Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embert minél több trauma/sé...

Az embert minél több trauma/sérelem éri az életben, annál nehezebben tudja feldolgozni azt ? Ha 1-2 ilyen történik, az meg se kottyan, de a harmincadik gyomros után egyszerűen megtörik, összeesik az ember.

Figyelt kérdés
Én saját magamon tapasztalom, hogy egyre nehezebben viselem az emberi rosszindulatot, gonoszságot, egyre gyakrabban eltörik a mécses. A 29. ütést még állom, aztán a 30.-nál összeroppanok, az összes eddigi ütés összeadódott. Lelkileg nem bírom. Már-már fizikai kínt jelent nekem ez.

2021. ápr. 1. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Van egy mondás, ami nem öl meg, az megerősít. Én ezt tapasztalom is.
2021. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: Ez a legnagyobb baromság a világon.. Ami nem öl meg, az legyengít és lassan, elnyújtva öl meg.
2021. ápr. 1. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy érzed, de rólam leperegnek azok a dolgok, amik korábban fájtak. :-)
2021. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 20 évemben kijutott annyi trauma, mint másnak 3 élet alatt. Sok év terápia és önismereti csoport után úgy megerősödtem, hogy azóta már semmi nem tud a palóra küldeni, mindent fel tudok dolgozni és/vagy el tudok engedni, úgy vagyok vele, hogy ha azt túléltem, akkor mindent túlélek.

Ez viszont nem garancia, úgy is elsülhet, ahogy te írod.

2021. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Én bírom a gyomrosokat, lol
2021. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mennyire súlyos a trauma. Peldául nemi erőszakból elég egy, hogy annyira megviseljen mint mást 30 kisebb trauma. És amúgy mit nevezünk traumának? Mindenkivel történnek kisebb-nagyobb rossz dolgok, mindenkinek vannak konfliktusai, de hol a határ?

Véleményem szerint ott, ahol a "trauma" nem a személyiséged építését szolgálja (mint egy rossz szakítás, amiből sokat tanultál), hanem elvesz belőled. Ezesetben igen, minél több van ilyenből, annál nehezebb feldolgozni.

Sőt, magamon észrevettem, hogy minél több van belőle, annál több jön. (Pl akinek bántalmazó szülei voltak, bántalmazó kapcsolatot választhat)

2021. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez emberfüggő. Lehet úgy, ahogy te írod, hogy egyre rosszabb lesz, és lehet úgy, ahogy az 1-es írja (pl én is ilyen vagyok).
2021. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
6-os ez tényleg emberfüggő (én írtam a 4es választ). Az én életemben volt másfél évtizedes napi szintű fizikai és verbális bántalmazás, erőszak, szerettem halála a szemem előtt, másik szerettem öngyilkossága, kiközösítés, iskolai bántalmazás és még sorolhatnám. Mégis győztesen kerültem ki belőle, mert mindig volt bennem egy nagy adag dac, hogy csak azért sem hagyhatom, hogy a bántalmazóim nyerjenek. Ez vitt rá a terápiára, ez vitt rá arra a szintén majd évtizedes lelki munkára, ami által ott tartok ma, ahol. Viszont elismerem, hogy ez a ritkább eset és sajnos a legtöbb esetben a minták ismétlődnek és a legtöbb embernek nagyon nehéz feldolgozni a traumáit.
2021. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: Le a kalappal ! Én sose lennék ilyen erős...
2021. ápr. 1. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok, magamtól én sem. Szerencsém volt a terapeutámmal és a csoportommal, nélkülük ma már nem lennék itt. Sosem szégyen segítséget kérni, ha valakinek szöksége van rá, az ne habozzon, életeket menthet.
2021. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!