Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz túltennem...

Miért olyan nehéz túltennem magam mindenen? Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy egyszerűen nem tudom magam túltenni a sérelmeimen.

Ha például valaki megbánt, azonnal megbocsátok neki, de egyszerűen nem tudom elfelejteni.

Azt mondom az illetőnek, hogy: "Semmi gond, ez nekem nem volt semmi.", pedig pont a tökéletes ellenkezőjét érzem.

Mosolyt erőltetek az arcomra, majd elsietek.

Miután nem lát senki, elkezdek ész nélkül sírni, alig tudom abbahagyni. =(

Nem haragszom az illetőre, de utána egy darabig arról "fantáziálok", hogy milyen lenne bosszút állni rajta, még sokkal gonoszabb módon, mint amit ő tett velem.

Szerencsére a valóságban sosem tudnám ezt megtenni, nem is szeretném.

Utána eltelik öt év, én még mindig emlékszem erre az esetre.

Ha megbánt valaki, azonnal elkezdek sírni. Nem csak amiatt az egy bántás miatt, hanem az összes rossz miatt, ami valaha velem történt.

Mindig minden rossz az eszembe jut, ráadásul apróságokat is a szívemre veszek.

Ha veszekedek valakivel, képes vagyok egy öt évvel ezelőtti, rosszul sikerült viccet is felemlegetni.



Akkor én rossz ember vagyok?

Pedig nem szeretnék az lenni...


Én erős és jó ember szeretnék lenni, aki nem bánt meg soha senkit és segíteni szeretnék mindenkin!

És ehelyett egy haszontalan, dühöngő bőgőmasina vagyok...


Még azon is képes vagyok éjszakákon át sírni, hogy miért nem olyan színű hajam van, amilyet szeretnék...

Ezzel is csak bosszantom a környezetemet.


Lehet, hogy a probléma ott indult el, hogy gyermekkoromban nagyon rossz volt a kapcsolatom a szüleimmel, Édesanyám volt, hogy megvert és le is köpködött engem. =(

Akkor is annyit sírtam...


Barátaim nem igazán vannak, félek "odapofátlankodni" valakihez, nem szeretnék a rossz tulajdonságaimmal zavarni másokat...

Meg szeretném kímélni az embereket magamtól.


Félek, hogy később nagyon sok szörnyű dolgot fogok tenni, olyan leszek, mint valami őrült...

Ráadásul volt olyan korszakom régebben, amikor szadista diktátorokért rajongtam, mondván, hogy ők csak "jót" akartak, meg hogy ők is olyan emberek, mint én...


Az a baj, hogy nagyon hamar dühös vagy szomorú leszek, egyszerűen nem tudok mit kezdeni az érzelmeimmel, nem tudok uralkodni magamon.

Régebben nagyon szerettem volna kiskutyát tartani, de most már rájöttem, hogy nem szabad... =(

Úgysem tudnék jó gazdája lenni.



Miért vagyok ilyen gyenge?

Ugye, még lehetek én is jó ember?


És hogyan tudnék a hibáimon változtatni?


Hogyan segíthetnék másoknak?


Most mit kellene tennem? =(



Köszönöm a segítségeteket!



2020. ápr. 14. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tényleg olyan dolog, ami a gyerekkorodból eredhet és abból, ahogy "édesanyád" (nem tudom idézőjel nélkül ezt jó szívvel leírni) bánt veled. Őszintén javasolom, hogy amint lecseng egy kicsit a víruselyzet, keress fel egy pszichológus terapeutát, sokat segíthet feldolozni és ezáltal megerősödni.
2020. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%

Jegyezd meg, vagy megszoksz vagy megszöksz.


"Lehet, hogy a probléma ott indult el, hogy gyermekkoromban nagyon rossz volt a kapcsolatom a szüleimmel, Édesanyám volt, hogy megvert és le is köpködött engem. =("

Pont hogy ettől inkább erősebbnek kéne lenned, mert hamar megtanulhattad volna hogyan elengedni.

2020. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha például valaki megbánt, azonnal megbocsátok neki, de egyszerűen nem tudom elfelejteni."


Remélem érzed az ellentmondást.NEM bocsátasz meg neki,csak visszanyeled a mérgedet.(Amíg meg nem fojt.)


Miért vagyok ilyen gyenge?


Mert még nem vagy tisztában a saját erőddel.


Ugye, még lehetek én is jó ember?


Az vagy.Egy rossz embernek nincsenek kétségei.



És hogyan tudnék a hibáimon változtatni?


Önismeret,önfejlesztés.



Hogyan segíthetnék másoknak?


Előbb magadon segíts."Üres üvegből nem lehet tölteni."



Most mit kellene tennem? =(


Pszichológus,ahogy írták.Addig is,kezdj el sportolni,enyhíti a stresszt.Tele vagy elfojtással.


Tessék ,olvasnivaló:


[link]

2020. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Igyekszem összeszedni magam.

Igaziból már én is gondolkoztam azon, hogy elmenjek-e pszichológushoz, de most meggyőztetek. Majd ha vége lesz a járványnak, elmegyek.


Jól esett az, hogy meghallgattatok és kedvesek voltatok velem, válaszoltatok a kérdéseimre.


Elgondolkoztam a válaszaitokon, igaziból mindegyikőtöknek igaza van, hiszen többféle szempontból is lehet nézni a velünk történő eseményeket.


A második Válaszoló azt írta, hogy vagy megszokok, vagy megszökök.

Vicces hangzása van a két szónak egymás után, de nagy igazság van a mondatban.

Én megszöktem, most külön élek a szüleimtől. Valahol, a lelkem mélyén még most is vágyom arra, hogy jóban lehessek velük, de ezt valószínűleg el kell engednem.

Szerintem mindenki vét hibákat. Édesanyám nem volt túl jó szülő, de mégis csak a világra hozott és felnevelt engem.

Édesapám nem sokat foglalkozott velem, de megmentett jó párszor Édesanyámtól.

Én akkor is tisztelem Őket, ha sokszor megbántottak.


Az első Válaszoló kedves volt, hogy ennyire át tudta érezni a helyzetemet.


De azért a szüleimnek is nagyon nehéz életük lehetett...

Szerintem ha valaki bántja a másikat, nem ok nélkül teszi, nagyon nehéz élete lehet, ha már ilyesmit is meg tud tenni. =(


Próbálok nem haragudni senkire sem, akkor sem, ha ez nagyon nehéz.



A harmadik Válaszoló is nagyon sokat segített nekem.

Azt írta, hogy jó ember vagyok, hiszen a rossz embereknek nincsenek kétségeik.

Ebben van valami, nagyon örültem ennek. :)

Igaziból most jobb kedvem van, mint amikor a kérdést kiírtam, tisztábban tudok gondolkozni.


Elolvastam az írást is, amit a Válaszoló belinkelt, segített nekem átgondolni az életemet.

Most jöttem rá, hogy valahol, belül tényleg mindannyiunkban nagyon nagy erő lakozik, csak észre kell vennünk.

Én például, ha lelkileg érzékeny is vagyok, a testi fájdalmakat könnyebben elviselem, mint mások.

Amikor eltörött a karom, még csak nem is sírtam, teljesen nyugodtan hívtam a mentőt. Tehát valahol tényleg erős vagyok én is! :)

Ezt az erőmet most megpróbálom először arra fordítani, hogy valahogyan kilábaljak a nehéz helyzetből, amiben most vagyok és hogy megismerjem önmagamat. Utána pedig igyekszem szebbé tenni a világot.


Gyakran már most is megtalálom az alkalmat a kedvességre. Néha szoktam képeket festeni. Nem vagyok tehetséges, de élvezem.

Nem is olyan régen a társasházban, ahol lakok, minden szomszédomnak ragasztottam egyet ajándékba az ajtajára.

Sokan voltak, akik örültek neki, nagyon jó volt látni, ahoy elmosolyodnak! :)


Ááááá, most dicsekszem!



Azt is írtátok, hogy kezdjek el sportolni.

Igazatok van, a sport tényleg nagy segítség tud lenni.

Már több éve minden nap járok futni, nagyon élvezem.

Igaz, hogy nagyon hamar el tudok keseredni, de gyakran örülök olyan apróságoknak is, amiket mások általában észre sem vesznek.


Szerintem egész érdekes ember vagyok! :)

És Ti is, mindannyian!


Nagyon köszönöm, hogy meghallgattatok és írtatok válaszokat!

Ráadásul olyan kedvesek voltatok, hogy most összekaptam magam! :)


Megígérem, hogy kilábalok valahogyan a bajból, és igyekszem minél jobb emberré váli.


Addig is, köszönöm a segítségeteket és minden jót Nektek! :)

2020. ápr. 15. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!