Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Öltönyös férfiak"! Ha vagytok...

"Öltönyös férfiak"! Ha vagytok itt... Ilyen esetben mi alakítja a benyomásotokat a másik srácról?

Figyelt kérdés
Ha egy öltönyös pasinál nem üzleti munkaruha az öltöny, hanem csak az egyéni stílusa, tehát mondjuk tanárként hord öltönyt, ilyen esetben is ugyanúgy márka alapján ítélitek meg, sajnáljátok le, veszitek komolyan, mint az üzleti életben szokás, vagy ilyenkor inkább csak azt nézitek, hogy normális, ápolt hatást kelt-e?

2021. ápr. 1. 01:34
A kérdező szavazást indított:
Az öltöny esetében mindig a márka a döntő.
A márka csak az üzleti életben mérvadó.
25 szavazat
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ha írásban válaszoltok, kort és kb. foglalkozást is írjatok, légyszi
2021. ápr. 1. 01:49
 2/36 A kérdező kommentje:

Nem titok egyébként, hogy én lennék a fent leírt srác. :)

És időnként frusztrál ez a kérdés.

2021. ápr. 1. 01:51
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
42/F Üzletkötő projekt menedzser a hivatalos pozícióm. A hétköznapi életben aki öltönyt vesz csak úgy, arról az a gondolatom, hogy elment az esze. A világ legkényelmetlenebb, legálszentebb öltözködési formája az öltöny. Belegondoltam most abba, hogy hány olyan ismerősöm van, akinek a munkaruházata öltöny ÉS ezen kívül még máshova is felveszi. Nincs egy ilyen ismerősöm se. Tehát ha valaki mégis felveszi, akkor (a környezetemből "készített" statisztika alapján) arról tudom, hogy vagy rendívül felületes és önsanyargató, vagy nem öltönyös munkája van (mert különben máskor nem venné fel). Ez hamarabb fut át a fejemben, mint az, hogy az általa viselt öltöny márkája alapján bármit is gondoljak róla. De ha eljutok idáig, akkor semmit sem számít a márka. Csak a típus. Léteznek stretch öltönyök is (nem ez a gyakori, üzleti életben nem lehet vele komoly benyomást kelteni), ha ilyet visel akkor azzal máris egy nagyságrenddel racionálisabb embernek tűnik a szememben.
2021. ápr. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Csak azt nézem, hogy normális, ápolt hatást kelt-e. Mérnök, 28F.
2021. ápr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Igen, 42F, értelek :) Tény és való, hogy annak ellenére, hogy én magam kimondottan kényelmesen érzem magamat öltönyben, 1-2 öltönyben eltöltött hét után én is előveszem a farmert és a pulcsit pár napra, aztán ha abból lesz elegem, ismét jön az öltöny, vagy a zakó. :)

Jellemzően nincsenek márkás öltönyeim, ami alapból nem izgatna, csak a fenti összefüggésben zavar néha, hogy vajon akik üzleti körökhöz szoktak, egy hétköznapi konfekció öltönyben jobban lesajnálnak-e, mint ha pólóban lennék...


28 mérnök srác, szintén köszi :)

Neked is munkaruha??

2021. ápr. 1. 02:23
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem munkaruha, de én közép-vezető vagyok, így néha fel kell vennem, pl. ha utazok, vagy hozzánk jönnek nagyfőnökök külföldről, ezt leszámítva farmer + galléros póló, vagy ing a megszokott viseletem.
2021. ápr. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Na, Te is? Már azt hittem, én vagyok az egyetlen, aki szeret még teniszpólót hordani, mostanában annyira ritkán látni bárkin. Tök jó :)
2021. ápr. 1. 02:33
 8/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat, jó így kifejtve elolvasni, és tudni, hogy kitől jön. Ad egy kis önbizalmat a kérdésben. Remélem, jönnek még válaszok.
2021. ápr. 1. 02:36
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozó vagyok, de pont leszarom, milyen ruhát hordanak azok, akikkel üzletelek, pláne, hogy milyen márkájút.
2021. ápr. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Vállalkozó, és Te magad "öltönyös" vagy? Hány éves vagy, megkérdezhetem?
2021. ápr. 1. 03:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!