Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak, ti hogyan hozzátok...

Férfiak, ti hogyan hozzátok meg a döntéseiteket? Érzelem vs logika, megérzés vs racionalitás.

Figyelt kérdés

Melyikre hallgattok inkább, többségében, túlnyomórészt?

Pl párkapcsolatban együtt maradj-e Xy-nal, összejöjj-e Z-vel, újra összejöjj-e vele (Nyilván ha volt pl megcsalás, az agyi dolgokat is bele kell vinni a történetbe-szerintem, vagy hát, praktikus-, de lehet ígyis valaki intuitív alap-járaton; és lehet, hogy aggyal átgondolva is ad/adna mégegy esélyt.)

Vagy pl, ha jónak tűnik egy állás, a kritériumoknak is megfelelsz, közel is van, de intuícióval pl azt érzed, lenne valami konfliktus, keresztbetevős kolléga, jelentkeznél-e rá? Ha amúgy minden jó, csak amúgy lenne rossz előérzeted, hogy pl valaki lehet, hogy áskálódna ellened, és pl totál megalapozatlanul kamuzna rólad a főnöknek, és hiába csinálnád jól a munkád, hiába lelkesednél, nem maradnál ott három hónapnál tovább, mert kitennének.


megérzés, gondolkodás, logikázás, észérvek

Százalékokat is írhattok, csak ez lehet, hogy annál összetettebb, minthogy lehessen számokban kifejezni


Konkrét példákat is írhattok, aki akar, mert lehet, hogy szituáció-függő.



ápr. 29. 21:05
A kérdező szavazást indított:
többségében mindig, szinte mindig, vagy teljesen mindig a megérzéseimre hallgatok
inkább a megérzésekre, mint logikára szoktam.
50% érzelem+50% ráció belevíve, figyelembe véve mindkettő, és azok alapján leszűrök egy véglegeset, mindkettő egyenlően fontos
inkább logikusan végiggondolom, mint érzelem/megérzés/ösztön alapján döntök
többségében mindig, szinte mindig, vagy teljesen mindig a logikát, eszet helyezem előtérbe
Változik,h hogyan, mi alapján döntök végül,a végén melyik érv érvényesül/merre billen,ha az észszerinti,meg a szívszerinti nem egyezik;nincs általános
Egyéb
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Már racionálisan. Az érzelmes döbtéseknél mindig pofára estem.
ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Racionálisan: racionálisan beláttam, hogy úgysem láthatok mindent előre, ezért ha valamit akarok, akkor az megérzéseimre hallgatok, és aszerint cselekszem.
ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesen, de inkább racionálisan.
ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!