Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem igazságtalan, hogy az...

Nem igazságtalan, hogy az életben nincs második esély ? Elszúrsz valamit és egész életedben szenvedhetsz miatta. Nem tudod korrigálni, nincs következő életed, amiben ki tudnád javítani a hibákat.

Figyelt kérdés

Szerintem ez igazságtalan. Vagy egy ember, aki meghal 6 éves korában ? Vagy aki erőszakot szenved el ? Neki miért nincs esély normális, boldog életre ? Számos példa van még...


Miért nem lehet 2. élet, amit normálisan tudnék élni ? Ezt ki lehet dobni a kukába..



2021. ápr. 3. 15:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Kidobnám ezt az életet, törölnék mindent belőle és egy új, boldog életet tudnék kezdeni. Miért nincs erre lehetőség ? Miért ennyire igazságtalan az élet ?
2021. ápr. 3. 15:24
 2/8 A kérdező kommentje:
De úgy alapjáraton a kudarcaimat és sérelmeimet is dobnám ki a kukába, elégetném és sóval behinteném... Ehelyett csak gyűlik a sz@rkupac, míg végül maga alá temet...
2021. ápr. 3. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Senki sem mondta soha, hogy az élet igazságos, mert nem az. Viszont nagyon sokan csak panaszkodnak. Neked például miért ilyen rossz az életed a saját bevallásod szerint?
2021. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Komplex dolgok, elég súlyos családi problémák, teljes bizalmatlanság az emberekben, többször megbántottak, átvertek, becsaptak engem. Lelki bántalmazás, masszív, több éve fennálló depresszió.. Illetve van 1-2 súlyosabb, de őszintén szólva arról nem szívesen beszélnék, annyira fájó seb.
2021. ápr. 3. 16:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Alapjaiban rendült meg az egész életem. Jelenleg tanulmányaim vannak, most végzek, de ha vége lesz, még azt se tartom kizártnak, hogy befeszem pár hétre a pszichiátriára...
2021. ápr. 3. 16:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet ez most panaszkodásnak hangzik a részemről, de tényleg annyi trauma, bántás ért engem eddigi életemben, hogy majdhogynem képtelen vagyok a mindennapi teendőimet is ellátni.... Lelki rokkant vagyok.. Tudom menjek pszichológushoz, voltam legalább 10 alkalmat, valamelyest segített, de azt hiszem, itt már súlyosabb gondok vannak, mint hogy 1 sebtapaszt rátegyünk a sebre és kész. Olyan érzés, mint amikor képletesen szólva elüszkösödik teljesen a lábam, amikor már olyan mértékű a fertőzés, hogy nem elég a sebtapasz, vagy a fertőtlenítő szer, hanem amputálni kell a lábat... Lényegében lelki értelemben most így érzem magamn..
2021. ápr. 3. 16:08
 7/8 Csendharmat válasza:
100%
Voltam én is a bányabéka segge alatt. Kaptam valakitől egy elgondolkodtató mondatot: Keresd a jót. Nekem ez segített. Most neked adom! Használd egészséggel! Amikor minden fáj és minden rossz csak akkor veszi észre az ember a jó dolgokat, ha szándékosan figyel rá. Hogy mi a jó? Egy esőcseppen megcsillanó fény, egy kedves szó, és még mi minden... legyen rá szemed.
2021. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Katona Dius ***** válasza:

Mindenkinek jut ki a rosszból. Persze van, akinek több. A fontos, hogy túl tedd magad rajta. A rossz nélkül a jót sem tudod megfelelően értékelni. Bár ez elég idiótán hangzik, tudom, de így igaz. Velem is rengeteg-rengeteg szar dolog történt az életemben. Sokáig én is depressziós, pánikbeteg voltam miatta. Aztán megelégeltem és szép lassan elkezdtem feldolgozni magamban őket. Én nem fordultam szakemberhez, féltem, mit szólnak majd a családtagjaim, anyám biztos kiakadt volna, hogy az ő lánya dilidokihoz kényszerül. Úgy talán gyorsabb lett volna a gyógyulás. De így is túl vagyok rajta. Megtanultam kezelni az elnyomó, uralkodó rokonokat is. Én nem bánom a sok sz@rt ami az életben a nyakamba ömlött, amiatt vagyok az, aki.

Nem kell új élet, kérdező. Ezt is bármikor újrakezdheted. Csak nagyon kell akarni és tenni érte :)

Az elején nagyon nehéz lesz. Depresszióból kilábalni egyedül nagyon nagy akaratot igényel. De ha nem adod fel, ha van elég akaratod küzdeni, szép lassan, de javulni fog. Minden.

2021. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!