Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti egyedül hogy szívjátok ki...

Ti egyedül hogy szívjátok ki babátok orrát?

Figyelt kérdés
Nekünk elektromos orrszívónk van, de csak úgy tudjuk kiszívni babánk orrát, ha párom is itthon van, mert szó szerint le kell fogni (3 hónapos). Most is kétségbe vagyok esve, mert ki kéne szívni az orrát, de párom nincs itthon. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2019. máj. 16. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rátérdeltem a kölökre úgy, hogy a lábszáram alatt volt a két karja, és a térdeim közé tudtam fogni a fejét, hogy ne rántsa el. Így maradt 2 szabad kezem, a lábaival meg a hátam mögött rúgkapált. Elég szadistán hangzik, de csak így lehet egyedül, ellenkező gyerekkel. :)
2019. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is le lehet fogni. Két kéz, két láb nekem általában elég volt egy baba lefogasához :)
2019. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Durvának fog tűnni leírva, de cseppet sem kell durvának lennie a gyakorlatban (illetve a lefogás miatt mindig sírnak sajnos a kicsik, de hát orrot szívni muszáj, hogy nagyobb baj ne legyen). SZóval:


Leülök a földre vagy kanapéra kicsit terpesztett lábakkal, a kicsi fejecskéje a lábam között, a combommal nagyon finoman az oldalánál tartom a kezeit. Tehát nem kell erősen szorítani semmiképp sem, csak a combommal a fejét sé kezeit megtartani. Ha már olyan nagy, hogy közbe a lábait is megemeli és azokkal veri ki az orrszívót a kezemből, akkor az egész művelet előtt egy tetra kifogóba becsomagolom a lábacskáit, lazán, de azért ne tudjon velük kalimpálni.


Minél gyorsabban és gyengéden, de határozottan kell csinálni, utána sok-sok ölelés, és túl vagyunk rajta.


Három gyerekem van, ez az egy módszer vált be mindegyiknél.

2019. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam, mint az egyes, amikor már nagyobb volt.

Kisebb korában még finomabb voltam.

Az ölembe ültettem, a lábait a térdeim közé fogtam, az egyik keze a hónom alatt mögém, a másik kezét fogtam, a karomon volt a feje.


De amikor erősebb lett, és durvábban tiltakozott, akkor már ki tudott szabadulni, akkor tértem át az 1-es által is említett fogásra.

2019. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a pelenkázón szoktam lefogni. A bal kezemet keretszben átrakom a testén, így mindkét keze le van fogva. A lábait meg kicsit lelógatom a testem mellett a pelenkázóról, mert marha nagyokat tud hasba rúgni. A jobb kezemmel meg szívom az orrát.

Hát igen, nagyon utálja. Üvölt, de úgy vagyok vele, hogy inkább, mint egy arcüreg gyulladás.

2019. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fölé hajolok a 2 könyököm közt van a gyerek. Az egyikkel a fejét fogom, a mellkasommal épp annyira hajolok csak rá, hogy ne tudjon kapálózni, a szabad kezemmel szívom. Mondjuk ő nem riltakozik, sőt mosolyog isy nála az a baj, hogy venné el, hogy a szájába vegye.

Nekünk a nagy volt tiltakozos, vele ugy jartam el, ahogy az 1es válaszoló.

2019. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A terpesztős módszert itt tanultam. A másfél évessel is működik. Egyáltalán nem durva és fél perc a művelet.
2019. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom mint a 6-os. 2-4-6 hónaposan is náthás lett ( ovis nagytesó mellett) és eleinte nem tűrte, de kb a 3. naptól már igen. Nem mosolyog közben, de hagyja. Miközben csinálom, beszélek hozzá, ez megnyugtatja.
2019. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem kicsinek hagyta volt, hogy bealudt a hangjatól, kézi elektromos orrszívó. Kb. egy nátha 10 napig tartott nála, a felénél őt is le kellett fogni a fent említett módszerekkel. Most 20 hónapos utoljára 13hónaposan volt megfázva, na most már egy napig sem tűri úgy kell lefogni és baromi erős gyerek. Szóval kicsinek nem volt gond, nagyobbnak rémalom, alig várom, hogy ki tudja fújni az orrát, rettegek, hogy megnáthasodik kb. 😄
2019. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En becsavartam egy törölközőbe, szélére raterdeltema fejét megtartottam, és kesz
2019. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!