Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem akar covid oltást,...

Aki nem akar covid oltást, leírná az okát?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni az olyan embereket akik nem akarnak oltakozni! :)

2021. márc. 31. 21:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
65%

Nem érzem szükségét. Egy év után már bőven lehet statisztikàkból tàjèkozódni,hogy kire a legveszélyesebb, èn nem tartozom ebbe a kategóriába. Normális életet élek,nem a sz*arok rá típus vagyok,merr qmígy pár idős nem hordja rendesen a maszkot,rajtam mindig fent van,a tàvolságot is tartom. Egészséges vagyok és az égvilágon nincs semmi bajom. Az oltás meg vészhelyzetre tekintettel lett ilyen hamar behozva, szóval sok mindent nem tudunk róla.

És végül, de nem utolsó sorban:jó bornak nem kell cégér. Elviekből elutasítom az olyan dolgokat,amikből politikai előnyt qkarnak kovácsolni(lásd Mo az egyik legjobb az oltàsok terèn,stb szeeintem undorítò,ez nem verseny)plusz az undorító zsarolás. Ha normálisan kommunikáltàk volna le a hhhelyzetet,akko talán több jelentkező is lenne,de így? Ki halott még olyanról,hogy csak oltás ellenében lehet meginni egy nyomorul a kávét a kávézóban? Nevetséges. Már csqk ezért sem kérem, nem veszek részt ilyen mocskos jâtszmákban.

2021. ápr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
49%

20-as, pedig jól írja 19-es abszolút. Aki már átesett a víruson és a teste termel antitesteket, az onnantól kezdve immunis a vírusra. Mivel a covid-19 is 1 koronavírus, amikre jellemző, hogy nagyon hasonlítanak egymásra, így igazából az emberiség 80+%-a alapból immunis rá, aki pedig az elején nem volt az, az már az. Egyik kommentelő írta, hogy nem kapta el kollégájától munkahelyen, pedig valójában dehogynem kapta el, csak abszolút semmi kárt nem tud benne tenni a vírus, mint ahogy az emberiség 80+%-ában sem. Én is ugyanígy vagyok, rengeteg covidossal voltam egy légtérben, egyik konkrétan az edzőtársam, soha egyszer sem folyt mégcsak az orrom se, ebből következik, hogy a vírusnak esélye sincs megmaradni bennem köbö semeddig, 0% esély van arra, hogy kárt okoz bennem, míg az oltás 50% esély, mert vagy kárt okoz, vagy nem, viszont 100%-ban felesleges.


Egyébként el fogok majd menni háziorvoshoz és vérminta alapján meg szeretném vizsgálni, hogy mennyi antitestem van, ha éppen van. Egyik barátomnak az értéke magas volt, így kapott papírt az orvostól, hogy tilos oltatnia és mehet mindenhova, nem kell tesztet csinálnia.


Tudományos tényekre, kutatásokra, legnevesebb virológus és epidemiológus professzorok véleményére alapozottan nem akarok oltást.

2021. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
69%

"Ki halott még olyanról,hogy csak oltás ellenében lehet meginni egy nyomorul a kávét a kávézóban?"

Egyetértek! Méghogy nem kötelező. :D Persze! Csak majd kiszorítanak sok helyről az oltás hiánya miatt, amibe bele fognak fáradni sokan és vègül beadatják.

Undorító ami itt megy már. De úgyis sokan istenítik a Fideszt, szóval ez fog maradni sajnos.

2021. ápr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem értem, hogy akkor most örökké kéne fél évente oltatni? Azt biztos nem vállalnám, akkor meg minek kezdjem el? Amúgy már átestem rajta, bízom benne, hogy a saját immunrendszerem kitudja védeni. Influenza ellen se volt soha oltásom, 5-6 évente elkapom, ennyit nekem megér az immunrendszerem ébren tartása.
2021. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
33%
Keress rá, - itt is 180000 helyen leírta 250000 ember!
2021. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
78%
Be akartam oltatni magam, de covidos vagyok. Így pedig nem adatok magamba még egy adag covidot. De majd fél év múlva beoltatom magam.
2021. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Sunshinedoll ***** válasza:
87%

Én még nem tudtam eldönteni, beoltatom-e magam, de eléggé a lista végén vagyok, még épp ráérek agyalni.

Elég sok publikációt meg kutatási eredményt olvasok a témában, több oldalt is meghallgatok, pro meg kontra, igyekszem objektíven, a szakmára támaszkodni.

Nyilván nem tudok azonosulni a buta, 5G, chip meg DNS módosító érvekkel, mert a területen egyetemi szintű szaktudásom van viszont tény, hogy én pl. influenza ellen se oltattam be magam sose, mert őszintén szólva sose voltam influenzás, vagy legalábbis nagyon enyhe tünetekkel. Alapvetően egészséges életmódot folytatok, évek óta nem voltam beteg, nem érzem sürgetőnek a vakcinát az én esetemben.

Ugyanakkor Az újabb típusú vakcinák kapcsán nekem aggályaim vannak, hogy most akkor felülírtunk minden eddig gyógyszerfejlesztéssel kapcsolatos szabályozást meg eljárást, hogy rapidba forgalmazni tudjunk vakcinákat.

Azt sem szeretem, hogy egyes eseteket (oltás után halt meg koronában, vérrög képződött az oltás után) felnagyítsunk és úgy adjunk elő, mintha általános tény lenne, szóval én ezt az oldalt sem támogatom, hogy több ezer eset közül egyből vonjunk le következtetéseket a vakcina hatásosságáról vagy hatástalanságáról.

A problémám nekem pont az, hogy még nincsen elég reprezentatív eredmény, nincs elég hosszú távú megfigyelés ahhoz, hogy pl. a fentiek kapcsán el lehessen dönteni, valóban a vakcina hiányosságáról van szó vagy csak totál random eset. Azt se tudjuk, meddig véd, kell-e évente beadatni, az oltási könyv számomra érthetetlen, nincs rajta lejárati dátum, ha oltást kapsz. H a megbetegedsz, akkor csak 3 hónapig érvényes. Mi a garancia arra, hogy az oltás után 3 hónappal nem leszel megint sokkal fogékonyabb rá? Mi a garancia arra, hogy betegség után 3 hónappal valóban sokkal fogékonyabb leszel rá megint. Mi indokolja az oltási igazolvány lejárata közötti különbséget a két esetben? Nyilván nem releváns adatok, met még ilyenek nincsenek, az eü. dolgozók most vannak a hamradik hónapban az oltás után.


Én a terhes nők oltásán őszintén szólva le vagyok döbbenve. Bármilyen más gyógyszert ami ilyen fázisban van, mint ez a vakcina, terhes nőknek adni etikátlan és nem is lehet. Amerikában gyerekeknek is adják. Ez minden más gyógyszer esetében több év múlva esedékes fázis. Tehát számomra az, hogy gyakorlatilag még kísérleti fázisban lévő vakcinákat adjanak be terhes nőknek és gyerekeknek kifejezetten abszurd. Semmilyen más gyógyszernél nem lehet ilyen. Terhes nők kerülik a sajtot, a korty alkoholt, óvják magukat terhesség során, ilyen-olyan krémeket SE mernek felkenni magukra és akkor tárt kezekkel futnak a tesztelés alatt álló vakcina felé. Nem értem.


Ugyanakkor akinek az hoz megnyugvást, hogy beadatja a vakcinát és ettől érzi biztonságban magát, az adassa be, én nem ítélek el senkit, egyedül a terhes nőket nem bírom megérteni ilyen téren.


Én nem cáfolom, hogy nagy a gond és nem tagadom le, hogy van vírus és sok embert veszélybe sodor, de számomra ez nem indok arra, hogy rapidba kifejlesztett vakcinát tárt karokkal fogadjak és tesztalany legyek, én inkább tanulok még róla kicsit, még bőven van is időm, mire sorra keürlnék és szerencsére egészséges vagyok.


És lehet konteósnak hívni meg nem tudom, de számomra az, hogy akkor egy csomó eddigi gyógyszerfejlesztési előírást és szabályozási pontot eldobunk és mindenki azt csinál amit akar meg ki lehet kerülni a komoly klinikai fázisokat számomra abszolút nem szimpatikus és bele se merek gondolni, hogy ez később mihez fog vezetni a gyógyszeriparban. Tény, hogy azért egyik gyógyszercégnek se érdeke kifejezetten sz-r vakcinál előállítani, így én annyira attól nem félek, hogy tömegesen fogja ölni az embereket vagy valami, viszont nekik még jópár többmillió dolláros bírósági perrel számolva is bőven megéri a gyógyszereit/vakcináit piacra dobni, és ezeket bele is kalkulálják ám a termékeik árába.

2021. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
75%
Én bizonytalan vagyok, pedig alapvetően nem kételkedem a vakcinákban és a vírus veszélyében sem. Párom volt covidos, egy háztartásban élünk, nem volt nagyon rosszul, de azért megviselte, én ápoltam. Nem különültünk el, együtt aludtunk, meg is csókoltam, minden. De én nem kaptam el, később csináltattam egy szerológiait, nem mutatott antitestet. Szóval ennek fényében nem tudom beadassam-e.
2021. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%

Már a sokadik ugyanilyen kérdés.

Két közeli ismerősöm van, aki nem akarja beoltatni magát, mindketten autoimmun betegek és egyelőre még nem ismert hogy hogyan hat az oltás az ő betegségükre, ezért a kezelőorvosuk tanácsára még várnak vele.

2021. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
72%

És a kávézóban ugyan ki fog felszolgálni?

Mert ha csak oltott mehet be fogyasztani, akkor nyilván oltott a személyzet is.


A pincérek átlag életkora 20-30 év. Ők ugyan mikor kerülnek majd sorra?


Vicc az egész.

2021. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!