Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szivjátok ?

Miért szivjátok ?

Figyelt kérdés

21/f vagyok ,életemben nem cigiztem, még csak ki próbálni se ,nem azért mert nincs pénzem ha ingyen lenne se szivnám.

Édesapám elsziv napi 2-3 dobozzal ahogy érzi és kedve van 😅. Amikor kérdezem hogy ez miért jó nem kapok semmilyen választ. Anno iskolába amikor megkínáltak sose fogadtam el nem vitt rá az élet. Amikor egy társaságban vagyok és az emberek kimennek cigizni mind, egy kicsit furán érzem magam hogy egyedul en nem. De amikor belegondolok hogy számomra ez büdös és hányingerem van a szagától mindig eszembe jut hogy az emberek miért szivják? (Persze mindenki azt csinál amit akar, ezt semmi rossz indultból nem kérdezem csak kiváncsiság) egy jó barátom mondta amikor kérdezte ezt tőle valaki hogy dohányzik e : “miért kéne fizetnem a tüdőrákért” erre csak néztek a cigisek és szégyelték magukat. Volt már dolgom dohányos csajjal bár komolyabb kapcsolatom egy cigis nővel se volt soha ,lehet tudatos vagy nem..fogalmam sincs , de amikor a csajt megcsokoltam a szája mint a kátrány olyan büdös volt meg maga az aurája körbe vette ez a szag bar nem ez volt a donto dolog. Fater csak ugy mondja egyszer sose legyen cigis nőd büdös a szájuk de persze ő is cigizik és még is ezt mondja szoval annyira nem ertettem(edesanyám nem dohanyzik). Végulis minek ?



2021. ápr. 1. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ki hogy van ezzel? Vagy hasonló cipőben vagy csak én nem értem ezt az egész “cigi” mániát? Ez menő?
2021. ápr. 1. 18:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert függők vagyunk, így nekünk jó, mert megszünteti az elvonási tüneteinket. Ezen kívül társasági cselekvés is. Anno munkában sokkal jobb kapcsolatban voltak a cigisek mint a nem cigizők.
2021. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell értened.

Fogadd el, van aki cigizik és pont. Az meg hogy elszéggyelték magukat, biztos hogy nem... inkább elegük volt a beszólogatásból.

2021. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen ez volt a menő, aztán elkezdted kocázva, cikákolva, aztán mire nem okozott gondot tüdőzni és elérted a menőség csúcsát, hiába esett le, hogy nem is olyan menő, már rászoktál.


Olyan, mint bármilyen függőség, sóvárgással, elvonási tünetekkel, kinél mi. De le lehet tenni, az elvonást át lehet vészelni. Érdemes. Amit nem érdemes, az a rászokás. Ha lehetne, lebeszélném róla magamat a múltban.

2021. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
A cigizés tulajdonképpen egy betegség. Függőbetegség. Nem azért csinálják az emberek, mert szeretik, hanem mert nem tudnak nélküle funkcionálni, hiába vannak tisztában azzal, hogy fizikailag tönkreteszik vele saját magukat. Ennek a betegségnek a kialakulása egy hosszabb folyamat. A legtöbben, főleg a kamaszok a cigizést a felnőttséggel azonosítják, kíváncsiságból és egymás előtti felvágásból próbálják ki. Amikor először próbálják ki, az szinte mindenkinek kellemetlen élmény, de mivel menők és felnőttesek akarnak lenni, folytatják és sokan még direkt tettetik is, hogy élvezik. Aztán mire kinőnének ebből a menőzős korszakukból és megunnák, addigra már rászoktak, igényli a szervezetük, és a legtöbben nem is teszik le, mert ahhoz nagyon nagy akaraterő és sok esetben szakember segítsége kellene (amiről amúgy sokan nem is tudnak, hogy lehet szakszerű segítséget kérni, vannak kifejezetten ezzel foglalkozó szervezetek). Ezért azzal áltatják magukat, hogy ők bizony nem függők, hanem egyszerűen csak szeretnek cigizni, de ha akarnák, bármikor le tudnák tenni a cigit.
2021. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Ez így van, de pl. én élvezem a cigizést, és nem csak azért mondom, mert függő vagyok. Pipázok is, szivart is szívok, még vizipipát is.

2021. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

"nem azért mert nincs pénzem ha ingyen lenne se szivnám."


Ehhez meg hozzaszoktam tenni, hogy akkor sem szivnam, ha fizetnenek erte. Fizikai es lelkifugges. Szerintem egyebbkent a lelkifugges meg komolyabb mint a fizikai. Mert a legtobb ember folleg a fiatalok, a barmiaron torteno beilleszkedesert, elfogadasert, a menozes miatt kezd cigizni. A lelkileg gyenge emberek cigizessel sokkal konnyebben talalnak maguknak kozoseget, es ez mindennel fontosabb. Sok olyan ember van aki lelkileg annyira gyenge, kiszolgaltatott, hogy az elfogadas a beilleszkedes az egeszsegenel is fontosabb. Olyan ez kb folleg a fiataloknal, mint a kutyaknal a falkaoszton, ha agyonverik a falkaban, meg az is jobb, mint egyedul koborolni. Es persze ott a fizika fugges, a vegyifugges, a kenyszerbetegseg(a muszaly a kezembe fogni es gyujtani mert megveszek). Sok iranybol tamad, ezert vannak dohanyzo orvosok is, mert a jozaneszt boven felulirjak a lelki es pszihologiai problemak amik miatt dohanyoznak az emberek.

2021. ápr. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!