged+próbálj ki új dolgokat, amiket mindig is szerettél volna. Biztosan vannak konkrét vágyaid, amiket valóraválthatsz.

Ezek a tettek jelentősen növelni fogják az önértékelésedet és ismét fel fogod fedezni azt, hogy igenis értékes ember vagy!

Ne add fel! Csak előre! ;)

22/f

2020. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

(Benned legalább a családod tartja a lelket! Hahaha)

Egyébkent igen van kiút, viszont nagyon akarnod kell. Először ajánlom hogy keress egy kedves/megbízható pszicholóust, ott kezdődik minden (meg persze benned ha érted hogy értem). Ha nem mész el nem tudhatod mi sül ki belőle, valakinek bejött valakinek nem, ezt neked kell kitapasztalnod, ebben az esetben ne más véleményére hagyatkozz!

2020. máj. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Naigy vagyok.
2020. máj. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!