Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Öltönyös férfiak"! Ha vagytok...

"Öltönyös férfiak"! Ha vagytok itt... Ilyen esetben mi alakítja a benyomásotokat a másik srácról?

Figyelt kérdés
Ha egy öltönyös pasinál nem üzleti munkaruha az öltöny, hanem csak az egyéni stílusa, tehát mondjuk tanárként hord öltönyt, ilyen esetben is ugyanúgy márka alapján ítélitek meg, sajnáljátok le, veszitek komolyan, mint az üzleti életben szokás, vagy ilyenkor inkább csak azt nézitek, hogy normális, ápolt hatást kelt-e?

2021. ápr. 1. 01:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Van csináltatott öltönyöm is, de soha nem a márkát veszem figyelembe, hanem hogy normálisan nézzek ki benne. Fiatalakon látok bohócöltönyöket, engem elborzaszt. (Főleg bokamutogatással együtt). Szeretem az öltönyt, van, hogy "csak úgy" abban megyek a belvárosba, de mindennap unalmas lenne. F/43 jogász.
2021. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%
Tanári fizetésből nem hiszem hogy lehetne nagyon Saint Laurent öltönybe nagyzolni. :D
2021. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

A márkát nem nézem. Sportcipőknél meg egyes pólóknál szokás az, hogy van rajta egy marha nagy logó, de öltönyöknél eleve a belső cimkén látható csak a márka. Azért sem ítélkezem, mert ha valaki több havi fizetését nem a legjobb öltönyre költi, az teljesen érthető. Meg azért sem, mert egy jó minőségű szövetből egyénre szabott öltöny VÉLEMÉNYEM SZERINT szinte mindig jobb lesz, mint pl. egy Armani öltöny. Ami viszont egyől feltűnik:


-Hogyan passzol rád az öltöny. Fizethetsz az öltönyért milliókat is, ha úgy nézel ki benne, mint aki csak kölcsön kapta.


-Ami szintén egyből feltűnik mindenkinek, hogy mennyire "ízlésesen" van összerakva az egész. Hogyan harmonizálnak a színek és a minták egymással. Legtöbben próbálnak biztosra menni, és felvesznek mondjuk egy sötét színű öltönyt, fehér vagy világos kék inget, barna övet + barna cipőt vagy fekete övet + fekete cipőt, és csak a nyakkendőbe csempénsznek bele valami mintát. Ez így általában működik is.


-Erre muszáj külön kitérjek, de sokan azt hiszik, hogy az ilyen lecsapott végű cipők az elegáns cipők! [link]

BORZASZTÓAN NÉZNEK KI!!!!

Mennyivel szebbek például ezek a cipők: [link]


-Nagyon fontos továbbá, hogy milyen alkalomra is öltözöl. Ahogy színházba nem megy feliratos pólóban az ember, ugyanúgy furcsa lehet az is, ha nagyon túlöltözik valaki. Például ha a barátaiddal elmész meginni valamit, de a barátok mind feliratos pólóban érkeznek, akkor egy frakkban bizony a rossz értelemben fogsz kilógni a sorból. De ha felveszel mondjuk egy chino nadrágot, egy csíkos inget, meg arra esetleg egy V-nyakú pulcsit, akkor a többieknél elegánsabb vagy, de nem lógsz ki a sorból.


Egyébként ha beszélsz angolul és érdekel a klasszikus öltözködés, szerintem ennél jobb anyagot nem fogsz találni hozzá, mint ez a csatorna. Imádóim a videóikat:

https://www.youtube.com/user/thegentlemansgazette


"Ha írásban válaszoltok, kort és kb. foglalkozást is írjatok, légyszi"


32 éves fogorvos vagyok

2021. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

#23-as vagyok.


Ha jól értem, neked nem kell minden nap öltöny, viszont szeretnél klasszikusan, elegánsan öltözködni. Adok pár tippet:


-Legyen egy évente arra a pár alkalomra szükséges alkalmi öltönyöd, ami sötétkék vagy sötétszürke. (DE NEM FEKETE!!!)


-Több öltönyre effektíve nincs szükséged. Az átlagnál sokkal jobban öltözött, viszont nem a sorból nem kilógónak nézel ki, ha befektetsz inkább sportzakókra, V-nyakú pulcsikra, és különböző fajta ingekre, amik ezekhez passzolnak! Meg egy-egy szép bőrcipő / szép farmer / chinonadrág hozzá. Én úgy gondolom, hogy a te céljaidnak egy ilyesmi kinézet teljesen megfelelne, ezt nevezik smart casual öltözködésnek.

[link]

Nagyon patentül néz ki ez a fickó, de nem fogják azt hinni, hogy most lépett ki az irodából.


-Mindezt fel lehet tuningolni különböző kiegészítőkkel (nyakkendők, csokornyakkendők, díszzsebkendők, hajtókatűk...).

A kiegészítők olyan dolgok, amikből egy szép, jó minőségű darab nagyon fel tudja dobni a felszerelésedet, és nem annyira drága, mint egy öltöny, és évekig (ha nem életed végéig) használható.

Mutatok rá példákat. Az első képen egy saját maga által megkötött selyem csokornyakkendő, amivel már nagyon kilóg a tömegből (jó értelemben), hozzá egy díszzsebkendő. Meg azért a bordó mellény is nagyon ott van:

[link]


Itt pedig egy pipacsvirág alakú hajtókatű meg egy ilyen koronaszerű formában hajtogatott díszzsebkendő, szintén sokat hozzátesz a szerkójához:

[link]


Mondom, ha valamiből drágábbra szeretnél beruházni, akkor a legmárkásabb öltöny helyett a kiegészítőket javastlom. A fent linkelt darabok nagyon feldobják az öltözetet, de az ilyesfajta szettben gyártott csillogós műszálas dolgok pedig bűnrondák:

[link]


-Érdemes benézni használtruhaboltokba! Most télen sikerült egy gyönyörű, 100% gyapjú szövetkabátot találnom, nagyon sokan meg is dicsértek érte.


Na szóval érdemes a címkéket megnézni, hogy miből készült (természetes anyagok, gyapjú, pammut például jobb minőséget jelentenek, mint a poli- kezdetű műanyagok).

Meg kell nézni, hogy milyen hibák vannak a ruhán, mennyire használtak. Meg arra kell figyelni, hogy mivel az öltönyöknél a zakó a saját nadrágjával mutat jól, ha elkopik a nadrág, sokan sajnálják kidobni a zakót, és leadják használt ruhaként, ezzel tele vannak a használtruhaboltok. Akármennyire szépek és jó minőségűek, a nadrág párjuk nélkül egy alkalmi öltönyzakót önmagában nem szabad megvenni, nehéz úgy felvenni, hogy jól is mutasson.

2021. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


Én semmiképpen se szeretnék kilógni a tömegből, a csokornyakkendők és hasonló "extrém" dolgok nem nekem valók.


Általában a farmer+ing+pulcsi, farmer+ing+zakó, öltönynadrág+feltűrt ing, öltönynadrág+feltűrt ing öltönymellény, ing+kétrészes öltöny, ing+ háromrészes öltöny kombókat variálom.


Néha egymással is, pl. fekete öltönynadrág, szürke zakó. Elvileg tudom, hogy nem szabadna, de ha jól érzem magam benne, miért ne.


Nagyon szeretem az "irodai" stílust is amúgy, pont azért mert annyira hétköznapi és "szürke" és épp ettől valahogy a szememben férfias.


Sok ruhám jó minőségű, nem elhasznált second hand, vagy leértékelt termék apró hibával. Ez sose foglalkoztatott, nem bálba megyek.


Így olcsóban megvehetem, mint az új konfekciót, a különbözetből viszont mindent méretre is igazíttatok, szerintem ez sokkal fontosabb és szembetűnőbb, mint hogy új-e, mert azt csak én tudom.

2021. ápr. 1. 14:14
 26/36 anonim ***** válasza:

Nekem miért nincs soha ilyen palim aki így öltözik?

Naggyon jókat írtatok.

2021. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Aki privátokat írogat, annak üzenném, hogy az öltözködési stílus és a szexuális irányultság között nincs semmiféle összefüggés, ez egy óriási tévhit.
2021. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

:D Akkor Te is kaptál 31 vállalkozó srác. Én is.

Engem nem zavart túlságosan.:D Van ilyen.

Tényleg nem jellemző a legtöbb férfira, hogy szeretjük az öltönyt.

2021. ápr. 1. 15:19
 29/36 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, hogy nem 31 vállalkozó vagy, és azóta is irkál a privát küldő?

Ki vagy #28?

2021. ápr. 1. 15:25
 30/36 anonim ***** válasza:
22: Ha egyetemi tanári, akkor lehet.
2021. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!