Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Öltönyös férfiak"! Ha vagytok...

"Öltönyös férfiak"! Ha vagytok itt... Ilyen esetben mi alakítja a benyomásotokat a másik srácról?

Figyelt kérdés
Ha egy öltönyös pasinál nem üzleti munkaruha az öltöny, hanem csak az egyéni stílusa, tehát mondjuk tanárként hord öltönyt, ilyen esetben is ugyanúgy márka alapján ítélitek meg, sajnáljátok le, veszitek komolyan, mint az üzleti életben szokás, vagy ilyenkor inkább csak azt nézitek, hogy normális, ápolt hatást kelt-e?

2021. ápr. 1. 01:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
9-es voltam, 31 éves vagyok.
2021. ápr. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Annyit kérdezhetek még Tőled, csak mert a logikáját nem értem, hogy ha vállalkozol, és a magad ura vagy, és emellett nem érdekel, ki mit visel, Te miért hordasz mégis öltönyt?
2021. ápr. 1. 03:32
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nekem tetszik. Nem mások kedvéért szoktam kiöltözni.
2021. ápr. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Wow, akkor olyan vagy mint én. Ilyen srácokkal is ritkán lehet összefutni, akik szívesen hordanak öltönyt.

Magadon mennyire figyelsz a márkára?

2021. ápr. 1. 03:48
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelek, hogy hogy néz ki és mennyire kényelmes.
2021. ápr. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Te is kaptál pár perce privátot? :D
2021. ápr. 1. 04:07
 17/36 anonim ***** válasza:
92%

Azért az európai kultúrkörben elég régóta minden magára való férfi, még a legutolsó akárki is öltönyben járt. Plusz még kalap is esetleg. De a régi paraszti viseletet is vehetjük ide és akár a szűrt is, az sem egy akármilyen ruhadarab volt. Az emberek régen mindig igyekeztek lehetőségükhöz mérten a legjobban öltözködni. Ez a rongyos póló, rongyos farmer, majd olcsó kínai semmikben járás, nőknek pitsanadrág, 60 évesen is tiniribinek öltözés csak a legutóbbi korok divatja. De az öreg kurd birkapásztorok még ma is háromrészes öltönyben vigyáznak a jószágra odakünn.


A témához hozzászólva, nekem nem munkaruha az öltöny, de néha fel szoktam venni, ha elegánsabb helyre megyek vagy csak normálisan akarok kinézni valamiért. Zakót többször. Sokszor dolgozok jogászokkal, ügyvédekkel, mindig csodálkozok ha egy értelmes, jól szituált ügyvéd, láthatóan olcsó, elszabott, semmilyen öltönyben van, amiből az ujjai is alig látszanak ki. Nem értem miért. Ennyire nincs ízlése vagy ennyire nem ad rá? Szerintem ez nem normális dolog. Ettől még lehet jó szakember, de az biztos, hogy mások szemében is kevesebbnek fog látszani emiatt, úgyhogy az üzleti életben, a karrierjében is számít ez, bárki bármit is mond. A jó megjelenés fél siker, az élet ilyen, ezt el kell fogadni.

2021. ápr. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
magára valamit adó
2021. ápr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
magára valamit is adó...
2021. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
70%

17# Jól leírta az olcsó elszabott öltöny fogalmát.

Nálam nem határoz meg semmit ha pocsék az öltöny, olyan emberek esetében akik hitelesek, értelmesek, ápoltak, pl főiskolai tanáraim.

Olyan esetben ciki, ahol a viselője láthatóan szent meggyőződése hogy még jól is néz ki, és virít róla hogy számít neki a ruha. Na az nevetséges, főleg akkor, ha észre sem veszi magát.

2021. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!